Rozrywka

Madryt deklaruje zainteresowanie zorganizowaniem wyścigu F1, ponieważ trwa wrzawa, by dołączyć do kalendarza

Hiszpańska stolica Madryt stała się najnowszym miastem, które zadeklarowało zainteresowanie organizacją ulicznego wyścigu F1.

Kolejne obiekty ustawiają się w kolejce, aby dołączyć do kalendarza, ponieważ popularność tego sportu wciąż rośnie. Miami dołączyło do roadshow F1 w zeszłym miesiącu, podczas gdy Las Vegas stanie się trzecim obiektem w USA w 2023 roku. Katar powróci do harmonogramu w przyszłym roku i może dołączyć do niego RPA, z rozmowami o powrocie na tor Kyalami na zaawansowanym etapie.

Mówiono również o wyścigach ulicznych w Londynie, francuskim mieście Nicei i Kolumbii, gdzie zagrożone są tradycyjne tory, takie jak Spa w Belgii. Teraz okazało się, że urzędnicy w Hiszpanii chętnie organizują Grand Prix na ulicach stolicy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Funky miejsc F1 może udać się do Kolumbii i Londynu z kultowymi trasami w niebezpieczeństwie

Grand Prix Hiszpanii odbywa się obecnie na torze Circuit de Catalunya w pobliżu Barcelony, który ma kontrakt do 2026 roku. Dlatego Madryt potencjalnie chce gościć wyścig od 2027 roku. Minister gabinetu Enrique Lopez, który służy Wspólnocie Madrytu, napisał do prezesa F1 Stefano Domenicali, aby zadeklarować zainteresowanie miasta.

„Z przyjemnością piszę do Ciebie w imieniu rządu Wspólnoty Madrytu, aby wyrazić nasze zainteresowanie rozwojem Grand Prix Formuły 1 w Madrycie” – napisał Lopez.

„Wierzę, że zorganizowanie w Madrycie imprezy wyścigowej, która jest jednym z najbardziej ekscytujących zjawisk sportowych naszych czasów, byłoby sukcesem dla wszystkich profesjonalistów, instytucji i firm zaangażowanych w rozwój Formuły 1.

Czy Madryt byłby dobrym dodatkiem do kalendarza? Wypowiedz się w sekcji komentarzy poniżej.

Circuit de Catalunya w pobliżu Barcelony jest gospodarzem Grand Prix Hiszpanii od 1991 roku (Zdj.: Dan Istitene/Getty Images)

„Oczywiście byłaby to również satysfakcja dla całego regionu i jego mieszkańców. Dlatego rząd Wspólnoty Madrytu ma największy interes w umożliwieniu tego.

„W skrócie, chciałbym potwierdzić nasze zaangażowanie wobec Ciebie i tego projektu, a także chęć podpisania odpowiednich umów w celu promocji wyścigu i zaoferowania wspaniałego widowiska sportowo-rozrywkowego. „Jesteśmy gotowi do współpracy z tobą i twoim zespołem, aby przenieść Formułę 1 do Madrytu”.

CZYTAJ DALEJ:

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button