Rozrywka

Kto odziedziczy biżuterię królowej Elżbiety II po jej śmierci?

W ciągu swoich 70-letnich rządów królowa Elżbieta II prezentowała oszałamiającą kolekcję biżuterii — a teraz, gdy zmarła monarchini odeszła, wielu zastanawia się, kto odziedziczy jej wspaniałe tiary, broszki, naszyjniki i nie tylko.

Przeczytaj artykuł

Przed śmiercią Jej Wysokość pożyczyła i podarowała szereg przedmiotów różnym członkom rodziny królewskiej, w tym księżnej Dianie, Księżniczka Kate oraz Meghan Markle.

Kate wzięła udział w pogrzebie Elżbiety we wrześniu 2022 roku, ubrana w czteropasmowy naszyjnik z pereł zmarłego władcy z diamentowym wisiorkiem pośrodku. Królowa słynna nosiła naszyjnik w 1983 roku, a rok wcześniej pożyczyła go Dianie, kiedy zmarła księżniczka uczestniczyła w państwowym obiedzie w pałacu Hampton Court. Tej nocy Diana — była żona… Król Karol III — sparował klejnot z Tiarą Węzłową Królowej Marii, którą poślubiła księżna Cambridge książę Williamnosiła również wiele okazji.

Przeczytaj artykuł

Perły były akcesorium królowej. W 2018 roku podarowała Meghan elegancką parę wiszących kolczyków z pereł. The Garnitury absolwent, który się ożenił Książę Harry w 2018 roku nosiła zimne ognie na pogrzeb Elżbiety.

Oprócz pereł Jej Wysokość była znana ze swoich broszek. W rzeczywistości każdy żywy strój, który nosiła, zawierał błyszczący dodatek. Zadebiutowała setkami z nich w ciągu swoich 96 lat, w tym tych, które przekazał koroną królowej Wiktorii i jej babci, królowej Marii.

Niektóre jednak zostały zaprojektowane specjalnie dla Jej Królewskiej Mości, w tym akwamarynowe klipsy zamówione przez jej rodziców na 18. urodziny rodziny królewskiej. Jej rodzice podarowali jej także wielobarwny oszałamiacz po urodzeniu Karola – jej pierworodnego dziecka.

Przeczytaj artykuł

Królowa Elżbieta została uhonorowana państwowym pogrzebem 19 września 2022 r. w Opactwie Westminsterskim. Oprócz Kate i Meghan, obecni byli także Harry i William, a także królowa małżonka Camilla i król Karol III, który objął tron ​​po śmierci matki.

Po ceremonii w zamku Windsor odbyło się nabożeństwo. Wydarzenie zakończy się pochowaniem Elżbiety w przygotowanym grobowcu w Kaplicy Pamięci Króla Jerzego VI w Kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor wraz ze swoim zmarłym mężem, księciem Filipem, który zmarł w kwietniu 2021 roku w wieku 99 lat.

Pałac Buckingham potwierdził 8 września, że ​​królowa zmarła w wieku 96 lat.

Kontynuuj przewijanie, aby dowiedzieć się więcej o klejnotach królowej Elżbiety i o tym, kto może je odziedziczyć:

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button