Rozrywka

Księżniczka Charlotte wybucha płaczem po ostatnim pożegnaniu z królową Elżbietą II na pogrzebie w Opactwie Westminsterskim

Księżniczka Charlotte wybucha płaczem po ostatecznym pożegnaniu z królową Elżbietą II
Księżniczka Charlotte. Martin Meissner/AP/Shutterstock

Żegnając się po raz ostatni. Po wzięciu udziału w pogrzebie królowej Elżbiety II, 7-letnia księżniczka Charlotte zaczęła płakać przed Opactwem Westminsterskim w poniedziałek, 19 września.

Przeczytaj artykuł

Po nabożeństwie żałobnym trumna zmarłego monarchy została przeniesiona do Wellington Arch przez członków rodziny królewskiej, w tym Król Karol III, książę William, Książę Harry, Książę Andrzej, książe Edward oraz Księżniczka Anna. Gdy Elizabeth została przeniesiona z lawety do karawanu, Charlotte wybuchnęła płaczem obok matki, Księżniczka Kate.

Księżniczka Charlotte wybucha płaczem po ostatecznym pożegnaniu z królową Elżbietą II
Księżniczka Charlotte. Pula WPA / MEGA

Księżniczka Walii, lat 40, pocieszała swoją jedyną córkę w emocjonalnym momencie. Przed publiczną reakcją Charlotte dołączyła do swojego dziewięcioletniego brata księcia Jerzego na procesji. 40-letni William i najstarsze dzieci Kate szli obok rodziców i przed 38-letnim Harrym i Meghan Markle, podczas tradycyjnego nabożeństwa. Charlotte nosiła również broszkę podarowaną jej przez Elżbietę, oddając jej wyrazy szacunku.

Tymczasem na pogrzebie nie było młodszego rodzeństwa Charlotte, czteroletniego księcia Ludwika. Przed monumentalnym wydarzeniem Kate otworzyła się na temat reakcji swojego dziecka na odejście jego prababki. “[Louis said,] „Przynajmniej babcia jest z pradziadkiem [Prince Philip] teraz’” powiedziała życzliwym 10 września, kilka dni po śmierci władcy.

Po 70 latach na tronie brytyjskim Elżbieta zmarła 8 września w swoim zamku Balmoral w Szkocji. Miała 96 lat. Jej najstarszy syn, 73 lata, wstąpił na tron ​​wkrótce po śmierci matki. Wkrótce po objęciu nowej roli Karol nadał Williamowi swój dawny tytuł księcia Walii i nadał Kate przydomek Księżna Walii.

Ponad rok przed śmiercią Elżbiety jej mąż, książę Edynburga, został pochowany w kwietniu 2021 roku w wieku 99 lat.

Przeczytaj artykuł

W tamtym czasie źródło podało wyłącznie: Nas tygodniowo jak William i Kate próbowali wyjaśnić śmierć Filipa swoim dzieciom. „William powiedział George’owi, Charlotte i Louisowi, że książę Filip »odszedł do nieba« i »jest teraz aniołem«” — podzielił się znawca sprawy królewskiej. „Są jeszcze tacy młodzi, więc on i Kate chcieli ich delikatnie zawieść”.

Wtajemniczony zauważył, że George, Charlotte i Louis czuli nieobecność pradziadka, dodając: „Oczywiście dzieci są bardzo zdenerwowane, szczególnie George i Charlotte. Louis jest jeszcze bardzo młody i tylko kilka razy spotkał księcia Filipa.

Według źródła, William i Kate spotkali się ze swoimi dziećmi, aby przypomnieć sobie pamięć Filipa. „George, Charlotte i Louis pomogli Williamowi wybrać zdjęcie księcia Filipa, aby powiesić je w ich domu na jego pamiątkę” – dodał wtajemniczony.

Przeczytaj artykuł

Elżbieta ze swej strony odniosła się do śmierci męża po ośmiodniowej żałobie.

„Podczas gdy jako rodzina przeżywamy okres wielkiego smutku, dla nas wszystkich pocieszeniem było widzieć i słyszeć hołdy składane mojemu mężowi od osób z Wielkiej Brytanii, Wspólnoty Narodów i całego świata” powiedział w oświadczeniu po jego śmierci. „Moja rodzina i ja chcielibyśmy podziękować za wszelkie wsparcie i życzliwość okazywaną nam w ostatnich dniach. Byliśmy głęboko poruszeni i nadal przypominamy, że Philip przez całe życie miał tak niezwykły wpływ na niezliczone osoby”.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button