RozrywkaTrendy

Legendarny modelarz „Star Trek” Gregory Jein nie żyje w wieku 76 lat

 

Michael Okuda Greg Jein na imprezie.

Nominowany do Oscara i Emmy modelarz, artysta i twórca miniatur krajobrazowych Gregory Jein, który pracował nad wieloma iteracjami „Star Trek”, zmarł 22 maja 2022 r., Według wielu przyjaciół i współpracowników, którzy po raz pierwszy publicznie udostępnili tę wiadomość 28 czerwca 2022 r. Podobno od jakiegoś czasu był w złym stanie zdrowia i w chwili śmierci miał 76 lat.

Według Memory Alpha, Jein — jako pracownik produkcji, pracownik sklepu modelarskiego lub jako właściciel własnej firmy Greg Jein, Inc. — użyczył swoich talentów „Star Trek: Faza II”, „Star Trek : The Motion Picture, „Star Trek V: Ostateczna Granica”, „Star Trek VI: Nieodkryty kraj”, „Star Trek: Insurrection”, „Star Trek: Następne pokolenie”, „Star Trek: Deep Space Nine, ” i „Star Trek: Voyager”. Według Internetowej Bazy Danych Filmów miał wiele innych dokonań, takich jak „Ciemna gwiazda”, „Bliskie spotkania trzeciego stopnia”, „1941”, „Jedno z serca”, „Przygody Buckaroo Banzai w ósmym wymiarze” „Polowanie na Czerwony Październik”, „Król Skorpion”, „Awatar”, „Mroczny Rycerz Powstaje”, „Interstellar” i filmową wersję „Mulan”. Był dwukrotnie nominowany do Oscara za filmy Stevena Spielberga „1941” i „Bliskie spotkania trzeciego stopnia” oraz dwukrotnie do nagrody Emmy za odcinek „Star Trek: Deep Space Nine” „Procesy i tribble-ations”. ” i miniserialu HBO „Anioły w Ameryce”.

Jein pracował przy co najmniej 8 filmach i programach „Star Trek”

Głęboko zasmucony odejściem legendarnego modelarza Gregory’ego Jeina, którego prace sięgały od Dark Star do Firefoksa, Buckaroo Banzai, Hunt for Red October, Close Encounters i Star Trek. Świat fantastycznych filmów stał się nieco mniejszy wraz ze śmiercią Grega Jeina. pic.twitter.com/RJKbEQK8UC

— Michael Okuda (@MikeOkuda) 28 czerwca 2022 r.

Gdy wiadomość o śmierci Jeina zaczęła się rozprzestrzeniać, jego przyjaciele i koledzy zabrali się do mediów społecznościowych, aby wyrazić kondolencje i podzielić się wspomnieniami. Wieloletni projektant graficzny „Star Trek”, Michael Okuda, 28 czerwca 2022 r., napisał na Facebooku: „Głęboko zasmucony odejściem legendarnego modelarza Gregory’ego Jeina, którego prace obejmowały zakresy od „Dark Star” i Jolly Green Giant po „Firefox, „Buckaroo Banzai”, „Polowanie na Czerwony Październik”, „Bliskie spotkania trzeciego stopnia” i „Star Trek”. Greg miał cierpkie poczucie humoru i był nieskończenie pomysłowy. Zawsze wydawał się znajdować sposób, aby zapewnić nam statki kosmiczne, nawet gdy był dostępny tylko niewielki budżet. Naprawdę kochał „Star Trek” i zawsze był hojny dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, dając wielu topowym modelarzom start w biznesie. Greg był chory od jakiegoś czasu, ale jego śmierć jest jednak ciosem w brzuch. Świat „Star Trek” i fantastycznego kręcenia filmów nieco się zmniejszył wraz ze śmiercią naszego przyjaciela, Gregory’ego Jeina”.

Inna znana postać ze „Star Treka”, ilustrator Rick Sternbach, również skomentował na Facebooku śmierć Jeina. 28 czerwca 2022 r. napisał: „Niektórzy z nas słyszeli poszlaki wcześniej, ale wiadomość jest już dostępna. Greg Jein odszedł, a świat filmu i miniatur jest lepszym miejscem, ponieważ w nim mieszkał i tak wiele wniósł. Po raz pierwszy spotkałem Grega pod koniec lat 70. i śledziłem jego wyczyny aż do czasów, gdy on i jego koledzy ożywili niektóre z moich projektów statków ze „Star Treka”. Dziękuję za przyjaźń i niesamowity talent”.

Kredyty „Trek” Jeina obejmowały nagrodzony Emmy odcinek „DS9”, „Trials and Tribble-ations” Odtwórz film wideo związany z legendarnym modelarzem „star trek”, gregorym jeinem, zmarłym 762022-06-28T10:15:30-04: 00

John Eaves, doświadczony projektant i ilustrator „Star Trek”, po raz pierwszy współpracował z Jeinem w Gregory Jein, Inc. w 1989 roku przy filmie „Star Trek: Ostatnia granica”, według Memory Alpha. Eaves w poście na Facebooku z 28 czerwca 2022 r. napisał: „Ponieważ wieści się dziś rozchodzą, wszyscy, którzy ukrywali tę smutną wiadomość, możemy wreszcie porozmawiać. Kilka tygodni temu zadzwoniłem do Grega Jeina, żeby zapytać, czy chciałby coś zjeść. Dostałem jego stary automat do przesyłania wiadomości, a godzinę później otrzymałem telefon zwrotny, że zdał kilka dni wcześniej. To był telefon, którego nigdy nie chciałem odebrać, ale wiedziałem, że nadchodzi. Zdrowie Grega było na minusie i bałem się, że zbliża się do niego zmierzch. Jego odejście pozostawiło dziurę w moim sercu, która nigdy się nie zagoi. Był wspaniałym przyjacielem i człowiekiem, którego zawsze podziwiałem. Byłem fanem od połowy lat 70-tych, poznałem go w 84 roku iz radością zacząłem dla niego pracować w połowie lat 80-tych. Trudno znaleźć słowa, aby podzielić się z tak wieloma z nas kim był i jestem głęboko zasmucony jego odejściem. Zakończę ten post tutaj, ale wkrótce opublikuję więcej”.

Więcej ciężkich w Star Trek News

Wczytuję więcej artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button