Rozrywka

Krytycy i publiczność są podzieleni na „Pięciowiersz” — oto dlaczego

Dlaczego reakcje na nowy serial komediowy Netflixa The Pentaverate są mieszane? Kultowy komik Mike Myers gra aż dziewięć ról w serialu, w tym bohatera The Pentaverate, Kena Scarborough, ciekawskiego kanadyjskiego dziennikarza, który pragnie odzyskać swoją pracę.

Co się dzieje, gdy Ken bada historię zmieniającą karierę, która może jednocześnie przyczynić się do jego całej kariery, a jednocześnie potencjalnie zniszczyć cały świat?

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Ken chce odkryć prawdę o Pentaweracie, tajnym stowarzyszeniu, które ma wpływ na światowe decyzje od 1300 roku. Założenie brzmi interesująco, a program wydaje się być w dobrych rękach z Mikem jako gwiazdą. Spektakl oparty jest na filmie z 1993 roku Więc poślubiłem mordercę z siekierą, w którym Mike zagrał również główną rolę.

Dlaczego więc krytyka i publiczność są mieszani w The Pentaverate?

Źródło: Zoe Midford/Netflix

Reilly jest zdeterminowany, aby pomóc Kenowi w jego ujawnieniu.

Artykuł kontynuuje poniżej ReklamaKrytycy nie pochwalili programu.

Jak dotąd The Pentaverate ma niski wynik krytyków wynoszący 29 procent w Rotten Tomatoes. Caroline Framke z Variety porównała oglądanie The Pentaverate do „[A] misja, która wydawała się skazana na porażkę od samego początku”. Porównała to przedsięwzięcie do niezliczonych prób Wile E. Coyote’a, by złapać Roadrunnera przed spłaszczeniem jego głowy kowadłem.

Caroline powiedziała: „Pod koniec serii Myers próbuje coś powiedzieć o Internecie, prawdzie i śmierci dziennikarstwa, ale wszystko to po prostu ginie w „technicolorowym ziewaniu” żartu o wymiotach”.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Nick Schager z The Daily Beast również nie był fanem. Napisał: „Człowiek stojący za Wayne’s World i Austin Powers jest w stanie o wiele więcej niż ten chlupotliwy niewypał Netflixa”.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Uważał również, że większość humoru serialu wydaje się przestarzała. Napisał: „Jest taki moment, w którym Myers odgrzewa swój występ (i jednocześnie ponownie łączy się z) Shrekiem. Jest nawet żart kosztem Donalda Rumsfelda, a później obraca się wokół koszulki Bush-Cheney z 2004 roku. Dodaj nieprzerwany strumień bezradnych gagów do gier słownych, które obracają się wokół seksualnych insynuacji lub obcej wymowy, a otrzymasz hańbę, która szalenie przesadza z zadowoleniem”.

Fani lubili „Pięciorzędowy” bardziej niż krytycy.

Wynik publiczności dla The Pentaverate wypadł nieco lepiej na Rotten Tomatoes z ogólną oceną 55 procent. Jeden z użytkowników Rotten Tomatoes przyznał serialowi pięć gwiazdek i napisał: „Jeśli podobał ci się jakikolwiek film Mike’a Myersa, spodoba ci się ten. To głupie i zabawne. Weź swoją ulubioną substancję zmieniającą umysł i idź obejrzeć ten program!”

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Dwa odcinki do Pentaweratu i uwielbiam to. Minęło zbyt wiele czasu, odkąd oglądałem coś tak zabawnego. @netflix #Pentaverate #netflix pic.twitter.com/CggFvMsiHX

— Nathan Kroll (@LetsJustBeFoes) 6 maja 2022 r.

Widok #MikeMyersa z powrotem na ekran sprawia mi taką radość, że ten człowiek uczynił moje dzieciństwo! W niektóre ciemne dni oglądałem #austinpowers, żeby się śmiać, żeby nie płakać. Dosłownie mam tylko 11 minut i łamię wnętrzności! #Pentaverate #NetflixIsAJoke #netflixandchill

— weeieweeiewilson (@dfromthe_p) 6 maja 2022

Inny użytkownik Rotten Tomatoes nie był tak przychylny The Pentaverate, dając serii jedną gwiazdkę, mimo że początkowo byli nią podekscytowani. Użytkownik napisał: „Czekałem tak długo na ten program i byłem tak (SO) podekscytowany. Nie mogłem przejść przez pierwsze trzy odcinki bez większego strachu. Człowieku, Netflix naprawdę musi przyspieszyć swoją grę”.

Możesz sam zdecydować, jaką ocenę przyznasz The Pentaverate. Wszystkie sześć odcinków jest już dostępnych do streamowania w serwisie Netflix.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button