Rozrywka

Kobieta mówi, że została zwolniona z Popeyes za omawianie jej zarobków na TikTok

Chociaż mówienie o tym, ile zarabiasz, uważane jest za „tabu”, a wiele branż zachęca pracowników, aby nie rozmawiali o tym, ile zarabiają, nie ma przepisów, które zabraniałyby tego osobom. O ile nie masz bardzo konkretnej umowy o pracę, która wyraźnie stwierdza, że ​​nie możesz rozmawiać o swojej pensji (co samo w sobie może być problematyczne), w rzeczywistości nielegalne jest, aby firmy zakazywały pracownikom publicznego podawania swoich zarobków.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

New York Times pisze: „Tak, rozmawianie o tym jest w porządku – i całkowicie legalne. Wielu pracowników nie zdaje sobie sprawy, że jest niezgodne z prawem, aby pracodawcy z sektora prywatnego zabraniali pracownikom omawiania wynagrodzeń i wynagrodzeń. od uchwalenia krajowej ustawy o stosunkach pracy w 1935 r.”

W tym samym artykule placówka zachęcała pracowników do rozmowy ze współpracownikami na temat ich zarobków.

Jednak Shayla, która publikuje posty na TikTok pod szyldem @spiritualprincezz, mówi, że została zwolniona z franczyzy Popeye’a po tym, jak publicznie oświadczyła, ile płaci jej sieć fast foodów.

To dlatego, że były pracownik fast foodów twierdzi, że płacono jej mniej niż powinna: 9 dolarów za godzinę zamiast 10 dolarów. To około 4 dolary i 3 dolary mniej za godzinę niż to, co obecnie zarabia większość młodszych pracowników McDonald’s, jak wynika z raportów CNBC.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą @spiritualprincezz

SHAYLA ZOSTAJE WYPALONA Z POPEYES? URUCHOMIONY PIERWSZY RAZ !😰 CO DALEJ ? #popeyes #popeyeschicken #co teraz #prawdziwe życie #wpływowy #wpływowy #poszukiwanie pracy #następny krok #levelup #itsgonebealright

♬ oryginalny dźwięk – Shayla (Sosa) Źródło: TikTok | @SpiritualPrincezz

Shayla mówi, że „szczerze” nie była „świadoma”, że faktycznie zarabiała 10 dolarów na godzinę zamiast 9 dolarów, dopóki nie spojrzała na swój odcinek wypłaty. Sklep Popeye’a, w którym pracowała, zwolnił ją za „przekazywanie fałszywych informacji”.

„Jeśli kiedykolwiek myślisz o vlogowaniu swojego doświadczenia zawodowego, nie rób tego”, mówi swoim zwolennikom.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: TikTok | @SpiritualPrincezz

Ostatecznie nie wydawała się być zakłopotana decyzją Popeye, by pozwolić jej odejść, mimo że w nakładce tekstowej do filmu, który pisze, „Pierwszy raz zostaje zwolniona”, a następnie emoji płaczącej twarzy.

To dlatego, że przyznaje, że planowała odejście z pracy po uzyskaniu w jej miejsce innego miejsca pracy.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: TikTok | @SpiritualPrincezz

TikToker planuje oddzielić swoją pracę i życie w mediach społecznościowych, aby upewnić się, że nie narazi się na gniew menedżerów, którzy mogą znaleźć powód, by ją puścić. Dodaje w wirusowym klipie, że kierownictwo Popeye stwierdziło, że jeśli nie zwróci jej służbowego munduru, nie przekaże jej ostatniej wypłaty.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: TikTok | @SpiritualPrincezz

TikToker zwraca również uwagę, że nawet przy 10 USD za godzinę, kwota, którą zarabiała, „nadal nie była wysoka”, a pod jej postem pojawiły się tłumy komentatorów, którzy się z tym zgodzili.

„Tylko 10$? W tak małej gospodarce”

„dziewczyno, oni próbują cię powstrzymać, dalej rób treści, które robiłeś! stale powiększaj swoją publiczność i w końcu możesz zacząć zarabiać w mediach społecznościowych[a]”

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: TikTok | @SpiritualPrincezz

„Zrobili nam przysługę, ponieważ 10 dolarów, za które nie mogłem nawet zapłacić rachunków”, napisał inny TikToker.

Wydaje się, że niedobory siły roboczej w następstwie pandemii COVID-19 skłoniły wiele firm do podniesienia początkowych wynagrodzeń wielu pracowników.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: TikTok | @SpiritualPrincezz

Pod koniec 2021 r. Starbucks podobno zobowiązał się do podniesienia wynagrodzenia podstawowego do 17 dolarów za godzinę, a Target zobowiązał się również, że zacznie zatrudniać wielu swoich pracowników po 24 dolarów za godzinę, aby przyciągnąć i zatrzymać więcej pracowników.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: TikTok | @SpiritualPrincezz

Dwie trzecie Amerykanów stwierdziło jednak, że chociaż mogą zarabiać więcej w swojej pracy, podwyżki nie wystarczą, aby nadążyć za rosnącą inflacją.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button