Wyższe mandaty od nowego roku. Policja pokazała statystyki

Wyższe mandaty od nowego roku. Policja pokazała statystyki

Od soboty, od kiedy obowiązują nowe przepisy zaostrzające kary dla kierowców popełniających wykroczenia drogowe zatrzymano 29 kierowców, którzy przekroczyli prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Jeden z rekordzistów jechał z prędkością 180 km/h Trasą Siekierkowską w Warszawie – powiedział kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Komisarz Robert Opas przypomniał, że od soboty 1 stycznia 2022 r. obowiązują przepisy zaostrzające kary dla kierowców popełniających wykroczenia drogowe. – Pierwsi kierowcy zostali ukarani wysokimi mandatami na podstawie najnowszego taryfikatora. Nie zabrakło także przypadków kierowców, którzy za przekroczenie dozwolonej prędkości stracili uprawnienia do kierowania pojazdem – powiedział policjant.

– Za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h zatrzymano stosunkowo niewielu, bo 29 kierowców. Nowy taryfikator mandatów, nie poskutkował jednak na wszystkich kierujących – zaznaczył. Rekordzistą w weekend okazał się kierowca volkswagena, który w Nowy Rok na trasie między Wejherowem, a Redą jechał z prędkością 173 km/h na obowiązującej 70-tce. Mężczyzna został ukarany zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami mandatem w wysokości 2500 zł.

Pierwszego stycznia policjanci z warszawskiej grupy “SPEED” zatrzymali z kolei na Moście Siekierkowskim kierowcę, który jechał z prędkością niemal 160 km/h. – Kilka godzin później na tej samej trasie w ręce policjantów kolejny “drogowy pirat” – zaznaczył. – Jechał z prędkością 180 km/h. Podczas kontroli okazało się, że dodatkowo kierował bez uprawnień i był pod wpływem alkoholu. Miał blisko 2 promile. Ten kierujący stanie przed sądem, gdzie górna granica grzywny wynosi obecnie 30 tysięcy złotych – przekazał.

Bartłomiej Grabski