Rozrywka

Kobieta rzuca wysokie ceny w sklepach spożywczych, mówiąc, że zrobienie kanapki z kurczakiem kosztowało ją 36 dolarów

W zależności od tego, gdzie się wybierasz, prawie zawsze taniej jest przygotować sobie jedzenie w domu. Sofi informuje, że gotowanie w domu jest prawie zawsze bardziej przystępne cenowo niż jedzenie na mieście, w zależności od rodzaju zakupów, w porównaniu z miejscem, w którym się wybierasz.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Dodatkową zaletą jest wiedza dokładnie, co trafia do jedzenia: wybierasz białka, węglowodany, warzywa. Wybierasz marki, które lubisz, sosy, masło (jeśli go używasz) wszystko. Jeśli masz alergie pokarmowe, prawdopodobnie nie jest Ci obce przygotowywanie własnych posiłków.

Istnieją jednak pewne źródła online, które twierdzą, że zdarzają się przypadki, w których nakłonienie kogoś innego do przygotowania jedzenia może być tańsze, zwłaszcza jeśli nie przeszkadza ci ciągłe jedzenie fast foodów z lokalnego miejsca, które prowadzi specjalną ofertę na określone produkty, które możesz zdobyć na okazję. I chociaż ten pogląd został zakwestionowany, istnieje teraz anegdotyczna sytuacja z TikToker, która może wspierać teorię, w niektórych przypadkach jedzenie może być lepsze dla twojego portfela.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą @daniellewal2468

W tym momencie wyjście do restauracji może być tańsze niż zakupy spożywcze #publix

♬ Follow me – Quandale Dingle Źródło: TikTok | @DanielLewal2468

TikToker @daniellewal2468 opublikowała jej wirusowy klip w swoim samochodzie, gdzie pokazuje torbę z zakupami. Nakładka tekstowa w filmie brzmi: „Poszedłem do Publix, aby kupić jedzenie, aby zrobić dla mojego BF kanapkę z kurczakiem i było to 36 USD? Powinniśmy byli po prostu pójść do Chipotle lol”

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: TikTok | @DanielleAwal2468

Amerykanie marnują średnio 30-40% żywności rocznie, czyli około 161 miliardów dolarów produktów. Należy pamiętać, że jest to liczba ogólna i niekoniecznie uwzględnia żywność wyrzucaną przez klientów, którzy już ją kupili.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: TikTok | @DanielleAwal2468

Jednak w tym celu około 80% Amerykanów wyrzuca po zakupie dobrze zdatną do spożycia żywność. Chociaż można argumentować, że rzeczony TikToker z pewnością kupił więcej jedzenia, niż kupiłaby w Chipotle za 36 USD, może być tak, jak wielu z nas, następnym razem, gdy planuje przygotować posiłek, który będzie wymagał którejkolwiek z rzeczy, które właśnie kupiła, albo się zepsuły, albo ich ilość nie wystarczy, co będzie wymagało kolejnej wycieczki do supermarketu.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: TikTok | @DanielleAwal2468

To samo w sobie zajmuje trochę czasu, nie mówiąc już o przygotowaniu posiłku.

Jeśli masz ochotę na kanapkę ze smażonym kurczakiem, jest jednak kilka osób w Internecie, które wykonały dużo pracy nóg, w tym przepisy kulinarne, jak zrobić to za znacznie tańsze niż 36 $ @ daniellewal2468 wydane na ich zrobienie.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: TikTok | @DanielleAwal2468

Good Cheap Eats opublikowało przepis na kanapkę z kurczakiem, która według ich szacunków kosztuje około 1,60 dolara za kanapkę. Uwzględniając inflację i ceny w lokalnych sklepach spożywczych, a także wszelkie dodatkowe dodatki, które chcesz dodać do swoich kanapek, cena prawdopodobnie wzrośnie.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: TikTok | @DanielleAwal2468

Ten oszczędny blog dla studentów stwierdza, że ​​przyjęcie tego podejścia „przygotowywania posiłków” do gotowania dużych partii żywności, a następnie wrzucania do lodówki w celu podgrzania / przyjemności w późniejszym czasie, również znacznie zmniejsza ilość zarobionych pieniędzy. koszty posiłków w domu, w przeciwieństwie do posiłków na zamówienie.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: TikTok | @DanielleAwal2468

TikTokers, którzy widzieli post @danielleawal2468, mieli wiele różnych reakcji na jej twierdzenia. Niektórzy potraktowali jej post jako zniewagę dla Publix, podczas gdy inni zgodzili się, że sieć ma dość wysokie ceny w zależności od kupowanych przedmiotów. Inni sugerowali, że po prostu kupiła gotowe kanapki z sieci sklepów spożywczych.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: TikTok | @DanielleAwal2468

A potem inni powiedzieli, że chociaż sklep jest droższy niż inne opcje spożywcze, „atmosfera, obsługa klienta i jedzenie są na najwyższym poziomie”.

Byli też tacy, którzy powiedzieli, że prawdopodobnie po prostu nie robi poprawnie zakupów, jeśli wydaje tyle pieniędzy na kanapkę z kurczakiem, bez względu na to, czy Publix odwiedza, czy nie.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: TikTok | @DanielleAwal2468

Co myślisz? Czy czasem taniej jest jeść poza domem niż robić sobie jedzenie w domu? Wolałbyś przygotowywać własne posiłki, czy raczej wychodzić, aby je zjeść?

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button