Rozrywka

Kyrie Irving straci duże poparcie z powodu „niepewności” przyszłości NBA

Getty

Odkąd został wybrany numerem jeden w klasyfikacji generalnej Cleveland Cavaliers w drafcie NBA 2011, gwiazda Brooklyn Nets, Kyrie Irving, nie rozegrała pełnego 82-meczowego sezonu. Ale odkąd przybył na Brooklyn na początku sezonu 2019, gwiezdny rozgrywający był nadmiernie nieobecny.

Jak mówi stare powiedzenie, najlepszą umiejętnością jest dostępność i, mówiąc wprost, Kyrie po prostu nie była dostępna dla Sieci, kiedy najbardziej go potrzebowali. The Nets chcieli przedłużyć Irvinga w zeszłym sezonie, ale jego odmowa szczepienia przeciwko COVID-19 utknęła w rozmowach o nowej umowie między obiema stronami. Reperkusje nieobecności Irvinga zaczynają wykraczać poza boisko. Insider ESPN Adrian Wojnarowski donosi, że ze względu na „niepewność” związaną z przyszłością gwiazdy sieci Nets, prawdopodobnie nie przedłużą jego obecnej umowy poparcia.

„Gwiazda Brooklyn Nets, Kyrie Irving, od dawna ma jedne z najpopularniejszych i najbardziej dochodowych sygnowanych butów do koszykówki Nike, ale niepewność związana z jego przyszłością w NBA sprawiła, że ​​firma jest mało prawdopodobna, aby przedłużyć go do podobnej podpisanej umowy poza sezonem 2022-23, źródła powiedział ESPN. „Wojnarowski pisze na ESPN.

„Irving ma nową edycję swoich butów, która ma zadebiutować jesienią, ale oczekuje się, że będzie to ostatni rok lukratywnej serii, którą miał z Nike od 2014 roku, podają źródła”.

Najnowsze wiadomości Nets prosto na Twoją skrzynkę! Dołącz do biuletynu Heavy on Nets tutaj!

Dołącz do Heavy on Nets!

Buty Nike May Retro Kyrie w przyszłości

Według Biblii Bro, kontrakt Nike Irvinga przynosi mu około 11 milionów dolarów rocznie. Wojnarowski mówi, że mimo iż firma jest mało prawdopodobna, aby przedłużyć ofertę Kyrie na sneakersy, nadal planują dystrybucję jego sneakersów jako modeli retro.

„Ze względu na popularność Irvinga można się spodziewać, że Nike nadal będzie w przyszłości oferować produkty z nim związane, takie jak buty retro z poprzednich kolekcji, podają źródła” – napisał Wojnarowski w ESPN.

„Ale gdy ostatnio zaczęły się dyskusje między Nike i Irvingiem na temat jego przyszłości poparcia, stało się jasne, że jego relacje z firmą ulegną zmianie – być może dramatycznie”.

Źródła ESPN z @RamonaShelburne: Kyrie Irving od dawna ma jedne z najpopularniejszych i najbardziej dochodowych sygnowanych butów Nike, ale niepewność związana z jego przyszłością w NBA sprawia, że ​​Nike raczej nie przedłuży go do podobnej podpisanej umowy poza przyszły sezon: https://t.co/ RbGJMYVbLC

— Adrian Wojnarowski (@wojespn) 13 maja 2022

Wojnarowski mówi też, że ostatnio rozmawiał z rzecznikiem Nike. I chociaż rzecznik odmówił komentarza na temat obecnej sytuacji kontraktowej Irvinga, nie zaprzeczyli zarzutom, że umowa Irvinga z firmą może wkrótce się skończyć.

„Nie komentujemy kontraktów, plotek ani spekulacji. Kyrie pozostaje sportowcem Nike” – powiedział Wojnarowskiemu rzecznik.

Wybuch Kyrie w Nike przyczynił się do zachowania ostrożności wobec nowego ładu

Oprócz zamieszania, które nastąpiło po Irvingu w tym sezonie, epizod w mediach społecznościowych, w którym gwiazda Nets zaatakował firmę w zeszłym roku, miał duży wpływ na oczekującą decyzję Nike o przedłużeniu go lub nie, według Wojnarowskiego.

„W lipcu Irving zaatakował w mediach społecznościowych projekt buta Nike Kyrie 8, nazywając go „śmiecią” i twierdząc, że „nie mam nic wspólnego z projektem ani marketingiem” i że „Nike planuje wydać to bez mojego porządku” – pisze Wojnarowski.

„Kilka dni później Irving wydał oświadczenie łagodzące te słowa, ale ten epizod z pewnością nie położył podwaliny pod kolejną umowę skoncentrowaną na jego charakterystycznej serii butów”.

Chociaż Kyrie w końcu dopuszczono do gry w tym sezonie, będąc nieszczepionym, jego decyzja o nieoddaniu strzału już okazuje się mieć poważne konsekwencje. Ciekawie będzie zobaczyć, co jeszcze przyniesie przyszłość gwardii All-Star.

CZYTAJ DALEJ: Podobno Nets dokona poważnego „wstrząśnięcia” coachingiem: raport

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button