Rozrywka

Książę Harry i Meghan Markle opuszczają Wielką Brytanię „prawie natychmiast” po pogrzebie królowej: „Oni przegapili dzieciaki jak szalone”

Shutterstock

Kierować sie w stronę domu. Książę Harry oraz Meghan Markle oczekuje się, że opuszczą Wielką Brytanię wkrótce po wzięciu udziału w państwowym pogrzebie i pogrzebie królowej Elżbiety II, ponieważ pragną zobaczyć swoje dzieci, mówi wyłącznie źródło Nas tygodniowo.

Przeczytaj artykuł

„Meghan i Harry przygotowują się do powrotu do Montecito niemal natychmiast po pogrzebie, gdzie spotkają się ponownie z Archiem i Lilibet po rozdzieleniu przez ponad dwa tygodnie”, ujawnia się wtajemniczony Naszauważając, że jest to „najdłuższy czas, kiedy byli z dala od swoich dzieci”.

Książę i księżna Sussex, którzy dzielą syna Archiego (3 lata) i 15-miesięczną córkę Lilibet, wyruszyli w podróż do Europy 4 września, początkowo planując przemówienie na serii wydarzeń filantropijnych. Podczas gdy ich pierwotnym planem było spędzenie mniej niż tygodnia za stawem, przedłużyli swój pobyt po śmierci królowej 8 września, ponownie spotykając się z rodziną królewską w żałobie.

„Tęsknili za dziećmi jak szaleni i codziennie je FaceTiming, ale nie mogą się doczekać, aby zobaczyć i przytrzymać je ponownie po przejmujących kilku tygodniach” – mówi wtajemniczony Nas.

Harry podbiegł do królowej, gdy jej zdrowie się pogorszyło, ale nie zdążył się pożegnać, zanim odeszła. Według doniesień 38-letni założyciel Invictus Games został poinformowany, że jego babcia zmarła zaledwie pięć minut przed oficjalnym ogłoszeniem 8 września – i była „ostatnią, która się dowiedziała”. Król Karol III rzekomo nazywał się Harry, gdy był jeszcze w drodze do zamku Balmoral w Szkocji, a zanim wylądował, Pałac Buckingham poinformował opinię publiczną o śmierci królowej.

Rzecznik króla zareagował na doniesienia w oświadczeniu dla Codzienna poczta w niedzielę, 18 września, na godziny przed państwowym pogrzebem królowej w poniedziałek, 19 września. „Społeczeństwo zostało poinformowane dopiero po tym, jak każdy członek rodziny został poinformowany” – czytamy w oświadczeniu, bez potwierdzania ani zaprzeczenia, kiedy Harry został poinformowany.

Od czasu ogłoszenia 41-letni Harry i Meghan spotkali się z rodziną królewską na kilka wycieczek i ceremonii. 10 września dołączyli książę William oraz Księżniczka Kate w rozmowie z żałobnikami w Windsor. Cztery dni później ponownie wystąpili publicznie na nabożeństwie, aby rozpocząć leżenie królowej w Westminster Hall.

Bracia stali również na straży przy trumnie królowej na czuwanie wnuków w sobotę 17 września. Weekendowy występ był jedynym momentem, kiedy Harry mógł nosić mundur wojskowy.

Przeczytaj artykuł

Harry został pozbawiony swoich tytułów, kiedy on i Meghan wycofali się ze swoich starszych królewskich obowiązków w 2020 roku. Pałac Buckingham ogłosił, że ani on, ani Książę Andrzej, który stracił tytuły po oskarżeniu o napaść na tle seksualnym, mógł nosić wojskowe regalia. Jednak zrobili wyjątek wśród luzu, a wielu zauważyło, że okoliczności, w których Andrew i Harry stracili honorowe tytuły wojskowe, były skrajnie różne.

Książę Sussex, który odbył dwie tury służby w Afganistanie i służył 10 lat w wojsku, mógł w sobotę nosić swój mundur na czuwanie wnuków. Jednak w przeciwieństwie do brata Williama, mundur Harry’ego nie miał na ramieniu inicjałów jego babci.

Książę Harry i Meghan Markle na pogrzebie królowej
Martin Meissner/AP/Shutterstock

Harry nie był w mundurze na państwowy pogrzeb w poniedziałek. Zarówno on, jak i Andrew byli jednak częścią procesji prowadzących trumnę królowej do Opactwa Westminsterskiego na pogrzeb państwowy i eskortujących trumnę do Wellington Arch po nabożeństwie.

Mimo pewnych czkawek, królewski ekspert Myko Celleland powiedział Nas że nadszedł czas, aby rodzina naprawiła rozbite relacje. Przepaść między braćmi pogłębiła się dopiero po tym, jak Harry i Meghan ustąpili ze stanowiska starszych członków rodziny królewskiej i pogorszyła się po bombardowym wywiadzie dla CBS współzałożycieli Archewell w marcu 2021 roku.

„Widzieliśmy braci razem, a czasami widywaliśmy ich siedzących blisko siebie. I jestem pewien, że musieli też rozmawiać za zamkniętymi drzwiami” – zauważył Cllland, wyjaśniając, że rodzina rozszerzyła Harry’emu „kilka gałązek oliwnych” w kilka dni po śmierci królowej. „Myślę, że nadszedł czas, aby smutek zbliżał rodziny i widzieliśmy, jak to się łączy. Tak więc, jeśli tak się stanie, myślę, że teraz jest najlepszą możliwą szansą.

Przeczytaj artykuł

Te pokojowe oferty obejmowały zaproszenie Williama dla Meghan i Harry’ego do pojawienia się w Windsor, witając żałobników z nim i z Kate, lat 40, a także decyzję Charlesa, by wspomnieć o swoim młodszym synu i amerykańskiej synowej w przemówieniu inauguracyjnym jako nowym monarcha.

„Chcę również wyrazić moją miłość do Harry’ego i Meghan, ponieważ nadal budują swoje życie za granicą” – powiedział 73-letni król w przemówieniu z 9 września.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button