Aktualności

Król Karol zacznie wzmacniać monarchię, odchudzając rodzinę królewską i opierając się na popularnych postaciach

Gdy królowa położy się na spoczynek, król Karol rozpocznie teraz prace mające na celu wzmocnienie monarchii.

Poprowadzi swoją rodzinę w siedmiodniowym okresie królewskiej żałoby, ale poza tym Karol prawdopodobnie nie będzie miał więcej czasu, by opłakiwać stratę matki.

Wszystkie dowody sugerują, że od razu przystąpi do pracy, aby zapewnić ciągłość. Po śmierci królowej Karol był niezłomny w swoich konstytucyjnych obowiązkach, takich jak ukończenie podróży po Walii, Szkocji i Irlandii Północnej.

Starał się także jeszcze bardziej zdobyć opinię publiczną, niespodziewanie rozmawiając z żałobnikami przed Pałacem Buckingham dzień po śmierci królowej, a w weekend życząc dobrze ludziom, którzy stali w kolejkach godzinami, aby zobaczyć trumnę królowej leżącą w stanie.

Wśród obaw o mroźną i niezdecydowaną reakcję opinii publicznej na jego rządy, jego popularność wzrosła od czasu śmierci królowej. Około 63 procent ludzi uważa, że ​​Charles wykona dobrą robotę jako król, w porównaniu z 32 procentami w maju, według YouGov.

Nie może jednak pozwolić sobie na samozadowolenie w nadchodzących miesiącach, aby zdobyć tych, którzy pozostają sceptyczni wobec nowego monarchy po 70-letnich rządach królowej.

Jego koronacja, jeśli będzie przebiegać zgodnie ze wzorem wyznaczonym przez matkę, nastąpi dopiero w 2023 roku. Spekuluje się, że może to być 2 czerwca, czyli 70 lat.ten rocznicę koronacji Elżbiety II, choć może chcieć uniknąć dalszych porównań do matki i wybrać inną datę.

W międzyczasie król Karol rozpocznie pracę nad kształtowaniem swojej odchudzonej monarchii, aby pokazać wartość dla pieniędzy podatników i spróbować uniknąć konieczności odpierania kolejnych kontrowersji.

Chociaż istnieją sugestie, że podjęto próby naprawienia rozdźwięku między rodziną a księciem i księżną Sussex – a także wskazówki, że postępowanie z drugim synem króla w okresie żałoby było niewłaściwe – Harry i Meghan prawdopodobnie pozostają w dużej mierze poza obrazem, ponieważ kontynuują życie w USA.

Bardziej oczywiste jest to, że Karol jest bardzo mało prawdopodobne, aby powitał swojego kontrowersyjnego brata, księcia Yorku, z powrotem w owczarni.

Zamiast tego będzie coraz bardziej polegał na popularnych i szanowanych członkach rodziny, takich jak książę i księżna Walii oraz jego siostra Anne, księżniczka królewska, która odziedziczyła oddanie swojej matce służbie i służbie w imię monarchii. .

„Myślę, że Charles będzie współpracował z najbliższymi mu osobami, takimi jak William, Kate i jego królowa małżonka Camilla”, powiedziała Pauline Maclaran, współautorka książki Królewska gorączka: brytyjska monarchia w kulturze konsumpcyjnej oraz profesor marketingu i badań konsumenckich na Royal Holloway na Uniwersytecie Londyńskim.

„Ale prawdopodobnie będzie również podkreślał usprawnioną monarchię, zwłaszcza w celu odparcia zarzutów, że podatnicy muszą finansować zbyt wiele „zachowań” w czasach trudności finansowych dla większości zwykłych ludzi”.

Karol zasiada na tronie w czasie, gdy monarchia stoi w obliczu kluczowych problemów, takich jak przyszłość Rzeczypospolitej. Więcej krajów prawdopodobnie będzie szukać republikanizmu, który Karol będzie musiał zaakceptować i wesprzeć, aby uniknąć pogłębiania się napięć.

Inną kwestią jest zaniepokojenie jego interwencją w sprawy polityki jako księcia Walii.

„Przygryzienie warg będzie kluczowe, jeśli nie będzie miał do czynienia z kryzysem konstytucyjnym” – powiedział królewski historyk dr Ed Owens.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button