Rozrywka

„Mały domek na prerii”: Alison Arngrim powiedział, że Michael Landon przez cały program pokazał swoją „tęsknotę za szczęśliwszym dzieciństwem”

Michael Landon stworzył hit NBC Mały dom na prerii w 1974. Promując silne wartości i moralność chrześcijańską w dramacie historycznym, Landon zagrał także rolę patriarchy Charlesa Ingallsa. Ponieważ rodzina Ingalls jest centrum serii, Szczęście Alum podkreślił znaczenie kochających rodziców, co, jak uważała współgwiazda Alison Arngrim (Nellie Oleson), było z powodów osobistych.

Michael Landon z „Mały domek na prerii” | Bank zdjęć NBCU

Alison Arngrim uważała Nellie za zazdrosną o Laurę w „Małym domu”

Arngrim początkowo był przesłuchiwany do roli Laury Ingalls, córki Charlesa, który ostatecznie trafił do Melissy Gilbert. Przyjmując rolę Nellie, wrednej dziewczyny Walnut Grove, postać Arngrima była zepsutą małą bogatą dziewczyną serialu, co stanowiło silny kontrast z życzliwym i pracowitym duchem Laury. Arngrim przypisywał rywalizację między Nellie i Laurą zazdrością — ale nie pieniędzmi.

„Od lat twierdziłem, że większość wściekłości Nellie na Laurę była spowodowana tym, że była zazdrosna” – powiedział Arngrim FromTheDesk.org. „Zazdrosny, że Laura, chociaż biedna, miała kochającą, szczęśliwą rodzinę, do której Nellie mogła tylko aspirować”.

The Mały domek Alum zwrócił uwagę, że życie Laury było znacznie bardziej pożądane dzięki jej bogactwu przyjaciół i rodziny niż rzeczom materialnym.

„Zazdrosna, że ​​chociaż Nellie mogła oferować cukierki, drogie zabawki do zabawy itp., zazdrosna, że ​​inne dzieci wolały bawić się z Laurą, ponieważ naprawdę ją LUBIŁY”, kontynuował Arngrim, po czym zażartował: „Jak ona śmiała być szczęśliwa! Czy ona nie wie, że jest biedna? KUPA ŚMIECHU!”

POWIĄZANE: „Mały domek na prerii”: Dlaczego Alison Arngrim jest „tak zadowolona”, że została obsadzona jako Nellie zamiast Laury

Michael Landon miał trudne wychowanie

Landon czasami dzielił się szczegółami na temat swojego dysfunkcyjnego dzieciństwa, w tym agresywnej matki i wojowniczych rodziców.

„Matka Michaela Landona nie była dla niego zbyt miła” – ten pierwszy Mały domek – zauważyła gwiazda, zgodnie z blogiem The College Crowd Digs Me. „Jego mama była bardzo wysoka i była blondynką, raczej imponująca i była po prostu wredna. A jego tata był niski, był Żydem i zawsze był pod pantoflem i nękany przez swoją szaloną matkę”.

Ustawiony w latach 70. XIX wieku Landon często przedstawiał próby, które rodzina Ingalls musiała znosić z powodu upływu czasu i zmagań finansowych. Jednak zawsze zwracał uwagę na to, jak miłość między członkami rodziny niosła ich przez wszystkie trudne chwile i przynosiła im ogromną radość. Arngrim postrzegał to jako namacalny znak pustki Landona z jego dzieciństwa.

„Co ciekawe, wiele z tego, co znalazło się w serialu, było tęsknotą Michaela Landona za szczęśliwszym dzieciństwem niż to, w którym żył” – wyjaśniła. „Jego rodzice walczyli, jego matka była dla niego wręcz okropna, w wieku dorosłym ciągle się rozwodził – fantazjował o idealnym życiu rodzinnym, tak jak nasi widzowie”.

Związek Nellie i Percivala został oparty na rodzicach Michaela Landona

W sezonie 6 Nellie spotyka i zakochuje się w Percivalu Daltonie (Steve Tracy). Podła natura Nellie zostaje oswojona, gdy Percival stawia ją na swoim miejscu i odmawia przyjęcia jej wybryków. Wiążą węzeł pod koniec sezonu. Arngrim uważał relację Nellie-Percival za kolejny pojazd, który Landon stworzył, by wyleczyć się ze swojej przeszłości.

„Rozmawiał o tym później Dzisiejszy pokaz jak oparł to trochę na swoich rodzicach” – powiedział Arngrim o pisaniu przez Landona historii Nellie-Percival. „Zawsze chciał, żeby jego ojciec w końcu się jej przeciwstawił i nigdy tego nie zrobił. Więc napisał tę postać o imieniu Percival. Niski Żyd, który każe Nellie po prostu przestań. To była jego własna, osobista terapia… stworzenie całej tej postaci.”

Dodała: „To było genialne. To było całkowicie jak Michael… jak rozwiązywał swoje osobiste problemy.”

POWIĄZANE: „Mały domek na prerii”: Dlaczego Michael Landon „był wściekły” z Melissą Gilbert na przyjęciu urodzinowym swojej córki

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button