Rozrywka

Lakers „Najbardziej znaczące zagrożenie” ukradnie 7-krotny All-Star od pretendenta do tytułu: Raport

Getty Rob Pelinka i Darvin Ham

Los Angeles Lakers są uważani za „największe zagrożenie” dla wylądowania Kyrie Irving, jeśli opuści Brooklyn Nets tego lata, według raportu Adriana Wojnarowskiego z ESPN z 22 czerwca.

Shams Charania z The Athletic poinformował 20 czerwca, że ​​rozmowy na temat przyszłości Irvinga utknęły w martwym punkcie między nim a Sieciami. Wśród stron istnieje impas, który otwiera drogę dla siedmiokrotnego All-Star i jednokrotnego mistrza do rozważenia otwartego rynku, a Lakers mają znaleźć się wśród zainteresowanych konkurentów, jeśli Irving opuści sieć.

„Lakerzy są obecnie uważani za największe zagrożenie dla Kyrie Irvinga, ale zasadniczo oznaczałoby to, że wziąłby 30 milionów dolarów mniej, niż może się zdecydować na Brooklynie” – powiedział 22 czerwca Wojnarowski. z Lakersami. Większość ludzi powiedziałaby, że gracz nie zrezygnuje z tak dużej ilości pieniędzy, ale Kyrie Irving oddał w zeszłym roku prawie 17 milionów dolarów z powodu odmowy zaszczepienia się. Stracił znaczącą umowę dotyczącą butów z Nike.

Irving ma termin 29 czerwca na opcję 36,5 miliona dolarów na zawodnika na sezon 2022-23. The Nets są niechętne podpisaniu długoterminowej umowy z trzykrotnym obrońcą All-NBA.

Irving miał kontakt z LeBronem Jamesem

Według raportu Marca Steina z Substack z 22 czerwca, Irving miał niedawny kontakt z supergwiazdą Lakers, LeBronem Jamesem. James i Irving grali w trzech kolejnych finałach z Cleveland Cavaliers w latach 2015, 2016 i 2017, zdobywając mistrzostwo 2016 nad Golden State Warriors w siedmiu meczach.

„W obiegu krążą wiarygodne pogłoski, że Irving, na początek, rzeczywiście miał niedawny kontakt z gwiazdą Los Angeles Lakers, LeBronem Jamesem, jego byłym kolegą z drużyny z Cleveland, aby prawdopodobnie omówić potencjalny zjazd w Hollywood” – poinformował Stein.

Charania powiedziała Patowi McAfee 20 czerwca w odcinku „The Pat McAfee Show”, że James i Irving nadal mają dobre relacje, pomimo tego, co wydarzyło się latem 2017 roku. Irving poprosił Cavaliers o wymianę, ponieważ podobno nie chciał już się bawić James.

„Tak, to znaczy, myślę, że Kyrie powiedział to otwarcie, jeśli chodzi o jego publiczne komentarze na temat LeBrona i myślę, że wiele zostało powiedziane na temat ich związku, zwłaszcza sposobu, w jaki Kyrie Irving opuścił Cavaliers, sposób, w jaki Kyrie Irving opuścił Cavs jako aż do zadawania pytań i wylądowania w Bostonie. Wiele zrobiono na temat ich związku, ale wiesz, źródła powiedziały mi, że nigdy nie był to związek rozbity” – powiedziała Charania. „Zawsze był dialog, który istniał między tymi dwoma. A więc to oczywiście będzie miało wpływ na to wszystko.

Jak Lakers może dostać Irvinga, jeśli nie zostanie wolnym agentem?

Jak wynika z raportu Charanii z 20 czerwca, Irving prawdopodobnie musiałby wybrać opcję gracza 2022-23 i poprosić o wymianę do Lakers, którzy nie mogą pozyskać utalentowanego rozgrywającego jako wolnego agenta – chyba że zgodzi się na wypłatę 30 milionów dolarów odciąć — lub zdobyć go poprzez podpisanie i handel ze względu na ich sytuację związaną z kapitalizacją.

„Dla Lakers prawdopodobną ścieżką do przejęcia Irvinga – i ponownego połączenia go z LeBronem Jamesem – byłby wybór Irvinga w celu ułatwienia wymiany, ponieważ Lakersi nie mogą realistycznie wyczyścić miejsca na limit, aby sami go podpisać, a podpis i handel aktywować hard cap, co znacznie utrudnia zdobycie Irvinga” – napisała Charania. „Gdyby Irving się zgodził, dyrektor generalny Lakers, Rob Pelinka, musiałby spełnić zasady dopasowywania wynagrodzeń zawarte w układzie zbiorowym pracy, co oznacza, że ​​gdyby 36,6 miliona dolarów Irvinga było jedyną otrzymywaną pensją, Lakers mogliby wysłać od 29,3 miliona do 45,8 miliona dolarów do Sieci i/lub trzecia drużyna w transakcji prawnej.”

Ian Begley z SNY poinformował w maju, że osoby z organizacji Lakers prowadziły wewnętrzne dyskusje na temat przejęcia Irvinga od Nets na początku sezonu 2021-22. 30-letni Irving miał średnio 27,4 punktu, 4,4 zbiórki i 5,8 asysty w 29 meczach, w których się pojawił.

Więcej ciężkich wiadomości o Lakers

Wczytuję więcej artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button