Aktualności

Łzy dla królowej, gdy rodzina królewska opłakuje Elżbietę II w opactwie westminsterskim

Król Karol III był wyraźnie płaczliwy, gdy rodzina królewska zaprezentowała dziś nietypowy pokaz emocji po siniakach 10 dni żałoby.

Prawie 70 lat po tym, jak młody Karol obserwował Koronację zaledwie kilka metrów od miejsca, w którym teraz stał, żaden ze światowych przywódców, którzy zebrali się, by opłakiwać królową, nie mógł pojąć najgłębszych emocji króla w tym uroczystym momencie.

Oznaczało to nie tylko utratę jednego z największych brytyjskich monarchów i przejście korony z jednego władcy na drugiego, ale także moment, w którym syn pożegnał się z matką bardzo osobiście.

Ze stoickim spokojem Karol przesunął rękę ze złotej rękojeści swego ceremonialnego miecza tylko na chwilę, by dotknąć końca nosa, gdy Królowa Piper grała „Śpij, kochanie, śpij”. Księżniczka Anna spojrzała na niego z troską. Królowa Małżonka dotknęła czarnego welonu.

Ekspert od mowy ciała, Sonia Bedlom, powiedziała później, że król był „niesamowicie opanowany”.

Księżniczka Charlotte i książę Jerzy przybywają do Zamku Windsor, aby odprawić służbę królowej. (Zdjęcie: Leon Neal/Getty)

Monarcha siedział na czele rodziny, z księciem i księżną Sussex za nim w drugim rzędzie.

Kilka miejsc na lewo od króla można było zobaczyć księcia Edwarda sięgającego do lewej kieszeni spodni swojego munduru, by wyciągnąć białą chusteczkę, by otrzeć łzy z oczu, gdy baronowa Scotland przeczytała pierwszą lekcję.

Hrabina Wessex spojrzała na niego i wtedy można było zobaczyć, jak ociera sobie oczy. Książę Yorku spojrzał w okularach na kolejność służby. Wcześniej powstrzymywał łzy, gdy rodzina maszerowała za trumną królowej przez Parliament Square.

Po drugiej stronie nawy książę Walii stał i siedział przez całe nabożeństwo ze swoim synem Jerzym, w pewnym momencie pomagając młodszemu księciu znaleźć właściwe miejsce w porządku służby.

Księżniczka Walii słuchała uważnie księżniczki Charlotte, która rozglądała się spod ronda kapelusza, podczas gdy żałobnicy śpiewali „The Lord Is My Shepherd”. W pewnym momencie książę Jerzy podniósł wzrok, by podziwiać sufit opactwa, po czym przetarł zmęczone oczy, siedząc obok swojego taty.

Gdy nabożeństwo dobiegło końca, księżna Walii położyła pocieszająco dłoń na ramieniu Charlotte, gdy wyszli z opactwa do czekających samochodów.

Londyn, Anglia - 19 września: Meghan, księżna Sussex podczas państwowego pogrzebu królowej Elżbiety II w opactwie Westminster 19 września 2022 w Londynie, w Anglii.  Elizabeth Alexandra Mary Windsor urodziła się na Bruton Street w Mayfair w Londynie 21 kwietnia 1926 roku. Poślubiła księcia Filipa w 1947 roku i wstąpiła na tron ​​Zjednoczonego Królestwa i Wspólnoty Narodów 6 lutego 1952 roku po śmierci jej ojca, króla Jerzego VI.  Królowa Elżbieta II zmarła w zamku Balmoral w Szkocji 8 września 2022 roku, a jej następcą został jej najstarszy syn, król Karol III.  (Zdjęcie: Karwai Tang/WireImage)
Księżna Sussex otarła łzę z oka poza opactwem. (Zdjęcie: Karwai Tang/Wire Image)

Na zewnątrz księżna Sussex ocierała łzę z policzka.

Później, gdy trumna królowej została umieszczona w karawanie pod pomnikiem Wellington, kolejna fala emocji ogarnęła członków rodziny królewskiej. Księżniczka Charlotte była widziana szlochającą.

Gdy zabrzmiał hymn narodowy i karawan wyruszył do Windsoru, król oddał długi salut. Gdy rozejrzał się, jego ramiona w końcu zaokrągliły się, tylko na chwilę, z ogromnym ciężarem emocjonalnego dnia.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button