Rozrywka

LeBron James z Lakers ponownie przejmuje upał nad Brittney Griner Komentarze

Getty LeBron James, Lakers

Gwiazda Lakersów, LeBron James, nie skomentował skandalicznego dziewięcioletniego wyroku wydanego przez rosyjski rząd na gwiazdę WNBA Brittney Griner za posiadanie marihuany. Ostatni raz mówił o Griner w swoim programie The Shop w HBO w zeszłym miesiącu — zanim Griner został skazany — ale wciąż nie jest przekonany, jak zareagować na sytuację.

Niedawno to od założyciela Barstool Sports, Dave’a Portnoya, który napisał na Twitterze, że James był jednym z „głupców”, którzy krytykowali Stany Zjednoczone za to, że nie zapewniły, by Griner został sprowadzony do domu.

Portnoy napisał: „Ta historia jest śmieszna i smutna. Jeszcze bardziej śmieszne są głupcy (jak Lebron), którzy w jakiś sposób obwiniają Stany Zjednoczone. To takie historie, które powinny uświadomić wszystkim, jak bardzo ten kraj może być czasami popieprzony, jakie mamy szczęście, że tu mieszkamy.

Ta historia jest śmieszna i smutna. Jeszcze bardziej śmieszne są głupcy (jak Lebron), którzy w jakiś sposób obwiniają Stany Zjednoczone. To takie historie, które powinny uświadomić każdemu, jak bardzo ten kraj może być czasami popieprzony, jakie mamy szczęście, że tu mieszkamy. https://t.co/Hje3oDgZjj

— Dave Portnoy (@stoolpresidente) 4 sierpnia 2022 r.

Kiedy James mówił na ten temat, zastanawiał się, jak Griner musi się czuć porzucona w obcym kraju i czy chciałaby po tym wrócić do USA.

„Próbowałem to sobie wyobrazić i trudno mi nawet wczuć się w to, przez co ona przechodzi” – powiedział James w The Shop. „Jakby była taką wspaniałą ludzką istotą. Wspaniała osoba. Oczywiście kilka razy byłem w jej obecności. Wiesz, że zawsze masz wrażenie, że jeśli jesteś z jakiegoś miejsca, zawsze masz wrażenie, że oni cię wspierają. I, w pewnym sensie, teraz, jak mogła czuć, że Ameryka ją wspiera? Pomyślałbym: „Czy w ogóle chcę wrócić do Ameryki?”. Jeśli nie było mnie ponad 130 dni. I czułem, że to zero wysiłku”.

James wyjaśnił komentarze dotyczące sklepu na temat Griner

James spotkał się wtedy z reakcją na te komentarze i próbował odesłać je z powrotem w poście w mediach społecznościowych.

Napisał na Twitterze: „Moje komentarze na temat „Sklepu” dotyczące Brittney Griner nie uderzały w nasz piękny kraj” – napisał James w mediach społecznościowych. „Po prostu mówiłem, jak prawdopodobnie czuje się emocjonalnie wraz z tyloma innymi emocjami, myślami itp. w klatce, w której była przez ponad 100 dni! Krótko mówiąc #BringHerHome”.

Griner został uwięziony w Rosji 17 lutego, na kilka dni przed rozpoczęciem wojny z Ukrainą. Leciała do kraju na pozasezonowy występ w WNBA z BC UMMC Jekaterynburg w Jekaterynburgu, część rosyjskiej Premier League.

James często porównywany do Griner

James również był wielokrotnie porównywany do Griner przez tych, którzy opowiadają się za tym, aby rząd USA zrobił więcej, aby sprowadzić Griner do domu.

Były ośrodek NBA, który stał się trollem LeBrona Jamesa, Enes Kanter zasugerował, aby James zamienił się na Griner, pisząc na Twitterze: „Nie trać wolności za pewnik”.

W zeszłym miesiącu trener Grinera z Phoenix Mercury ostro skrytykował rząd Stanów Zjednoczonych za bezczynność w tej sytuacji, mówiąc: „Gdyby to był Lebron, byłby w domu. Prawidłowy?”

To był często powtarzany sentyment. Była asystentka trenera NBA (obecnie trenerka Las Vegas Aces) Becky Hammon, która uzyskała rosyjskie obywatelstwo i grała w reprezentacji Rosji na igrzyskach olimpijskich w 2008 i 2012 roku, błagała prezydenta Władimira Putina, aby „postąpił właściwie” w tym tygodniu, i dodał porównanie do Jamesa.

„Trudno sobie jednak wyobrazić, że gdyby to był, no wiesz, LeBron James, nadal siedziałby tam w więziennej celi. Może mógłby być. Może nie. Nie wiem. Ale trudno nie pozwolić, aby twój umysł tam poszedł ”, powiedział Hammon w wywiadzie dla Reutera:

Więcej ciężkich na Lakers News

Wczytuję więcej artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button