Rozrywka

Królewskie Corgie królowej Elżbiety Oglądaj podróż trumny monarchy do Windsoru: zdjęcie

Źródło zdjęcia: Tim Rooke/Shutterstock

Królowa Elżbieta II Królewskie psy zajmowały szczególne miejsce podczas uroczystości pogrzebowych zmarłego monarchy. Corgie stały z dwoma umundurowanymi przewodnikami, gdy trumna królowej dotarła do zamku Windsor, gdzie zostanie spoczęta w poniedziałek, 19 września 2022 r.

Bezpieczeństwo małych i słodkich szczeniąt zapewniła korona już kilka dni wcześniej. Witając żałobników przed Pałacem Westminsterskim w sobotę 17 września, książę William powiedział zaniepokojonej kobiecie: „Widziałem ich pewnego dnia, co mnie bardzo zasmuciło”, zauważając również: „Będą dobrze się nimi zaopiekowali”.

„To dwa bardzo przyjazne corgi, więc mają dobry dom” – zauważył książę William o czterech psach, które były regularnie fotografowane z babcią. „Będą pod dobrą opieką, jestem pewien, że są zepsute” – dodał.

Królowa bardzo lubiła swoje zwierzęta, zwłaszcza szczenięta. Wśród jej ulubionych były jej walijskie corgi Pembroke o imieniu Muick oraz Piaszczystyobaj mieszkańcy Pałacu Buckingham.

Przez lata była fotografowana Wierzba, Wulkan, cukierek (uważany za najstarszy) i Ostrokrzew, który pomógł jej zadzwonić w jej 90. urodziny w 2016 roku w zamku Windsor. Willow cieszyła się popularnością, gdy występowała u boku Jej Królewskiej Mości i Daniel Craig jako James Bond podczas szkicu otwierającego Igrzyska Olimpijskie 2012, które odbyły się w Londynie. Dodała również Cocker Spaniela Lissy do grona w 2022 roku.

Corgi . królowej
Królowa znana była z miłości do zwierząt, zwłaszcza do psów. (Tim Rooke/Shutterstock)

W pogrzebie królowej uczestniczyła również jej rodzina królewska, w tym nowy Król Karol III, i głowy państw, w tym prezydent USA Joe Bidenpremier Wielkiej Brytanii Liz Trussoraz prezydent Francji Emmanuel Macron. Królewscy z Hiszpanii, Norwegii, Szwecji, Holandii i Japonii byli również tam, aby uhonorować królową.

Królowa Elżbieta zmarła w wieku 96 lat 8 września 2022 roku w zamku Balmoral w Szkocji. Zostanie pochowana w Kaplicy Pamięci Króla Jerzego VI, gdzie dołączy do rodziców, Król Jerzy VI oraz Królowa ElżbietaKrólowa Matka.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button