Rozrywka

Kontrowersyjny teleturniej The Chamber, w którym zawodnicy byli torturowani i „prawie zabici”

Rok 2002 był dość dziwny dla teleturniejów, ponieważ sławę zyskały zarówno The Chair, jak i The Chamber.

Ale The Chamber, który był emitowany tylko przez jeden sezon w Stanach Zjednoczonych i nigdy nie osiągnął popularności nigdzie indziej, pokonał ich wszystkich.

Pokaz był tak kontrowersyjny, że uczestnicy byli prawie zabici, gdy byli przywiązani do sali tortur, których zadaniem było odpowiadanie na pytania dotyczące ciekawostek, gdy byli poddani ekstremalnemu upałowi i ekstremalnemu zimnie.

Jeden po drugim gracze byli przypinani do krzesła i wchodzili do samej komory, która mogła osiągnąć nawet 170 stopni Fahrenheita – czyli 76,66 stopni Celsjusza – i spaść do -20 stopni Fahrenheita, minus 29 stopni Celsjusza.

Jeśli brzmi to jak coś z Dark Web, to tak nie jest – sześć odcinków serialu wyemitowanych w telewizji Fox w styczniu 2002 r., z prezenterem Rickiem Schwartzem na czele.

Zawodnicy zostali poddani ekstremalnym warunkom (zdjęcie: Alfa Red/Youtube) Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Sytuacja staje się jeszcze gorsza, gdy dodamy porywy wiatru o prędkości do 40 mil na godzinę, symulowane trzęsienia ziemi o nasileniu wibrującym w komorze, elektrody napinające mięśnie graczy siedzących na krześle i spadający poziom tlenu, gdy przeszli przez rundy.

Jeśli gracz dotarł do ostatniej rundy, poziom tlenu może wynosić zaledwie 70%.

Byli przypięci pasami i wirowali (Zdjęcie: Alfa Red / Youtube)

Krzesło również się obracało, ostatecznie obracając się w pełnym kręgu do góry nogami, podczas gdy strumienie ognia lub lodowatej wody były tryskające na graczy, powodując tworzenie się lodu na ich ciele. Nieprzyjemne zapachy były również uwalniane do komory, aby sprawy były jeszcze straszniejsze.

Przyszłe odcinki serialu – który, co zrozumiałe, został szybko porzucony przez sieć – obejmowałyby wstrząsy elektryczne, tortury wodne i wypuszczenie „500 much” do komory.

Celem gry było jak najdłuższe pozostawanie w komorze, odpowiadając poprawnie na pytania.

Temperatury mogą osiągnąć 170 stopni Fahrenheita (Zdjęcie: Alfa Red/Youtube)

Gracze otrzymali również „Strefę zagrożenia”, która oblicza iloraz stresu na podstawie ciśnienia krwi, tętna i temperatury ciała. Jeśli go przekroczyli, mieli możliwość kontynuowania w komorze lub rezygnacji.

Na szczęście personel medyczny był pod ręką i był w stanie zatrzymać grę, jeśli gracz „stracił przytomność ze stresu” lub poczuł, że gracz nie może już kontynuować.

Jeden gospodarz wyszedł z prób z niesmakiem (Zdjęcie: Alfa Red / Youtube)

Zawodnicy mogli również wystukać się wołając „Zatrzymaj salę!”. – choć musiało to być dość trudne, gdy walczyłem o oddychanie i odwracałem się do góry nogami w upalnym upale.

Maksymalne wygrane obliczono na 126 000 $ (102 000 £), chociaż nikt nigdy nie zbliżył się do wygranej tej kwoty.

Sprawy w komorze były tak złe, że u jednego uczestnika, Scotta Browna, zdiagnozowano hipotermię po przejściu siedmiu intensywnych poziomów i prawidłowych odpowiedziach na 20 pytań – ale wygrał tylko 20 000 $ (16 000 £).

Zawodnik pozwał program po hospitalizacji z hipotermią (Zdjęcie: Alfa Red / Youtube)

Został hospitalizowany ze stanem po jego pobycie w programie.

Trochę się jednak poprawiło, ponieważ później postanowił pozwać Foxa i producentów serialu. Osiedlili się poza sądem, a Brown przyznał dodatkowe 100 000 USD (81 000 GBP) odszkodowania.

Koncepcja serialu była tak złowroga, że ​​chociaż amerykański komentator sportowy Matt Vasgersian był początkowo w kolejce do gospodarza, podobno „odszedł” podczas próby po tym, jak był zbyt „zniesmaczony” koncepcją.

Aby uzyskać więcej najnowszych wiadomości o showbiznesie od Daily Star, zapisz się do jednego z naszych biuletynów tutaj.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button