Rozrywka

Kowboje uważali miejsce lądowania na miejsce Randy’ego Gregory’ego

Getty The Cowboys mogli ścigać Jadeveona Clowneya.

Dallas Cowboys mogli ścigać jednego z bardziej uznanych rzucających podania w NFL.

Według Kristophera Knoxa z Bleacher Report, obrońca Jadeveon Clowney jest wolnym agentem, do którego zespół powinien dążyć. Knox twierdzi, że Cowboys wciąż muszą zastąpić niedawno zmarłego Randy Gregory’ego, a Clowney ostatecznie wypełnia tę pustkę.

„Jednakże Clowney byłby doskonałym dodatkiem na drodze do tego, by Cowboys stracili Gregory”, powiedział Knox w poniedziałek, 9 maja. „The Cowboys dodał Dante Fowler Jr. w wolnej agencji, ale był rozczarowujący z dala od Los Angeles Rams. Nie zaprojektowali też czystego łamania krawędzi.

Dallas zebrał w 2021 solidne 41 worków, ale sześć z nich zostało zebranych przez Gregory’ego. Podpisanie kontraktu z Clowneyem pomogłoby zastąpić jego produkcję, a nawet więcej.

Jak Clowney pomaga kowbojom

Gregory i Clowney są bardzo podobnymi graczami pod tym względem, że są znacznie lepszymi graczami w podawaniu, niż zwykle wskazują ich liczby w workach. Podczas gdy Clowney zarejestrował w zeszłym sezonie w Cleveland Browns porządną sumę dziewięciu worków, w sezonie 2019 z Seattle Seahawks zamieścił tylko trzy worki.

Według Pro Football Focus, Clowney opublikował w sezonie 2019 ocenę 88,1 za wyprzedzanie, plasując się na 16 miejscu wśród wszystkich szturmowców z co najmniej 100 zatrzaśnięciami w podawaniu. Dla porównania, były kowbojski zawodnik, Gregory, zarejestrował tylko sześć worków w sezonie 2021. Jednak jego ocena 84,4 za pass-rush uplasowała się na 10 miejscu wśród wszystkich rushów na krawędzi.

Clowney zaliczył również 37 wtargnięć i 32 ciosy rozgrywające w zeszłym sezonie, zajmując 23. miejsce wśród wszystkich rzucających na przewagi w tej drugiej kategorii.

Warto również wspomnieć, że Clowney nie spieszy się z podpisywaniem kontraktów z drużyną przed obowiązkowym minicampem w czerwcu, jak powiedział Jonathan Jones z CBS Sports HQ (h/t Matt Howe z 247 Sports).

„Jadeveon Clowney, jak rozumiem, nie jest zbytnio zainteresowany byciem na podstawie umowy w tej chwili i dobrowolnym zgłaszaniem się do OTA lub obowiązkowym mini-obozem w pierwszym, drugim tygodniu czerwca” – powiedział Jones.

Według Spotrac, wartość rynkowa Clowneya wynosi 12,7 miliona dolarów na sezon. Jednak nie byłoby niespodzianką, gdyby Clowney podpisał kontrakt z zespołem za znacznie mniejszą wartość, biorąc pod uwagę, że pozostaje wolnym agentem aż do maja.

Clowney zarobił w zeszłym sezonie z Browns nieco poniżej 7,5 miliona dolarów. Biorąc pod uwagę, że Cowboys mają w przybliżeniu nieco ponad 11 milionów dolarów dostępnej przestrzeni, Clowney musiałby wziąć zniżkę, aby podpisać kontrakt z Dallas.

WSZYSTKIE najnowsze wiadomości z Dallas Cowboys prosto na Twoją skrzynkę! Dołącz do biuletynu Heavy on Cowboys tutaj!

Browns może być faworytem do podpisania Clowney

Chociaż dopasowanie miałoby sens, biorąc pod uwagę potrzebę Kowbojów na sprawdzonego podbijania, Clowney może zobaczyć lepszą okazję ze swoim składem z 2021 r., Brownsami.

Cleveland ma największą wolną przestrzeń ze wszystkich zespołów NFL, która wynosi 23,7 miliona dolarów, i może dać Clowneyowi kontrakt z wartością rynkową. Co więcej, pomaga to, że Clowney miał już jeden z lepszych sezonów w swojej karierze w systemie Browns.

Nie zaszkodzi również to, że gwiazdorski obrońca Cleveland, Myles Garrett, poręczył za ponowne podpisanie kontraktu przez Clowneya z Browns podczas postu na Instagramie pod koniec kwietnia.

Według Mary Kay Cabot z Cleveland.com 24 kwietnia:

„Umieścił dwa zdjęcia Clowneya na swojej historii na Instagramie, jedno zdjęcie obok siebie, na których trzymają koszulki w dni robocze, z podpisem „Tylko 2 defensywnych graczy zajęło pierwsze miejsce w ostatnich 15 wersjach roboczych”. i jedno zdjęcie, na którym klepali ręce w koszulkach Brownsów podczas meczu Bears, w którym zwolnili Justina Fieldsa dziewięć razy, a Garrett ustanowił rekord Browns w pojedynczej grze na 4,5. Podpis brzmiał: „Praca nie dokończona”.

Zobaczymy, gdzie ostatecznie skończy Clowney, ale biorąc pod uwagę, że grał w czterech różnych drużynach w ciągu ostatnich czterech sezonów, nie byłoby szokiem, gdyby 29-latek grał dla innej drużyny w sezonie 2022 .

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button