Rozrywka

Legendarny artysta komiksowy George Pérez zmarł niestety w wieku 67 lat

To zawsze smutny dzień dla branży komiksowej, kiedy odchodzi kolejny tytan. Legendarny twórca komiksów George Pérez, który jest odpowiedzialny za stworzenie kilku kultowych postaci z komiksów, takich jak Starfire, Cyborg, Raven i Deathstroke, zmarł w wieku 67 lat. Praca George’a obejmuje zarówno komiksy DC Comics, jak i Marvel Comics oraz będzie go bardzo brakowało społeczności.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Jaka była przyczyna śmierci George’a? Oto wszystko, co wiemy.

Źródło: Getty ImagesArtykuł jest kontynuowany pod reklamąJaka była przyczyna śmierci George’a Péreza?

Na Variety spuścizna George’a w branży komiksowej jest długa i imponująca. Zaczął pracować dla Marvel Comics w wieku 19 lat pod kierunkiem Richa Bucklera, artysty Fantastycznej Czwórki, ale szybko zadebiutował w następnym roku w opowiadaniu dla „Astonishing Tales”.

Od tego czasu służy nie tylko jako artysta, ale także twórca lub współtwórca wielu znanych superbohaterów Marvela i DC, w tym White Tiger, Nightwing, Starfire, Raven, Deathstroke, Brother Blood, Bette Kane, Ravager, Cheetah, Cyborg, Blackfire, Silver Swan, Psimon, Iron Maiden i nie tylko. W 1980 roku przez pięć lat napisał ołówkiem grafikę do „New Teen Titans”, która szybko stała się przełomowym hitem.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: Getty Images

Prawdopodobnie największy wpływ George’a na komiksy to rewitalizacja Wonder Woman, którą pisał i pisał do 1992 roku. Jenkins stwierdził, że jego wizja Wonder Woman miała kluczowy wpływ na jej film z 2017 roku.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

George i częsty współpracownik Marv Wolfman stworzyli również bardzo wpływową serię DC Comics z okazji 50. rocznicy „Crisis on Infinite Earths”, w której postacie DC z całego wieloświata łączyły się, by pokonać nikczemnego Anti-Monitora. Jego okładka Supermana opłakującego śmierć Supergirl stała się jedną z najbardziej wpływowych okładek komiksów wszechczasów.

George Pérez sprawił, że wszystko wyglądało na bezwysiłkowe. Jego wkład był kluczowy zarówno w napędzaniu, jak i odkrywaniu na nowo długiej i bogatej historii DC. Historie George’a czytało się z przyjemnością, a jego praca rezonowała z każdym, kogo spotkał. Będzie mu brakowało tych z DC i fanów na całym świecie. pic.twitter.com/g8lMC62tK5

— DC (@DCComics) 7 maja 2022 r. Źródło: TwitterArtykuł jest kontynuowany poniżej reklamy

Po opuszczeniu DC na jakiś czas, George wrócił do Marvela i napisał ołówkiem serię Infinity Gauntlet, która później stała się filmami Avengers: Endgame i Infinity War. W 1998 roku napisał także ołówek The Avengers. Oprócz tego, że był znakomitym twórcą, działał również charytatywnie i służył jako członek The Hero Initiative, organizacji charytatywnej zajmującej się zapewnianiem pomocy zdrowotnej i medycznej profesjonalistom zajmującym się komiksami.

George ogłosił przejście na emeryturę w 2019 roku, a na jego stronie na Facebooku w 2021 roku ujawniono, że zdiagnozowano u niego raka trzustki w trzecim stadium. W grudniowym poście napisał, że zostało mu sześć miesięcy życia i zdecydował się nie kontynuować chemioterapii, ale pozwolić „naturze toczyć swój bieg”. W poście z 7 maja 2022 r. ogłoszono, że George zmarł.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: Getty Images

Fani komiksów i twórcy komiksów na całym świecie opłakują śmierć George’a. „George Pérez miał styl artystyczny, który był zarówno dynamiczny, jak i niezwykle ekspresyjny” – powiedział wydawca DC i dyrektor kreatywny Jim Lee. będzie nam bardzo brakować, jego praca będzie żyć z niezliczoną liczbą fanów, a także z całym talentem, na który miał wpływ przez lata.

Publiczny memoriał George’a odbędzie się w maju podczas MegaCon Orlando, a nabożeństwo będzie otwarte dla publiczności. Artysta pozostawił po sobie żonę Carol Flynn.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button