Rozrywka

Ludzie mieli szansę „powrócić z martwych” po zamrożeniu ciała za 85 tys. funtów

Firma oferuje ludziom szansę „powrócenia z martwych” za pomocą zamrażarek kriogenicznych do przechowywania ich zwłok, dopóki nauka nie przywróci ich do życia.

Klienci, którzy chcą kupić więcej czasu, mogą spodziewać się ceny w wysokości 150 000 dolarów australijskich, czyli około 84 793 funtów.

Ich ciała zostaną zanurzone głową w dół w ciekłym azocie i przechowywane w stalowej komorze w temperaturze około -200C.

Według Daily Mail daje to mózgowi największą szansę na przeżycie, jeśli komory będą przeciekać.

Firma jest pierwszą tego typu firmą w Australii. Zaawansowany technologicznie zakład otworzył sklep w wiejskim Holbrook, a jego siedziba znajduje się w Sydney.

Firma jest pierwszą tego rodzaju w Australii (zdjęcie: AFP przez Getty Images) Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Organizacja non-profit ma obecnie 40 miejsc, z których większość zarezerwowano dla założycieli. Jednak projekt ma w planach dodanie kolejnych 600 miejsc.

Krionika to zamrażanie i przechowywanie ludzkich szczątków w niskiej temperaturze, z nadzieją, że w przyszłości możliwe będzie zmartwychwstanie.

Jak tylko w przyszłości nastąpią pewne postępy w medycynie, uczestnicy mogą być reanimowani, twierdzi strona internetowa Southern Cryonics.

Ciała są zanurzane najpierw głową (Zdjęcie: AFP za pośrednictwem Getty Images)

Nie ma jednak żadnych gwarancji ani zwrotów pieniędzy dla każdego, kto jest wystarczająco odważny, aby się zarejestrować.

W latach 70. prezydent Cryonics Society of California, Robert Nelson, zamknął placówkę po tym, jak skończyły się pieniądze, a dziewięć zachowanych zwłok pozostawiono do gnicia.

Rodziny osób przebywających w ośrodku złożyły później pozew przeciwko panu Nelsonowi, który wygrał.

W innych dziwnych wiadomościach Astronomer Royal twierdzi, że ludzkość zostanie zastąpiona przez roboty AI. Lord Rees powiedział Festiwalowi Nauki w Cheltenham, że ludzkość prawie na pewno zostanie „zastąpiona” przez sztucznie inteligentne superroboty w ciągu następnego tysiąclecia.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Mężczyzna niedawno trafił na pierwsze strony gazet po oszołomieniu lekarzy, który przeżył straszliwe porażenie prądem, które zmieniło go w „ludzką kulę ognia”.

Darren Harris został „katapultowany” przez pokój, kiedy dotknął starej 11 000 V rozdzielnicy, o której myślał, że została wyłączona wiele lat temu.

29-latek został nazwany cudem medycznym nie tylko za to, że wrócił do życia po kilkuminutowym leżeniu „martwy”, ale wyzdrowiał po oparzeniach trzeciego stopnia do 47% jego ciała.

Bądź na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi wiadomościami. zapisując się do jednego z bezpłatnych biuletynów Daily Star tutaj.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button