Rozrywka

Książę Andrzej przez lata: królewskie życie, ojcostwo, skandale i nie tylko

Zbuntowany książę. Książę Andrzej ma historię szokowania rodziny królewskiej i społeczeństwa swoimi wyborami — w tym decyzją o małżeństwie Sarah Ferguson po randce mniej niż rok.

Książę Yorku jest drugim synem zmarłej królowej Elżbiety II i księcia Filipa. W przeciwieństwie do swojego brata, Książe CharlesAndrew przez lata miał nieco większą elastyczność w swojej roli w monarchii.

Na przykład, po ponownym nawiązaniu kontaktu ze swoim kumplem z dzieciństwa, Fergusonem, latem 1985 roku, Andrew oświadczył się rudej w lutym 1986 roku — zanim technicznie pozwolono mu zadać pytanie.

„Tuż przed północą Andrew padł na kolana i poprosił Sarę Ferguson, by została jego żoną. Sarah została zaskoczona i, aby ukryć swoje zmieszanie, próbowała to zlekceważyć” — królewski biograf Ingrid Seward napisała w swojej książce z 1991 roku, Sarah: JKW Księżna Yorkuwniosku. „Powiedziała księciu: „Jeśli obudzisz się jutro rano, możesz mi powiedzieć, że to wielki żart”.

Według Sewarda, książę ponownie poprosił o rękę Fergusona rano, kiedy to powiedziała „tak”. Para musiała jednak utrzymać tę wiadomość w tajemnicy, ponieważ Andrew oświadczył się bez uzyskania zgody królowej.

Kiedy Jej Wysokość wróciła do miasta z podróży do Australii, Andrew uzyskał jej zgodę na poślubienie Fergusona, a dwójka publicznie ogłosiła swoje zaręczyny. Na tym romans nie zakończył się, gdy duet zawiązał węzeł zaledwie pięć miesięcy później.

Andrew ponownie trafił na nagłówki gazet, gdy Ferguson ogłosił, że w 1992 roku się rozstaje. Podczas gdy wielu członków rodziny królewskiej rozwiodło się od tego czasu, w tym Charles i zmarła księżna Diana, rozstanie Andrew na początku lat 90. wciąż było nieco tabu.

Byli kontynuowali przyjacielski związek, co doprowadziło wielu fanów do myślenia, że ​​pewnego dnia była para może ponownie zostać romantycznie związana.

„Chociaż nie jesteśmy parą, naprawdę w siebie wierzymy. Yorki to zjednoczona rodzina. Pokazaliśmy to”, Ferguson, który dzieli się Księżniczka Beatrycze oraz Księżniczka Eugeniaz Andrew, powiedział Codzienna poczta w listopadzie 2018 r. „Widziałeś to na weselu. Mój obowiązek wobec niego. Jestem z niego dumna. Stoję przy nim i zawsze będę. Tacy, jacy jesteśmy, to nasza bajka.”

Ferguson kontynuował: „Tak wielu ludzi mnie o to pytało [if we’ll get back together], ale jesteśmy bardzo zadowoleni ze sposobu, w jaki jesteśmy teraz. Cieszymy się swoim towarzystwem; pozwalamy sobie nawzajem rozkwitać. Wiem, że to brzmi jak bajka, ale tacy właśnie jesteśmy”.

Ścisła więź, jaką Andrew i jego była żona nie zachwiała przez lata, nawet po tym, jak książę znalazł się na pierwszych stronach gazet związanych z jego związkiem ze skazanym przestępcą seksualnym Jeffreyem Epsteinem jesienią 2019 roku – i został oskarżony o napaść na tle seksualnym.

„Eugenie i Beatrice są naprawdę zdenerwowane. Uważają, że ich tata popełnił ogromny błąd w osądzie, który kiedykolwiek był powiązany z Jeffreyem Epsteinem” – podało źródło Nas tygodniowo w grudniu 2019 r., po tym, jak Andrew wycofał się z królewskich obowiązków pośród kontrowersji. „Dziewczyny opierają się na sobie i naprawdę wspierają swojego tatę”.

Ferguson ze swojej strony życzył swojemu byłemu mężowi wszystkiego najlepszego w lutym 2020 roku. Trzy miesiące później udostępniła rodzinne zdjęcie z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny. „Jestem bardzo dumna z naszej zjednoczonej kochającej rodziny” – napisała księżna na Instagramie w maju 2020 roku.

Przewiń w dół, aby zobaczyć życie księcia Andrzeja na zdjęciach, w tym wszystkie wzloty i upadki:

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button