Rozrywka

Książę William dziedziczy 685-letnie Księstwo Kornwalii od króla Karola, staje się największym prywatnym właścicielem ziemskim w Wielkiej Brytanii

LONDYN, WIELKA BRYTANIA: Nowy książę Walii stał się największym prywatnym właścicielem ziemskim w Wielkiej Brytanii, odkąd odziedziczył po swoim ojcu, nowym monarchie, królu Karolu, ogromne, oszałamiające Księstwo Kornwalii o powierzchni 130 000 akrów. 73-letni Monarch nie brakuje jednak miejsc do życia i podobno ma co najmniej dziewięć wybitnych pałaców. Prywatna wartość netto księcia Williama wzrosła do ponad 1,3 miliarda dolarów w 23 hrabstwach, w tym farmach, osiedlach mieszkaniowych, siedmiu zamkach, lasach, wybrzeżach i nieruchomościach komercyjnych, a teraz dzięki 685-letniej prywatnej posiadłości, którą dostał od ojca.

REKLAMA

Król Karol również nie jest daleko w tyle za swoim synem, ponieważ posiada przyzwoity portfel albo bezpośrednio od królowej, który obejmuje Balmoral i Sandringham, albo jako część majątku Crown Estate, takiego jak Pałac Buckingham lub Zamek Windsor. Był już wcześniej właścicielem Birkhall w posiadłości Balmoral, odziedziczonej po królowej matce; Dumfries House i Castle of Mey, szkockie zabytki będące w posiadaniu jego fundacji charytatywnej; i dwa rumuńskie otwory na śruby. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o posiadłościach księcia Walii.

REKLAMA

CZYTAJ WIĘCEJ

Pożegnanie z Gan Gan: Książę Jerzy i księżniczka Charlotte Pójdą za trumną królowej na pogrzebie

Wróżka, która przepowiedziała śmierć królowej za pomocą szparagów, mówi, że książę William będzie królem W PRZYSZŁYM ROKU

REKLAMA

Owalne boisko do krykieta

Anglia słynie z wynalezienia wielu światowych sportów, takich jak hokej, piłka nożna i krykiet. We wrześniu 1880 r. kraj był również gospodarzem pierwszego międzynarodowego meczu krykieta Test na tym boisku do krykieta. Oval Cricket Ground był pierwotnie grządką kapusty i ogrodem targowym. Od tego czasu tradycyjnie rozgrywany jest tam finałowy mecz testowy sezonu angielskiego. Książę William przejął teraz rolę nowego właściciela tego bardzo prestiżowego i historycznego boiska do krykieta.

REKLAMA

Ogólny widok podczas czwartego meczu testowego LV= Insurance: Dzień trzeci między Anglią a Indiami w The Kia Oval 4 września 2021 w Londynie w Anglii.
Ogólny widok podczas czwartego meczu testowego LV= Insurance: Dzień trzeci między Anglią a Indiami w The Kia Oval 4 września 2021 r. w Londynie w Anglii (Mike Hewitt/Getty Images)

Legendarne zamki

Zamek Tintagel, miejsce narodzin króla Artura, znajduje się na poszarpanym przylądku Kornwalii i pochodzi z V wieku. Wraz z Tintagel, książę Walii posiada również zamki Launceston i Restormel oraz 270 starożytnych zabytków, w tym XII-wieczny zamek Lydford w Devon, zamek Maiden w Dorset i ruiny zamku Berkhamsted w Hertfordshire.

REKLAMA

Więzienie kategorii C

Książę Walii jest także właścicielem słynnego lub raczej niesławnego więzienia Dartmoor, więzienia kategorii C, w którym znani więźniowie, tacy jak londyńscy gangsterzy Frank „Szalony topór” Mitchell i Jack „The Hat” McVitie, spędzili znaczną ilość czasu. W więzieniu przebywa obecnie 640 więźniów. Poza tym książę William posiada również 70 000 akrów w Devon.

REKLAMA

Angielski kryminalista Frank Mitchell, zwany też „Szalonym topornikiem”, otoczony przez dwóch strażników więziennych, po schwytaniu po ucieczce ze szpitala Broadmoor w 1958 r. Wydrukowano po niedawnej ucieczce z więzienia z Dartmoor 15 grudnia 1966 r. (Zdjęcie: Keystone/ Archiwum Hultona/Getty Images)
Angielski przestępca Frank Mitchell lub „Szalony Topornik”, otoczony przez dwóch strażników więziennych przed, po odzyskaniu po ucieczce ze szpitala Broadmoor w 1958. Wydrukowano po niedawnej ucieczce z więzienia z Dartmoor 15 grudnia 1966 (Keystone/Hulton Archive/ Obrazy Getty’ego)

Miliony lasów

Książę Walii w pojedynkę posiada 4300 akrów zarządzanych lasów, w tym 2200 akrów w Kornwalii. Drewno jest jednym z podstawowych elementów używanych do wykonywania nadproży, ram okiennych i belek do remontowanych nieruchomości. Zrębki zbierane są do wędzenia lokalnie produkowanej żywności. W Wielkiej Brytanii Greenscombe Wood w dolinie Tamar jest jednym z zaledwie czterech miejsc, w których można znaleźć rzadkiego motyla Heath Fritillary.

REKLAMA

Walijski dom wiejski

Zakłada się również, że książę William jest właścicielem walijskiego domu swojego ojca w Llwynywermod w pobliżu Brecon Beacons. King Charles i Camilla często odwiedzają farmę, która jest posiadłością o powierzchni 192 akrów, w której znajdują się dwuletnie domki.

REKLAMA

Wysoki Gaj

Przejęcie Księstwa przez księcia Williama oznacza, że ​​jest on nowym właścicielem posiadłości Highgrove położonej niedaleko Tetbury. Daje mu to również szansę pobrania od ojca czynszu za dom z XVIII wieku. Książę Walii najwyraźniej ciężko pracował, aby odrestaurować swój ogród, co było dla niego znaczącym projektem pasji. Trzyma tam pszczoły i sprzedaje słoiki z ich miodem po 25 dolarów za sztukę.

REKLAMA

Brytyjski książę Karol, książę Walii, bierze udział w uroczystości układania żywopłotów w Highgrove Estate 4 grudnia 2021 r. w pobliżu Tetbury w Gloucestershire w Anglii.
King Charles bierze udział w imprezie związanej z układaniem żywopłotu w Highgrove Estate 4 grudnia 2021 r., niedaleko Tetbury, Gloucestershire, Anglia (Peter Nicholls-WPA Pool/Getty Images)

Sklep Waitrose

Książę William jest właścicielem Tregurra Park w Truro w Kornwalii, w tym sklepu Waitrose, centrum recyklingu odpadów domowych i parkingu na 1379 miejsc.

REKLAMA

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button