Rozrywka

Mama Archiego Battersbee wkurza się na „chory i skandaliczny” wyrok odmawiający przeniesienia syna do hospicjum

Mama Archiego Battersbee, Hollie Dance, wyraziła swoje oburzenie po tym, jak sędzia odmówił jej przeniesienia jej 12-letniego chłopca do hospicjum na jego ostatnie dni. Rodzina złożyła teraz odwołanie od decyzji.

Rodzice Archiego stracili swoją ostatnią szansę w piątek, 5 sierpnia, aby ich syn został zabrany z Royal London Hospital i „spędził swoje ostatnie chwile” w spokoju, z dala od bezpieczeństwa lub lekarzy brzęczących wokół niego. Justice Theis powiedziała w swoim wyroku, że Archie powinien pozostać w szpitalu, gdy leczenie zostanie przerwane, powtarzając obawy Barts Health NHS Trust, które stwierdziły, że stan chłopca jest zbyt niestabilny, aby mógł zostać przeniesiony. Lekarze stwierdzili, że podróż karetką „najprawdopodobniej przyspieszyłaby przedwczesne pogorszenie stanu, którego rodzina chce uniknąć”. Jednak rodzice chłopca złożyli apelację od decyzji sędziego.

REKLAMA

POWIĄZANE ARTYKUŁY

„Inne kraje chcą pomóc”: mama Archiego Battersbee mówi, że lekarze w Japonii i Włoszech chcą leczyć jej syna

„Daj mu szansę na życie”: Petycja żąda, aby Archie Battersbee NIE został odłączony od aparatury podtrzymującej życie

REKLAMA

Hollie potępiła wyrok Sądu Najwyższego jako „chory i oburzający” w wywiadzie dla Sky News. „Wszystkie nasze życzenia jako rodziny zostały odrzucone przez władze” – powiedziała w oświadczeniu. „Jesteśmy załamani, ale idziemy dalej, ponieważ kochamy Archiego i nie chcemy z niego zrezygnować”. Ogarnięta walką matka wcześniej nazwała odmowę przeniesienia syna „nieludzkim” i powiedziała, że ​​„jest to całkowicie barbarzyńskie i absolutnie obrzydliwe, że nie możemy nawet wybrać, gdzie Archie spędza ostatnie chwile”.

REKLAMADzieje się tak po tym, jak ujawniono, że Hollie może dać swojemu synowi resuscytację usta-usta, jeśli lekarze wycofają tlen, gdy jego urządzenia podtrzymujące życie zostaną wyłączone. Zrozpaczona mama powiedziała, że ​​„będzie dalej dawać mu tlen” i jest „przygotowana na wszystko”, aby utrzymać go przy życiu. Europejski Trybunał Praw Człowieka odrzucił ostatnią apelację Hollie i Paula Battersbee o kontynuowanie podtrzymywania życia ich syna. Następnego dnia rodzina złożyła wniosek do Sądu Najwyższego o przeniesienie Archiego z Royal London Hospital do hospicjum na ostatnie godziny życia.

REKLAMA„Jeśli Archie nie otrzyma tlenu, jeśli i kiedy zostaną usunięte urządzenia podtrzymujące życie, będę nadal podawać mu tlen” – powiedziała Hollie w oświadczeniu w czwartek. „Modlę się, aby Sąd Najwyższy postąpił słusznie. Jeśli odmówią nam zgody na zabranie go do hospicjum i otrzymanie paliatywnego tlenu, będzie to po prostu nieludzkie i nic o „godności” Archiego. Cały system został ułożony przeciwko nam. Reforma musi teraz przejść przez Prawo Charliego, aby żaden rodzic nie musiał przez to przechodzić. Będziemy walczyć do końca o prawo Archiego do życia.

REKLAMA

KULTOWE HISTORIE

Brittney Griner: Oto opcje prawne dostępne dla gwiazdy WNBA skazanej na 9 lat więzienia w Rosji

„Prey”: Czym Predator w filmie Hulu różni się od wcześniejszych wersji?

REKLAMA

Zrozpaczona matka potwierdziła zamiary rodziny, by dalej walczyć z systemem prawnym. Hollie wcześniej obiecała: „Będziemy walczyć do gorzkiego końca. Będziemy walczyć o prawo do życia mojego syna”.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button