Rozrywka

Książę Andrzej „wściekły na Karola i Williama za zablokowanie jego publicznego powrotu”

Książę Karol (73 lata) i książę William (39 lat) podobno wkroczyli, aby uniemożliwić powrót księcia Andrzeja do życia publicznego w Royal Ascot i Ceremonii Orderu Podwiązki.

Uważa się, że 62-letni Andrew jest wściekły na swojego starszego brata i siostrzeńca, który, jak się uważa, przekonał 96-letnią królową do powstrzymania Andrew od udziału w pełnej ceremonii Zakonu Podwiązki, której wcześniej przewodniczyła jego matka w zamku Windsor ten miesiąc.

Zamiast tego był widziany tylko w niektórych częściach Ceremonii Rycerzy Podwiązki.

Pałac Buckingham poinformował, że nieobecność księcia Yorku w procesji na zamku Windsor i nabożeństwie Orderu Podwiązki była „decyzją rodzinną”.

Książę Karol i książę William podobno doradzali królowej, aby zhańbiony książę Andrzej nie był widoczny (Zdj .: 2022 UK Press Pool) Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Dołączył do królowej podczas oficjalnej inwestytury nowych członków Zakonu Podwiązki – w tym Tony’ego Blaira i żony Karola, księżnej Kornwalii – a potem na obiedzie.

Ale jego rzekoma próba powrotu do królewskich obowiązków najwyraźniej spotkała się z oporem ze strony dwóch bezpośrednich spadkobierców tronu, a Jej Wysokość rzekomo powiedziała Andrew, aby trzymał się poza zasięgiem wzroku „dla własnego dobra”.

Kate Middleton zachwyciła tłum Royal Ascot w piątek w swojej sukience w kropki (Zdjęcie: PA Wire / PA Images)

Królowa również po raz pierwszy tęskniła za Royal Ascot podczas jej panowania i została zastąpiona w sobotniej procesji królewskiej przez księcia Kentu, najstarszą córkę Andrzeja, księżniczkę Beatrice i jej męża Edoardo Mapelli Mozzi.

Syn księżniczki Anny, Peter Phillips, i jego partnerka, dziedziczka ropy Lindsay Wallace, również wzięli udział.

Kate Middleton wcześniej oszołomiła tłum Ascot w piątek w sukience w kropki, która przywołała wspomnienia podobnej sukienki noszonej przez matkę jej męża, księżną Dianę w 1988 roku.

Gwardia Honorowa, składająca się z 70 dzieci ubranych w purpurowe, czerwone i złote wyścigowe jedwabie królowej, powitała przyjęcie królewskie.

W międzyczasie Beatrice zaczęła wypełniać rosnącą liczbę królewskich zobowiązań, a Andrew uważał, że nalegał, aby jego córki miały więcej obowiązków.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button