Rozrywka

Kolizja horroru, w której Ronald Araujo z Barcelony zostaje załadowany do karetki na boisku

Środkowy obrońca Barcelony Ronald Araujo został załadowany do karetki po boisku po tym, jak doznał wstrząsu mózgu na Camp Nou po okropnej kolizji z kolegą z drużyny, Gavim.

Para zderzyła się w powietrzu, a Araujo był w stanie biec dalej po zderzeniu głową. Jednak po powrocie do defensywnej pozycji środkowy obrońca upadł na podłogę w niepokojących scenach.

Gra została przerwana, gdy tylko Araujo upadł na ziemię i nie została wznowiona przez kolejne osiem minut, ponieważ obrońca został poddany leczeniu na boisku, zanim został przeniesiony do karetki. Najbliżej obrońcy był Eric Garcia, który po upadku ustawił go w pozycji wyjściowej.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Barcelona napisała na Twitterze: „Ronald Araujo doznał wstrząsu mózgu i został przewieziony do szpitala na dalsze testy”.

Świadomość dotycząca urazów głowy poprawiła się w ciągu ostatnich kilku lat dzięki wdrożeniu protokołu wstrząsu mózgu. Sędziowie muszą teraz przerwać grę, jeśli jakikolwiek zawodnik ma oznaki kontuzji głowy.

Gavi był w stanie kontynuować grę, mimo że był częścią kolizji, podczas gdy Clement Lenglet zastąpił Araujo.

Ronald Araujo strasznie starł się z graczami Gavi Barca obserwowanymi, jak Araujo został zabrany do szpitala (Zdjęcie: AFP przez Getty Images)

Barcelona prowadziła mecz La Liga z Celtą Vigo 3-1 w momencie kolizji i tak pozostało do ostatniego gwizdka.

Pierre-Emerick Aubameyang dwukrotnie trafił do siatki po tym, jak Memphis Depay otworzył wynik dla katalońskiej drużyny we wtorek wieczorem. Iago Aspas strzelił jednego z powrotem do Celty Vigo, ale czerwona kartka położyła kres wszelkim nadziejom na powrót.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button