Rozrywka

Kontrowersyjna kariera gimnastyczna „dziewczyny” Putina Aliny Kabajewej – w tym zakaz dopingu

Alina Kabaeva, lat 38, jest światowej sławy gimnastyczką, która jest powiązana z Władimirem Putinem. Pogłoski o romansie między nią a rosyjskim prezydentem zaczęły krążyć w 2008 roku po tym, jak nazwano ją „najbardziej kwalifikującą się kobietą Rosji”.

Rosyjska gazeta Moskovsky Korrespondent opublikowała artykuł, w którym twierdzi, że Putin rozwiódł się z żoną Ludmiłą Putiną i zamierza poślubić Kabaevę.

Jednak Kreml wkrótce temu zaprzeczył i wkrótce potem gazeta została całkowicie zamknięta. Później w 2013 roku Putin ogłosił rozwód z Putiną i plotki znów zaczęły krążyć.

Mniej więcej w tym czasie gimnastyczka potwierdziła, że ​​znalazła partnera i powiedziała: „Czasami czujesz się tak radośnie, że aż się boisz”.

Stanęła w obliczu wielu kontrowersji, zwłaszcza jeśli chodzi o karierę gimnastyczki.

Kiedy rozpoczęła się kariera Aliny Kabajewej? Alina Kabaeva podczas Igrzysk Olimpijskich w Atenach 2004 Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Kabaeva urodził się w Taszkencie w Uzbeckiej SRR w Związku Radzieckim 12 maja 1983 r.

Jest córką Ljubowa Kabajewa i Marata Kabajewa, byłego zawodowego piłkarza.

Kabaeva rozpoczął gimnastykę rytmiczną w młodym wieku czterech lat.

Gdy była nastolatką, jej matka zabrała ją do rosyjskiej trenerki Iriny Viner i zaczęła zawodowo startować w 1996 roku.

Viner powiedział: „Nie mogłem uwierzyć własnym oczom, kiedy pierwszy raz ją zobaczyłem. Dziewczyna ma rzadką kombinację dwóch cech kluczowych w gimnastyce rytmicznej – elastyczności i zwinności”.

Zadebiutowała na arenie międzynarodowej w 1996 roku, aw 1998 roku, mając zaledwie 15 lat i będąc najmłodszym członkiem rosyjskiej drużyny, Kabaeva wygrała Mistrzostwa Europy w Portugalii.

W następnym roku zdobyła swój pierwszy tytuł mistrza świata jako mistrzyni Europy w Osace w Japonii, a później zdobyła pięć kolejnych.

Jakie nagrody zdobyła Alina Kabaeva?

Kabaeva jest uznawana za jedną z najlepszych gimnastyczek w Rosji i ma na to medale.

Zabrała do domu dwa medale olimpijskie, odpowiednio brązowy i złoty na igrzyskach w Sydney w 2000 r. i w Pekinie w 2008 r.

Zdobyła też aż 14 medali Mistrzostw Świata i 21 medali Mistrzostw Europy.

Na cześć swojej znakomitej kariery pomogła nieść płomień na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi 2014, po przejściu na emeryturę.

Co się stało z karierą Aliny Kabajewej? Alina Kabaeva została zdyskwalifikowana z rywalizacji w 2001 roku (Zdjęcie: The Asahi Shimbun przez Getty Images)

W 2001 roku Kabaeva została zdyskwalifikowana z udziału w gimnastyce, ponieważ podczas kontroli narkotykowej podczas Goodwill Games w Australii w 2001 roku wykryto u niej furosemid.

Furosemid, środek moczopędny, został umieszczony na liście zakazanych przez Światową Agencję Antydopingową w styczniu tego roku z powodu dowodów na „stosowanie go przez sportowców w celu poprawy wyników”.

Dyskwalifikacja Kabaevy uniemożliwiła jej rywalizację w tym sporcie przez dwa lata i została zmuszona do zwrotu medali, które zdobyła na mistrzostwach świata w gimnastyce rytmicznej w Madrycie w październiku 2001 roku.

Kabaeva była mistrzynią świata w Madrycie, co sprawiło, że jej zwolnienie było jeszcze bardziej druzgocące.

Dziś odeszła od sportowej areny do mediów.

Co dzisiaj robi Alina Kabaeva? Putin i Alina Kabajewa są ze sobą związani od lat (Zdj.: Kremlin.ru/ East2west News)

W 2014 roku Kabaeva otrzymała od Kremla zadanie prowadzenia państwowej Narodowej Grupy Medialnej.

Według Evening Standard, ta rola ma zgłoszoną pensję w wysokości 10 milionów dolarów (8,10 miliona funtów) rocznie.

Jednak Kabaeva nie miała wcześniejszego doświadczenia w biznesie lub rolach medialnych, co rodzi pytania, w jaki sposób zdobyła tę pozycję na początku.

National Media Group relacjonuje i transmituje w telewizji wiadomości i informacje prosto z Kremla i jest największym zwolennikiem Putina.

Rosyjski prawnik i działacz antyputinowski Aleksiej Nawalny zażądał, aby Kabajewa została poddana surowym sankcjom, podobnym do sankcji dla córek Putina.

Ze swojej więziennej celi powiedział: „Chcę państwu przypomnieć, że Narodowa Grupa Medialna, do której należy lwia część tego aparatu kłamstw, niewątpliwie należy osobiście do Putina i jako taka jest nawet formalnie kierowana przez kochankę Putina Alinę Kabajewę. ”

Czy Władimir Putin i Alina Kabajewa spotykają się? Alina Kabaeva zaprzeczyła randkowaniu z Putinem

Kabaeva została nazwana wszystkim od „Pierwszej Kochanki Rosji” do „Tajnej Pierwszej Damy”.

Jednak niezależnie od powtarzających się plotek, zaprzeczyła, że ​​jest romantycznie związana z Putinem.

Ich związek nigdy nie został potwierdzony, a Kreml nieustannie temu zaprzecza.

Putin został kiedyś zapytany o jego związek z Kabaevą i powiedział: „Zawsze miałem negatywne przeczucia, że ​​ludzie wsadzają swoje zasmarkane nosy i erotyczne fantazje w życie innych ludzi”.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button