Rozrywka

Kobieta znika i natychmiast zamienia się w stalkera — co się stało z Cari Farver?

Cari Farver była samotną matką szukającą swobodnego związku, który pasowałby do jej intensywnego życia. Kiedy poznała Dave’a Kroupę, niezwiązanego kawalera z dwójką własnych dzieci, wszystko zaczęło się układać. Jednak nagle 13 listopada 2012 roku, po zaledwie dwóch tygodniach randkowania, Cari zniknęła. Wtedy zaczęło się prawdziwe szaleństwo. Co się stało z Cari Farver? Specjalne śledztwo 20/20.

Artykuł jest kontynuowany pod ogłoszeniemCo się stało z Cari Farver?

W 2012 roku Dave Kroupa pracował w warsztacie samochodowym w Omaha w stanie Nebr. kiedy Cari Farver podrzuciła swojego Forda Explorera do konserwacji. Połączenie było natychmiastowe. W tym czasie Dave został oddzielony od swojej byłej dziewczyny Amy Flora, z którą dzieli dwoje dzieci. Spotykał się też od niechcenia z inną kobietą o imieniu Liz Golyar, którą poznał za pośrednictwem portalu randkowego. Podobnie jak Kroupa, Golyar miał dwoje dzieci i był świadomy swojego zainteresowania widywaniem innych ludzi.

Źródło: YouTube/ABC News (kadr z filmu)

Dave Kroupa i Liz Golyar

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Przyjaciółka Cari Farver, Amy Long, powiedziała ABC News, że „nie można nie zauważyć Cari”, która zawsze „oświetla pokój”. Być może to właśnie przyciągnęło Kroupę do Farver. To właśnie na ich pierwszej randce Farver poinformował Kroupę, że nie szuka niczego poważnego. Później tego samego wieczoru, opuszczając mieszkanie Kroupy, Farver wpadł na korytarzu na Golyara. Niczym statki w nocy, obaj ledwo się do siebie dostrzegali, ale ta chwila stanie się czymś o wiele bardziej złowieszczym.

W listopadzie 2012 roku Farver przebywała z Kroupą, ponieważ była w trakcie pracy nad projektem, a on mieszkał blisko jej biura. Rankiem jej zniknięcia Kroupa pocałowała ją na pożegnanie, ale nigdy więcej jej nie zobaczyła. Jednak nadal będzie się od niej kontaktował przez następne cztery lata.

Kilka godzin po opuszczeniu mieszkania Farver wysłał SMS-a do Kroupy, mówiąc, że chce się do niego oficjalnie wprowadzić, czego żadne z nich nie powiedziało, że tego chce. Kiedy grzecznie odmówił, teksty wpadały w złość i nadal eskalowały.

Kontynuacja artykułu pod reklamąŹródło: YouTube/ABC News (kadr z filmu)

(LR): Cari Farver i jej matka Nancy Raney

Dziwaczne smsy z Farver trafiały do ​​jej matki, Nancy Raney, a także do jej 15-letniego syna Maxa. W nich twierdziła, że ​​znalazła pracę w Kansas i planuje zabrać Maxa. Ale nigdy się nie pojawiła. Matka Farvera wiedziała, że ​​coś jest nie tak, kiedy przegapiła własne urodziny, święta, urodziny Maxa, a nawet pogrzeb ojca.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Mniej więcej w tym czasie Kroupa ponownie zaczęła spotykać się z Golyarem, który również otrzymywał pełne wściekłości teksty. Od czasu do czasu Kroupa otrzymywał wiadomość, w której szczegółowo opisywał, co robił w tym momencie.

Wiosną 2015 roku władze w końcu interweniowały. Detektywi Ryan Avis i Jim Doty z biura szeryfa hrabstwa Pottawattamie w Council Bluffs w stanie Iowa byli w stanie określić, kto stał za tymi tekstami. To nie był Farver, o którym podejrzewali, że nie żyje.

Źródło: YouTube/ABC News (kadr z filmu)

(LR): Detektywi Ryan Avis i Jim Doty

Artykuł kontynuuje poniżej ogłoszenieKto zabił Cari Farver?

Nancy Raney powiedziała policji, że u jej córki zdiagnozowano chorobę afektywną dwubiegunową w wieku dwudziestu kilku lat, ale po rozpatrzeniu sprawy nie wierzyli, że ma to coś wspólnego z jej zniknięciem. ABC News poinformowało, że Golyar szybko stała się osobą zainteresowaną po tym, jak zdali sobie sprawę, że była zaangażowana w życie Farvera dopiero po jej zniknięciu.

Niedługo potem wezwano do pomocy administratora kryminalistyki cyfrowej z biura szeryfa hrabstwa Pottawattamie. Kiedy Kroupa i Golyar „pobrali zawartość swoich telefonów w 2013 roku dla początkowej grupy śledczych”, wtedy władze uderzyły w paydirt. Cyfrowy szlak, który jest zbyt dziki, by w to uwierzyć, zaprowadził ich z powrotem do Golyara, który według śledczego ds. Cyfrowej medycyny sądowej spędzał od 40 do 50 godzin tygodniowo podszywając się pod Farvera.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Następnie detektywi wymyślili historię, którą nakarmili Golyarowi, który twierdził, że Amy Flora (ex Kroupy i matka jego dzieci) była zamieszana w zniknięcie Farvera. Golyar przychodził na komisariat pod pretekstem odpowiadania na pytania, które mogłyby powiązać sprawę z Florą. Policja powiedziałaby jej wszystko, co musieli wiedzieć, żeby dokonać aresztowania.

Źródło: YouTube/ABC News (kadr z filmu)

Liz Golyar

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Niedługo po tych przesłuchaniach Golyar wracała na komisariat z e-mailami, które otrzymała od „Flory”, podając wszystkie informacje, których potrzebowali gliny. W tych e-mailach morderstwo Farvera zostało opisane z makabrycznymi szczegółami. Jednak to nie Flora wysyłała e-maile, ale sama Golyar. Zdając sobie sprawę, że tylko zabójca mógł poznać szczegóły, które zrobił Golyar, policja aresztowała ją i oskarżyła o morderstwo 22 grudnia 2016 r.

Włącz 20/20, aby dowiedzieć się, gdzie jest teraz.

Gdzie jest teraz syn Cari Farver?

Strona LinkedIn Maxa Farvera mówi, że jest inżynierem oprogramowania w firmie o nazwie Fetch Rewards. Wygląda na to, że mógł pójść w ślady swojej matki, która była programistką komputerową. Ukończył studia na Iowa State University na wydziale inżynierii oprogramowania/nauki o danych. On też jest żonaty!

Artykuł jest kontynuowany pod ogłoszeniemŹródło: Rejestr ślubów Sara i Maxwell

Max i Sara Farver

Max i jego żona Sara poznali się w przedszkolu i umawiali się w liceum. Oświadczył się jej w styczniu 2018 roku, prawie dwa lata po ukończeniu studiów. Podczas gdy ich rejestr ślubów stwierdza, że ​​​​musieli odłożyć ślub z powodu pandemii COVID-19, na stronie znajdują się zdjęcia tego, co wygląda na ślub!

20/20 jest emitowany w piątki o 21:00 czasu wschodniego na antenie ABC.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button