Rozrywka

Książę Karol jest teraz królem Anglii — co sprawia, że ​​Camilla?

Po śmierci królowej Elżbiety II nie możemy nie zwrócić uwagi na króla Karola III, dawniej znanego jako książę Karol, który natychmiast wstąpił na tron. Karolowi po raz pierwszy nadano tytuł księcia Walii w lipcu 1958 roku, gdy miał zaledwie 9 lat i był najdłużej działającym księciem Walii.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Inną osobą interesującą się rodziną królewską jest Camilla, kobieta, którą Karol poślubił po rozwodzie z Dianą. Będzie królową Anglii czy innym tytułem? Czym będzie Camilla, gdy Karol będzie królem? Oto, co wiemy.

Źródło: Getty Images

(LR) Camilla, Karol, królowa Elżbieta

Artykuł jest kontynuowany pod ogłoszeniem Czym będzie Camilla, gdy Karol zostanie królem Anglii?

Królowa Elżbieta miała plan wstąpienia Karola na tron ​​i ogłosiła nowy tytuł Camilli podczas swojego Platynowego Jubileuszu w lutym 2022 roku.

Według CBS News, wiadomość wydana przez królową brzmiała: „Kiedy w nadejściu czasu mój syn Karol zostanie królem, wiem, że zapewnisz jemu i jego żonie Camilli takie samo wsparcie, jakie udzieliłeś mnie; szczerze życzę, aby kiedy nadejdzie ten czas, Camilla będzie znana jako Królowa Małżonka, kontynuując swoją lojalną służbę.

Charles i Camilla odpowiedzieli, że byli „głęboko świadomi honoru, jaki stanowi życzenie mojej matki”. Najnowszym małżonkiem był oczywiście książę Filip, mąż królowej i ojciec Karola. Kiedy zmarł w kwietniu 2021 roku, Filip był najdłużej urzędującym małżonkiem każdego brytyjskiego monarchy.

Kontynuacja artykułu pod ogłoszeniemCo robi małżonek?

Według własnej strony internetowej rodziny królewskiej, Królowa Małżonka „zapewnia Monarchowi towarzystwo oraz moralne i praktyczne wsparcie”. Królowa Małżonka nie ma władzy politycznej i nie podejmuje żadnych formalnych decyzji rządowych.

Źródło: Getty Images

Księżniczka Elżbieta i książę Filip, książę Edynburga w Pałacu Buckingham na krótko przed ślubem (1947)

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Podczas gdy Filip nie został koronowany ani namaszczony podczas ceremonii koronacji, Camilla będzie. The Guardian poinformował, że po ślubie Karola i Camilli dodano małą klauzulę, aby zapewnić koronację. Najwyraźniej ceremonia Camilli będzie prostsza wraz z Charlesem, „chyba że postanowiono inaczej”.

Poprzednim oficjalnym tytułem Camilli była księżna Kornwalii, ale teraz, gdy królowa oficjalnie zmarła, brytyjska rodzina królewska bez wątpienia będzie miała ręce pełne koronacji, zmiany rodowodów i innych królewskich ceremonii do odbycia. Jedną z tych ceremonii będzie koronacja króla Karola, a wraz z nią równoczesne awansowanie Camilli na królową małżonkę.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button