Aktualności

Liz Truss mówi, że „zignorowałaby” premiera Szkocji, gdy nazywa Nicolę Sturgeon „poszukiwaczem uwagi”

Liz Truss, liderka, która została premierem, zasugerowała, że ​​„zignoruje” Nicolę Sturgeon, pierwszego ministra Szkocji.

Pełne nadziei kierownictwo torysów rozmawiało z członkami podczas hustingu w Exeter, kiedy zapytano ją, co zrobi, aby wesprzeć Unię i odzyskać poparcie dla partii w Szkocji, gdzie w zeszłym roku zdobyli zaledwie 21 procent głosów. Wybory w Holyrood.

Odpowiedziała: „Poszłam do szkoły podstawowej w Paisley w Szkocji, a do szkoły średniej w (Leeds)… Czuję się jak dziecko Unii. Naprawdę wierzę, że jesteśmy rodziną i razem jesteśmy lepsi.

„Myślę, że najlepszą rzeczą, jaką można zrobić z Nicolą Sturgeon, jest zignorowanie jej. Przykro mi, ona jest poszukiwaczem uwagi, taka właśnie jest.

Pani Truss wydawała się nie przejmować toczącą się batalią prawną rządu szkockiego o przeprowadzenie referendum niepodległościowego bez zgody rządu Wielkiej Brytanii, dodając, że „Nicola Sturgeon może dalej mówić o referendum niepodległościowym” – cytując Margaret Thatcher, która powiedziała: „Nie, nie, nie.”

Krytycy nazwali tę linię „prezentem” dla SNP w przyszłych szkockich wyborach lub bitwach o niepodległość – zaledwie kilka tygodni po tym, jak torysowskie grande ostrzegły panią Truss i pana Sunaka, by przestali „pisać dla nich ulotki wyborcze Partii Pracy” w złych nastrojach kampanii.

Radny SNP Stefan Hoggan-Radu powiedział: „Jakie brak szacunku i ignorancja! Tak jak ona czy nie, jest demokratycznie wybranym pierwszym ministrem Szkocji z większym mandatem niż jakikolwiek premier torysów!”

Pomimo decentralizacji dającej znaczące uprawnienia rządowi szkockiemu, pani Truss kontynuowała: „Musimy pokazać mieszkańcom Szkocji, Irlandii Północnej i Walii, co im zapewniamy, i upewnić się, że wszystkie nasze polityki rządowe są stosowane we właściwy sposób. w Wielkiej Brytanii”.

Pani Truss przytoczyła również zniesienie ceł na whisky, dodając: „Nie sądzę, żebym kiedykolwiek była bardziej popularna niż w Mather’s Bar w Edynburgu, tej nocy, kiedy byłam tam z destylatorami whisky”.

„Nicola Sturgeon może dalej mówić o referendum niepodległościowym. Mieliśmy referendum w 2014 roku. Uzgodniono, że raz na pokolenie… musimy ją o to wezwać”.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button