Aktualności

Maltańskie przepisy dotyczące aborcji oznaczają, że kobieta została przewieziona samolotem do Hiszpanii po objawach poronienia

Amerykanka, której odmówiono aborcji na Malcie po objawach poronienia podczas wakacji, zostanie przewieziona do Hiszpanii, aby przerwać ciążę.

38-letnia Andrea Prudente, która jest w 16 tygodniu ciąży, była na wakacjach na Malcie ze swoim partnerem Jayem Weeldreyerem, kiedy w zeszły czwartek doznała ciężkiego krwawienia z pochwy, a dwa dni później odeszły jej wody. Została zabrana do szpitala i powiedziano jej, że jej dziecko nie przeżyje poza macicą.

Pani Prudente i jej partner Jay Weeldreyer, lat 45, z Seattle, poprosili o aborcję, ale zostało to odrzucone przez lekarzy na Malcie, jedynym kraju w UE, w którym praktyka ta pozostaje całkowicie nielegalna w jakichkolwiek okolicznościach.

„Przyjechaliśmy na Maltę w babymoon. Z pewnością nie przyszliśmy po aborcję, ale tutaj mówimy o ratowaniu życia kobiety” – powiedział 45-letni Weeldreyer. Czasy Malty.

Para poprosiła o przeniesienie do Wielkiej Brytanii, ale lekarze odmówili podpisania certyfikatu zdolności do lotu, pomimo dr Isabel Stabile, ginekologa pomagającego parze, mówiącej, że pani Prudente była narażona na „bardzo znaczny stres psychiczny”, a także sepsę i sepsę. krwotok, donosi Euronews.

Pan Weeldryer powiedział serwisowi informacyjnemu, że ponieśli „katastrofalną stratę” i istnieje „duża szansa”, że dziecko cierpi.

„Sposób, w jaki Maltańczycy o tym mówią, jest taki, że jest to aborcja, prawda jest taka, że ​​jest to niecałkowite poronienie” – powiedział.

„Nie ma możliwości, aby ta ciąża zaowocowała zdolnym do życia dzieckiem.

„Straciliśmy naszą córkę” – dodał. „Jeszcze nie miałem okazji się smucić”.

W czwartek pojawiły się informacje o uzgodnieniach w ramach ubezpieczenia podróżnego pary, które umożliwiły jej lot na hiszpańską wyspę Majorka.

„Firma ubezpieczeniowa sfinalizowała przygotowania do przetransportowania ich samolotem na Majorkę. Andrea wypisuje się, ponieważ maltańska porada medyczna jest dla niej, aby pozostała pod obserwacją” – powiedziała prawniczka pary Lara Dimitrijevic.

„Andrea przechodzi wiele psychologicznie. Ale tutaj, na Malcie, lekarze mają związane ręce, ponieważ zgodnie z prawem popełniliby przestępstwo przerywając ciążę – powiedziała.

Para ma odlecieć pogotowiem lotniczym później w czwartek.

Malta jest jedynym krajem UE, który ma całkowity zakaz aborcji. Ministerstwo Zdrowia nie skomentowało sprawy.

Sondaże wykazały, że znaczna większość Maltyńczyków jest przeciwna wprowadzeniu aborcji, a obie główne partie polityczne na wyspie twierdzą, że są przeciwne jej wprowadzeniu.

Dodatkowe raporty agencji

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button