Rozrywka

Kowboje mogą rozładować gwiazdę w handlu „huśtawka za płoty”

Getty The Cowboys może mieć opcje wymiany na TE Dalton Schultz.

Kowboje z Dallas mają możliwość dokonania dużego handlu, jeśli chcą czegoś w zamian za swoją gwiazdę.

Ponieważ Dalton Schultz kontynuuje negocjacje w sprawie nowego kontraktu po złożeniu przetargu na franczyzę o wartości 10,9 miliona dolarów, Cowboys mogą szukać innego scenariusza, aby uzyskać coś w zamian za starter. W scenariuszu handlowym Grega Aumana z The Athletic, Auman sugeruje, aby Cowboys wymienili Schultza z Buccaneers z Tampa Bay, jeśli nie mogą dojść do porozumienia w sprawie długoterminowej umowy.

Byłoby to natychmiastowe rozwiązanie dla Buccaneers straty Roba Gronkowskiego, który ogłosił przejście na emeryturę we wtorek, 21 czerwca.

Bukanierze zastąpią Gronkowskiego Schultzem

Transakcja byłaby podobna do tego, co Cowboys otrzymali w handlu z udziałem Amari Cooper z Cleveland Browns – wybór w połowie rundy.

„To huśtawka za płoty odpowiedź na utratę Gronkowa” – mówi Auman. „Schultz, lat 25, był płodny w ostatnich dwóch sezonach z Cowboys, wykonując 78 łapań na 808 jardów i osiem przyłożeń w zeszłym sezonie. Dostał tag franczyzy od Dallas, dobry za 10,9 miliona dolarów w tym sezonie, ale nie wziął udziału w ostatnim tygodniu treningów OTA z powodu frustracji z powodu rozmów przedłużających.

Schultz opublikował 78 przyjęć na 808 jardów i osiem przyłożeń w zeszłym sezonie, liczby niesamowicie podobne do statystyk Gronkowskiego z 55 przyjęć na 802 jardy i sześć przyłożeń w zeszłym roku.

Jak zauważył Auman, Schultz spędził ostatni tydzień na działalności OTA, aby pokazać swoje niezadowolenie z powodu swojej sytuacji kontraktowej. 26-latek ma czas do 15 lipca na uzgodnienie przedłużenia kontraktu z Cowboys. Jeśli do tego czasu nie zostanie uzgodniony nowy kontrakt, Schultz rozegra w ramach przetargu sezon 2022.

W tym scenariuszu zaproponowanym przez Aumana, Buccaneers, którzy mają około 12,5 miliona dostępnych limitów, podpisaliby Schultza na czteroletnią umowę o wartości 50 milionów dolarów, aby obniżyć jego limit.

„Prawdopodobnie trzeba by wybrać w połowie rundy, aby odciągnąć Schultza od Dallas – pamiętaj, że pozwolili odbiorcy Amari Cooper przejść do Browns po czwartego i późnej rundy zamiany”, wyjaśnia Auman. „Aby Bucowie mogli działać zgodnie z zasadą cap, musieliby podpisać Schultza na numer wewnętrzny, aby obniżyć jego liczbę cap. Spotrac dał mu wartość rynkową wynoszącą cztery lata, 50 milionów dolarów tej wiosny, więc byłoby to kolejne ważne zobowiązanie dla skorumpowanego front office firmy Bucs”.

WSZYSTKIE najnowsze wiadomości z Dallas Cowboys prosto na Twoją skrzynkę! Dołącz do biuletynu Heavy on Cowboys tutaj!

Kowboje nie handlują Schultzem w 2022 r.

Liczby mają sens z punktu widzenia wartości rynkowej, ponieważ Spotrac szacuje wartość Schultza na 12,6 miliona dolarów rocznie w czterech sezonach. Zarobiłby 12,5 miliona dolarów na sezon w tym scenariuszu kontraktu proponowanym przez Aumana.

Chociaż Buccaneers zdecydowanie zgodziliby się na tę umowę, gdyby kosztowało ich to tylko wybór trzeciej lub czwartej rundy draftu, nie ma to żadnego sensu z punktu widzenia Cowboys. Tak, niepokojące jest to, że Dallas może pozwolić Schultzowi na chodzenie w wolnej agencji podczas poza sezonem 2023. Ale nie rozładowują swojej najbardziej niezawodnej broni odbiorczej w tym samym roku, w którym pozwolili chodzić Cooperowi i Cedrickowi Wilsonowi.

Todd Archer z ESPN zauważył, że Schultz prawdopodobnie zagra sezon 2022 na tagu franczyzy. Biorąc pod uwagę, że Cowboys wkraczają w sezon z aspiracjami do Super Bowl, zaryzykują ewentualne odejście Schultza — nie otrzymując niczego w zamian — zamiast wymieniać go i otrzymywać w zamian grosze.

Więcej ciężkich wiadomości o kowbojach

Wczytuję więcej artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button