Rozrywka

Książę William postanowił dokonać poważnej zmiany w odpowiedzi na prośbę Meghan Markle

Książę William podobno nadal wścieka się na księcia Harry’ego i Meghan Markle za wywiad, który przeprowadzili z Oprah Winfrey po tym, jak ustąpili ze stanowiska seniorów królewskich. Królewscy obserwatorzy zauważyli, że przy kilku okazjach, kiedy Harry wracał do Wielkiej Brytanii, jego relacje z bratem nie były świetne. Co więcej, książę Cambridge w ogóle nie kontaktował się ze swoim rodzeństwem ani księżną Sussex, gdy oboje byli w Anglii na Platynowym Jubileuszu Królowej Elżbiety II.

I chociaż wydaje się, że nie ma żadnej szansy, aby Sussexes kiedykolwiek powrócą do królewskich obowiązków, coś, co powiedziała Meghan, gdy była jeszcze pracującą członkinią Firmy, jest również czymś, co William chce zmienić. Oto polityka, na którą zgadzają się przyszły król i jego szwagierka.

Książę William i Meghan Markle wchodzą do Opactwa Westminsterskiego na nabożeństwo Anzac Day | Mark Cuthbert / UK Press przez Getty Images

Co Meghan powiedziała o sztywnej polityce górnej wargi

Rodzina królewska ma kilka mantr, takich jak „nigdy nie narzekaj, nigdy nie wyjaśniaj”, a także przyjęła politykę sztywnej górnej wargi, co jest czymś, co było wcześniej Garnitury gwiazda przyznała, że ​​nie jest jej fanką.

W październiku 2019 roku, na kilka miesięcy przed ogłoszeniem przez Harry’ego i Meghan, że odchodzą, księżna mówiła o tym, dlaczego uważa, że ​​sztywna polityka górnej wargi jest trudna do naśladowania.

Meghan szczerze rozmawiała z dziennikarzem Tomem Bradbym w filmie dokumentalnym zatytułowanym Harry i Meghan: Afrykańska podróż odsłaniając: „Naprawdę próbowałem przyjąć tę brytyjską wrażliwość sztywnej górnej wargi. Naprawdę próbowałem, ale myślę, że to, co robi wewnętrznie, jest prawdopodobnie naprawdę szkodliwe”.

Książę William miał również obawy dotyczące polityki

Ale nie tylko Meghan wyraziła zaniepokojenie sztywną górną polityką rodziny. W rzeczywistości jej szwagier stwierdził wcześniej, że nie zgadza się z tym, że przez cały czas była to najlepsza rzecz.

Ekspres zauważył, że w 2017 roku książę William został zapytany przez byłego spin doktora Partii Pracy, Alastaira Campbella, czy mógłby porozmawiać o swoich uczuciach dorastających.

„Jeżeli spojrzę na pokolenie moich rodziców, widać było dużo sztywniejszą górną wargę” – powiedział. „Nie zrozum mnie źle, jest czas i miejsce na sztywną górną wargę i dla tych z nas w życiu publicznym, kiedy trzeba ją pielęgnować. Ale za zamkniętymi drzwiami, w normalnym codziennym życiu, musimy być bardziej otwarci i otwarcie wyrażać się o naszych uczuciach i emocjach”.

Książę William, który zmienia się teraz po prośbie Meghan Markle, wita księżną podczas nabożeństwa Anzac Day
Książę William wita Meghan Markle podczas nabożeństwa Anzac Day w 2018 r. | Mark Cuthbert / UK Press przez Getty Images

Książę Cambridge planuje odejść od starych królewskich zasad

Jako przyszłość monarchii książę William rozumie, że musi nadążać za duchem czasu i odejść od starej polityki rodzinnej, którą można by interpretować jako wyrządzającą więcej szkody niż pożytku. A jeśli chodzi o rodzinną mantrę, by nigdy nie narzekać ani nie tłumaczyć, książę jest zdeterminowany, by mieć coś do powiedzenia i „upewnić się, że monarchia ma jakąś odpowiedzialność, jeśli spotka się z krytyką”.

Według Express, po kontrowersyjnej trasie księcia Williama i Kate na Karaibach w 2022 r., starszy personel Williama powiedział, że książę planuje całkowicie porzucić politykę „nigdy nie narzekaj, nigdy nie wyjaśniaj”.

Historyk Robert Lacey dodał: „Rodzina królewska tradycyjnie omijała tego rodzaju problemy, więc pokazuje to nowe pokolenie, które mierzy się z problemami społecznymi i jest przygotowane do rozmowy o nich i przyznania się do winy”.

POWIĄZANE: Czy książę William i Meghan Markle kiedykolwiek mieli dobry związek?

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button