Rozrywka

Książę William prawie miał imię Charles „został nakręcony” po tygodniu nazywania się „Baby Wales”

Książę William miał prawie zupełnie inne imię, na którym książę Karol miał swoje serce, według królewskiego historyka.

Był również znany jako „Baby Wales”, zanim Karol i księżna Diana ostatecznie zdecydowali się na Williama.

Książę Cambridge, który we wtorek (21 czerwca będzie obchodził swoje 40. urodziny), mógł zostać nazwany Arturem, gdy urodził się w 1982 roku.

Królewski autor Robert Lacey, autor biografii Battle of Brothers, mówi, że Diana nie była zbytnio zachwycona sugestią Charlesa, zamiast tego chciała „mocniejszego” imienia dla swojego pierwszego syna.

Pisząc w magazynie PEOPLE, Lacey powiedziała: „Diana, księżna Walii zaproponowała mocniejsze imię – William, jak w „William the Conqueror”, zwycięzca słynnej bitwy pod Hastings w 1066”.

Diana jest odpowiedzialna za to, że William nie nazywa się Arthur (Zdjęcie: POOL / AFP przez Getty Images) Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Jednak sugestia Charlesa nie została całkowicie odrzucona, ponieważ Arthur jest teraz jednym z drugich imion Williama, donosi Mirror.

Jego inne drugie imiona to Philip – na cześć jego zmarłego dziadka, księcia Filipa – i Louis, uważany za inspirację lorda Louisa Mountbattena.

Robert dodał, że Diana od najmłodszych lat wiedziała, że ​​William dorówna swojemu imiennikowi.

Wyjaśnił: „’Oczywiście będzie wielkim królem’, Diana oświadczyła swojej powierniczce Simone Simmons, obserwując, jak jej syn organizuje mecze piłki nożnej w ogrodach Pałacu Kensington lub wywrotowe uczty o północy podczas nocowania z przyjaciółmi. Przyciąga go do niego! Jest urodzonym przywódcą.'”

Sugestia Charlesa dotycząca Arthura stała się jednym z drugich imion Williama (Zdjęcie: Tim Graham / Getty Images)

Jednak William nie jest jedynym imieniem, pod którym się znajduje, a król ma również szereg pseudonimów.

Podczas swojego pobytu na Uniwersytecie St Andrews w Szkocji chciał przejść pod radar, więc zdecydował się przejść przez niezwykle normalny pseudonim – Steve.

Chociaż oficjalnie zapisał się na uniwersytet pod nazwiskiem William Wales, uważa się, że jego koledzy z klasy używali tego przezwiska, aby nie zwrócił na niego niechcianej uwagi.

Kate ujawniła kiedyś uroczy pseudonim, który George ma dla swojego taty (Zdjęcie: Getty Images)

Podczas gdy w 2018 roku słodki pseudonim, którym Prince George używał dla swojego taty, został wypuszczony przez Kate Middleton.

Wyszło na jaw, gdy Kate rozmawiała z życzliwymi osobami podczas wizyty w Leicester City Football Club.

Fan piłki nożnej Fiona Sturgess zapytała Kate, jak sobie radzi jej trójka dzieci – George, księżniczka Charlotte i książę Louis.

Fiona powiedziała później dziennikarzom: „Kate powiedziała, że ​​wczoraj wieczorem William grał z dziećmi w piłkę nożną, a jeden z nich powiedział, myślę, że to był George:„ Czy jutro grasz w piłkę nożną, tato?”

Aby otrzymywać najnowsze wiadomości i historie z całego świata z Daily Star, zapisz się do naszego biuletynu, klikając tutaj.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button