Rozrywka

Liam Neeson zawdzięcza karierę aktorską swojej byłej dziewczynie Helen Mirren, która załatwiła mu agentkę i pozwoliła mu z nią mieszkać

Liam Neeson to jeden z najbardziej lubianych aktorów w przemyśle rozrywkowym – performer, który jest dobrze znany ze swoich umiejętności grania w dramatach z epoki, a także w hardcorowych filmach akcji. Neeson słynął przez większość swojego dorosłego życia, po tym, jak przypadkowo wszedł do branży filmowej. Po rozwinięciu miłości do aktorstwa Neeson ciężko pracował, aby zdobyć uznanie. Ostatecznie urodzony w Irlandii aktor w dużej mierze zawdzięcza swój sukces swojej byłej dziewczynie, Helen Mirren, która w pierwszych latach, zanim zrobił to na wielką skalę, pomagała w tworzeniu obiecujących aktorów.

Kiedy Liam Neeson i Helen Mirren zaczęli się spotykać?

Helen Mirren i Liam Neeson | Obrazy Matt Crossick / PA za pośrednictwem Getty Images

Liam Neeson i Helen Mirren po raz pierwszy spotkali się na planie filmu z 1981 roku Excalibur. Jak ujawnił Neeson w wywiadzie z Grahamem Nortonem przedstawionym w Świergot, został przedstawiony Mirren po tym, jak został obsadzony w filmie i zabrany na plan, by spotkać się z innymi gwiazdami. Kiedy z pewnej odległości zobaczył Mirren w pełnym kostiumie, „Nie wiedziałem, co powiedzieć… Z pewnością byłem oczarowany”.

Neeson i Mirren nawiązali romantyczny związek, a Mirren zauważyła w tym samym wywiadzie dla Grahama Nortona, że ​​obaj aktorzy byli „poważną rzeczą przez jakiś czas”. Neeson, który był mniej ugruntowany w branży rozrywkowej niż Mirren, która dzięki swojej pracy w produkcjach scenicznych miała reputację utalentowanej performerki, wprowadził się do swojej dziewczyny – i razem pracowali nad swoim rzemiosłem.

Jak Mirren pomogła Neesonowi włamać się do branży rozrywkowej?

Helen Mirren zachęcała swojego mieszkającego w domu chłopaka do realizowania swoich aktorskich ambicji. Według InStyle Mirren pomógł mu nawet wylądować agenta. W wywiadzie dla The New York Times, Mirren przyznała, że ​​Liam Neeson miał trudności ze znalezieniem pracy w tamtych latach – podczas gdy InStyle donosi, że Mirren zauważyła: „Trudno mu było być w moim cieniu. Byłem dobrze znany; Miałem pieniądze.

W końcu Mirren i Neeson zdecydowali, że ich romans osiągnął swój szczyt. Mirren powiedziała, że ​​„odczuła od Liama, że ​​nadszedł czas, aby wyszedł spod moich skrzydeł. Obchodził się z tym z wielką elegancją i gracją. Kochaliśmy się. Trudno było odpuścić”. W połowie lat 90. Neeson znalazł swoją niszę w Hollywood, lądując w głównych rolach w filmach takich jak Lista Schindlera oraz Rob Roy. Status gwiazdy Neesona został dodatkowo ugruntowany dzięki wiodącej roli w przeboju z 1999 roku Gwiezdne wojny: Mroczne widmo.

Czy Liam Neeson jest żonaty?

Zarówno Liam Neeson, jak i Helen Mirren po rozstaniu znaleźli trwałą miłość. Neeson i aktorka Natasha Richardson zaczęli spotykać się na początku lat 90., zawiązując węzeł małżeński w 1994 roku. Przywitali dwóch synów i stworzyli razem piękne życie, zanim ich romans zakończył się tragedią. W 2009 roku Richardson zmarł po urazie mózgu podczas wypadku na nartach. Po tym, jak stwierdzono jej śmierć mózgu, Neeson stanął przed trudną decyzją, czy zakończyć podtrzymywanie życia – i ostatecznie postanowił pozwolić swojej żonie spokojnie wymknąć się. W latach od śmierci Richardsona Neeson przypisywał swojej pracy pomaganie mu w ponownym skupieniu się na dobrych rzeczach w życiu.

Mirren wyszła za mąż za reżysera Taylora Hackforda w 1997 roku, po ponad 11 latach spędzonych razem. Od tamtej pory są razem. Mirren często otwierała odpowiedzi na pytanie, dlaczego ich małżeństwo działa, przyznając, że przestrzeń jest kluczem do ich szczęśliwego związku: „Chodzi o to, by pozwolić drugiej osobie na swobodę robienia tego, co chce robić, co jest tak ważne”.

POWIĄZANE: Po „Schwytaniu” Liam Neeson wziął swoje talenty do „Ulicy Sezamkowej”

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button