Rozrywka

Książę William i Kate Middleton mogą potrzebować „bardziej pokory” po „porażce PR” na Karaibach, mówi ekspert

W marcu 2022 r. książę William i Kate Middleton udali się w podróż do Belize, Jamajki i Bahamów na cześć Platynowego Jubileuszu Królowej Elżbiety. Jednak królewskie tournee wywołało pewne kontrowersje i negatywną prasę.

Według eksperta od brandingu, książę i księżna Cambridge mogą potrzebować pokazać opinii publicznej „bardziej pokorną” stronę po „porażce PR” na Karaibach.

Książę William i Kate Middleton | AP Photo/Alberto Pezzali, basen

Książę William i Kate Middleton spotkali się z reakcją podczas pobytu na Karaibach

Było kilka ważnych momentów podczas trasy koncertowej Williama i Kate po Karaibach.

Na przykład, jeszcze przed ich przybyciem, niektórzy mieszkańcy Belize zaczęli protestować przeciwko wizycie pary. Według Reutersa, mieszkańcy wioski Majów w Indian Creek byli „zdenerwowani, że helikopter pary królewskiej otrzymał pozwolenie na lądowanie na lokalnym boisku piłkarskim bez uprzedniej konsultacji”. W rezultacie William i Kate musieli wylądować gdzie indziej.

Kiedy Cambridges odwiedzili Jamajkę, protest odbył się również w stolicy Kingston. Protestujący chcieli, aby Wielka Brytania formalnie przeprosiła za traktowanie przez Imperium Brytyjskie zniewolonych Afrykanów na Jamajce. William później wspomniał o niewolniczej przeszłości swojego kraju na Karaibach podczas przemówienia i wiadomości na Twitterze.

Cambridges być może będą musieli być „bardziej pokorni” po „porażce PR”, mówi ekspert

Royalty tradycyjnie był przesiąknięty zasadami i protokołem. Wygląda jednak na to, że Kate i William starają się być bardziej przystępni dla publiczności. Według Pauline Maclaran, profesor marketingu i badań konsumenckich, może to być dobry ruch, zwłaszcza po kontrowersji na Karaibach.

„Świat tytułów, uchylania się i kłaniania ludziom właśnie odszedł naprawdę. To już przeszłość” – powiedział Maclaran Expressowi. „W pewnym sensie naśladują Harry’ego za pomocą tego słynnego cytatu „po prostu mów mi Harry”. To jest dla tej bardziej swobodnej strony i widzę, że prawdopodobnie musieli przemyśleć sprawy całkiem poważnie od czasu postrzeganej porażki PR podróży na Karaiby. Więc prawdopodobnie William próbuje wymyślić sposoby, aby monarchia wyglądała na nieco bardziej skromną.

Jednak Maclaran ostrzegł również, że zbytnie przerzucanie się na nieformalną stronę może sprawić, że członkowie rodziny królewskiej będą mniej atrakcyjni. Ekspert wyjaśnił: „Myślę, że istnieje to ryzyko, jeśli staną się zbyt dostępni, to na pewno w jakiś sposób stracą swoją mistykę”.

„Myślę więc, że jeśli William i Kate nadal zachowują tego rodzaju tradycje dziedzictwa monarchii, osiągną równowagę między byciem przystępnym, ale jednocześnie upewnią się, że są strażnikami tego dziedzictwa kulturowego, które jest tak ważne i daje im tajemniczość” – powiedział Maclaran.

Prince William i Kate Middleton wciąż cieszą się dużą popularnością

Chociaż William i Kate muszą uważać na rodzaj wyświetlanego wizerunku, para nadal cieszy się dużą popularnością w Wielkiej Brytanii

Według firmy badawczej YouGov, William jest drugim najpopularniejszym członkiem rodziny królewskiej z wynikiem 66 proc. Kate jest na czwartym miejscu z 60 proc.

Obydwie są mniej popularne niż królowa Elżbieta – która cieszy się aprobatą 75 procent ludzi – ale bardziej popularna niż następny monarcha, książę Karol – który ma tylko 50 procent aprobaty.

POWIĄZANE: Kate Middleton działała w „bardzo podobny” sposób do księżnej Diany podczas trasy po Karaibach, mówi ekspert od języka ciała

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button