Rozrywka

Madonna kontra Mariah Carey: Wewnątrz waśni między dwiema najbardziej kultowymi diwami popu

Madonna i Mariah Carey to wielkie supergwiazdy uwielbiane przez miliony fanów. Ale pomimo podobieństw, te dwie popowe divy nigdy się ze sobą nie dogadały. Oto spojrzenie od środka na wieloletnią walkę między Carey i Madonną oraz na to, która piosenkarka ma wyższą wartość netto i sprzedała najwięcej płyt.

(LR) Madonna i Mariah Carey | Jason Merritt/Getty Images; Marc Piasecki/GC Images

Madonna zarzuciła Mariah Carey jako przykład „homogeniczności” i powiedziała, że ​​„nie ma nic wspólnego ze sztuką”

Mariah Carey i Madonna mają ze sobą wiele wspólnego – obie są kultowymi supergwiazdami z wieloletnimi karierami w branży rozrywkowej. Ale te dwie kobiety nie są dla siebie fankami, pomimo ich podobieństw.

Ich spór zaczął się pozornie, gdy piosenkarka „Material Girl” odrzuciła Carey w wywiadzie dla Spin. „Rozmawiałam o tym zeszłej nocy z kd langiem” – powiedziała Madonna (według Culled Culture). „Nie chcę oczerniać innych artystów, ale rozmawialiśmy o jej nagraniu z kimś takim jak Mariah Carey – i myślę, że jest bardzo utalentowaną piosenkarką – ale musimy zdać sobie sprawę, że ten sam kraj, który uniewinnił OJ w tym samym kraju, który robi kompletny kawałek gówna, film numer jeden, który kupuje płyty Mariah Carey. To ta jednorodność. Ale to nie ma nic wspólnego ze sztuką”.

A kiedy zapytano mnie: „Czy są chwile, kiedy po prostu mówisz, że chciałbym być Mariah Carey i śpiewać tylko głupie popowe piosenki?” Madonna odpowiedziała ze śmiechem: „Zabiłabym się”.

Chociaż Madonna niezaprzeczalnie odrzuciła Mariah Carey, piosenkarka „Always Be My Baby” wiedziała, jak odpowiedzieć. Carey jest nieoficjalnie znana jako Królowa Cienia. W końcu to ona powiedziała „Nie znam jej”, gdy zapytano ją o koleżankę supergwiazdę Jennifer Lopez.

Carey zatrzasnął piosenkarkę „Like a Virgin” podczas wywiadu z MTV w Londynie. „Naprawdę nie zwracałem uwagi na Madonnę, odkąd byłam w siódmej lub ósmej klasie, kiedy była popularna”, powiedziała piosenkarka „Obsessed”.

Która popowa diva sprzedała więcej albumów i zgromadziła większą wartość netto?

Madonna i Mariah Carey osiągnęły legendarny status w świecie rozrywki, ale według kilku wskaźników jedna z piosenkarek wyraźnie prześcignęła drugą.

Według Celebrity Net Worth, Madonna w całej swojej karierze sprzedała aż 300 milionów albumów. The Ewita gwiazda jest rekordzistą najlepiej sprzedającej się artystki muzycznej wszechczasów.

Carey jest tuż za nim, sprzedając ponad 200 milionów albumów. Jest drugą po Madonnie najlepiej sprzedającą się kobietą wszechczasów, z nie więcej. 1 przebój niż jakakolwiek inna artystka w historii amerykańskiej listy przebojów (na Celebrity Net Worth).

Wartość netto Carey wynosi około 320 milionów dolarów. Chociaż jej bogactwo jest imponujące, Madonna znacznie ją zarobiła, szacowaną na 850 milionów dolarów.

ZWIĄZANE Z: Dlaczego Mariah Carey napisała SMS-a do Shawna Mendesa „Happy Thanksgiving” w marcu?

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button