Aktualności

Lib Dems ogłasza „historyczne zwycięstwo” w wyborach uzupełniających Tiverton i Honiton

Liberalni Demokraci ogłosili „historyczne zwycięstwo” w wyborach uzupełniających Tiverton i Honiton.

Jeśli wynik potwierdzi się w ostatecznym wyniku, będzie to największa w historii przezwyciężona większość w wyborach uzupełniających w Wielkiej Brytanii i spowoduje polityczne trzęsienie ziemi, którego wstrząsy wtórne odczuje Boris Johnson oddalony o 4000 mil w stolicy Rwandy, Kigali, gdzie uczęszcza do Wspólnoty Narodów. Spotkanie szefów rządów.

W oświadczeniu na kilka godzin przed oficjalnym wynikiem rzecznik Liberalnych Demokratów powiedział: „Wygląda to na wyraźną wygraną.

„Mieszkańcy Tiverton i Honiton przemówili w imieniu kraju. To historyczne zwycięstwo Liberalnych Demokratów i druzgocący cios dla tych konserwatywnych posłów, którzy nadal wspierają Borisa Johnsona”.

Lider Lib Dem, Ed Davey, powiedział, że „wygląda na to, że będę potrzebował większego młotka” w tweecie odnoszącym się do jego imprezy, która burzy niebieską ścianę Torysów.

Jeśli Partii Pracy uda się zabrać Wakefielda z rąk torysów, będzie to pierwszy raz od czasu, gdy konserwatyści przegrali dwa wybory uzupełniające w ciągu jednej nocy od 1991 roku, co miało miejsce tylko sześć razy od czasu drugiej wojny światowej.

Straty z pewnością napotkają dalszą presję na Johnsona ze strony wielu torysów z tyłu, którzy będą zaniepokojeni swoją większością.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button