Rozrywka

Kompletna oś czasu krótkotrwałego małżeństwa Elvisa i Priscilli Presley

Chociaż Elvis Presley i Priscilla Presley wywołali spore zamieszanie swoją 10-letnią różnicą wieku, nie przeszkodziło im to stać się jedną z, jeśli nie najbardziej kultową parą, jaką Hollywood kiedykolwiek widział.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Przed wyczekiwaną biografią Baza Luhrmanna — trafnie zatytułowaną Elvis — wybierzmy się w podróż w głąb wspomnień! Tak więc, jeśli masz nadzieję dowiedzieć się więcej o skomplikowanym romansie pary, oto pełna oś czasu ich głośnego związku.

Źródło: Getty ImagesArtykuł kontynuuje poniżej reklamęElvis i Priscilla spotkali się na imprezie w 1959 roku.

W 1959 roku drogi Elvisa i Priscilli po raz pierwszy skrzyżowały się na imprezie w Niemczech Zachodnich, gdzie stacjonowali zarówno muzyk (który wtedy służył w armii), jak i ojczym Priscilli, oficer sił powietrznych USA Paul Beaulieu.

Oczywiście większość zakłada, że ​​nie ma problemu z dwojgiem ludzi spotykających się na imprezie i nawiązujących kontakt. Jednak jest to dość skandaliczne, ponieważ Elvis miał wtedy 24 lata, a Priscilla tylko 14 lat.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Chociaż oboje byli oczarowani sobą, rodzice Priscilli zabronili jej nigdy więcej widywać się z Elvisem.

Kiedy Priscilla wróciła do domu późną nocą imprezy, nie przepadali za Elvisem. Mimo to w końcu pozyskał swoich przyszłych teściów. Para nadal spędzała razem czas, aż piosenkarka „Jailhouse Rock” opuściła Niemcy w marcu 1960 roku.

Para pozostała w kontakcie, by w końcu zjednoczyć się w 1962 roku.

Chociaż byli na różnych kontynentach, Elvis i Priscilla utrzymywali kontakt przez dwa lata. W 1962 roku rodzice Priscilli w końcu pozwolili jej odwiedzić Elvisa w Los Angeles, pod warunkiem, że będzie się nią opiekowała i codziennie do nich pisała.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Według Pop Sugar, Elvis zignorował obowiązkowe zasady rodziców. Kiedy Priscilla przybyła, zabrał ją do Las Vegas i „wprowadził ją w narkotyki”, aby mogła nadążyć za jego stylem życia.

Źródło: Getty ImagesArtykuł jest kontynuowany pod reklamąW 1963 roku rodzice Priscilli pozwolili jej przenieść się do Memphis, aby być z Elvisem.

W 1963 roku rodzice Priscilli oficjalnie pozwolili jej przenieść się do Memphis, aby być z Elvisem.

Po raz kolejny jej rodzice ustalili pewne podstawowe zasady: Priscilla uczęszczała do pobliskiej katolickiej szkoły średniej dla dziewcząt, mieszkała z rodzicami Elvisa w oddzielnym domu, dopóki nie ukończyła szkoły, a Elvis w końcu poślubił Priscillę.

Ponownie Priscilla i Elvis nie zastosowali się do umowy. Stopniowo wprowadziła się do gwiazdy rocka, czyniąc rezydencję Graceland jej stałą rezydencją, gdy Elvis obiecał jej rodzicom, że poślubi Priscillę.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Po osiedleniu się, Elvis udał się do Hollywood na więcej filmów i opuścił Priscilla w Memphis. Pop Sugar twierdzi, że Elvis miał różne romanse z koleżankami z gwiazd, „które zlekceważył jako tylko plotki”.

Źródło: Getty ImagesArtykuł kontynuuje poniżej ogłoszenieElvis i Priscilla pobrali się 1 maja 1967 roku.

Pod koniec 1966 Elvis oficjalnie oświadczył się Priscilli. Kilka raportów sugeruje, że zrobił to, ponieważ Priscilla „groziła, że ​​porozmawia z prasą, a jej ojczym zagroził, że Elvis zostanie oskarżony o przestępstwa na tle seksualnym wobec nieletniego”, według Pop Sugar.

1 maja 1967 Elvis i Priscilla pobrali się w hotelu Aladdin w Las Vegas. Vogue donosi, że było bardzo niewielu gości, z konferencją prasową i śniadaniem z szampanem po prywatnej ceremonii.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Nowożeńcy wkrótce wskoczyli do prywatnego odrzutowca i spędzili krótki miesiąc miodowy w Palm Springs, po czym udali się do domu do Memphis, gdzie Priscilla szybko zorientowała się, że jest w ciąży z ich pierwszym dzieckiem.

Źródło: Getty ImagesArtykuł jest kontynuowany pod ogłoszeniemPara powitała swoje pierwsze i jedyne dziecko, Lisę Marie, 1 lutego 1968 roku.

Zaledwie dziewięć miesięcy po oficjalnym zawiązaniu węzła, Elvis i Priscilla Presley powitali swoje pierwsze i jedyne dziecko, Lisę Marie Presley, 1 lutego 1968 roku. Priscilla powiedziała, że ​​poranek w dniu narodzin ich córki był niesamowicie stresujący.

W książce Elvis by the Presleys: Intimate Stories From Priscilla Presley, Lisa Marie Presley i inni członkowie rodziny, Priscilla ujawniła, że ​​jej woda odeszła wcześnie, ale Elvisowi zajęło dużo czasu, aby wstać z łóżka.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

„Elvis porusza się po domu w zwolnionym tempie, podczas gdy ja krzyżuję nogi” – powiedziała Priscilla przez Classic Country Music. „W końcu znajduje swoje cygara, ale teraz kołysze się w kuchni, jedząc coś do jedzenia. Elvis zachowuje się tak, jak my przez cały czas”.

Król Rock and Rolla następnie udał się do niewłaściwego szpitala, wierząc, że mieli się zgłosić w szpitalu Metodystów. Na szczęście wszystko potoczyło się dobrze i Priscilla urodziła po południu.

Artykuł jest kontynuowany pod ogłoszeniem.Źródło: Getty ImagesElvis i Priscilla rozwiedli się w 1973 roku.

W końcu małżeństwo Elvisa i Priscilli zaczęło się rozpadać.

Przez całe sześcioletnie małżeństwo Elvis nadal intensywnie koncertował i często zdradzał Priscilla z kilkoma innymi gwiazdami. W dalszej kolejności Priscilla miała również romans ze swoim instruktorem sztuk walki, Mike’iem Stone’em.

W lutym 1972 Elvis i Priscilla oficjalnie się rozstali i złożyli pozew o rozwód zaledwie kilka miesięcy później.

9 października 1973 r. ich rozwód został sfinalizowany. Była para utrzymywała dobre stosunki aż do nagłej śmierci Elvisa w 1977 roku.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button