Aktualności

Mama chwalona za „odmowę” karmienia noworodka do snu

Nowa matka została poparta za odmowę nakarmienia głodnego noworodka, aby nadrobić zaległości w czasie snu, podczas gdy jej mąż grał w Fortnite.

Kobieta, znana jako u/Cantsleepnewborn, napisała o incydencie na popularnym forum Reddit „Am I The A**hole”, gdzie otrzymała ponad 11 000 głosów i 2300 komentarzy. Post można znaleźć tutaj.

Noworodki i role płciowe

W ciągu pierwszych kilku tygodni życia noworodki karmione wyłącznie piersią często jedzą co dwie do czterech godzin, a niektóre co godzinę.

Podczas gdy wielu Amerykanów uważa, że ​​w gospodarstwie domowym z dwójką rodziców oboje rodzice powinni dzielić obowiązki opiekuńcze, około 45 procent kobiet w wieku od 18 do 29 lat uważa, że ​​obowiązki opiekuńcze spadają głównie na kobiety, według Pew Research.

Kobieta poparta za „odmowę” karmienia noworodka
Komentatorzy poparli kobietę za to, że jej mąż karmił noworodka podczas snu.
sutlafk/iStock

W przypadku kobiet w wieku 65 lat i starszych prawie 70 procent stwierdziło, że obowiązki spadają głównie na kobiety.

Jeśli chodzi o dzieci, ponad połowa Amerykanów twierdzi, że matki wykonują lepszą pracę w opiece nad noworodkiem niż ojcowie, podczas gdy 45 procent twierdzi, że obie wykonują równie dobrą pracę.

– AITA?

W poście zatytułowanym „AITA za odmowę karmienia dziecka i pójścia spać?” 23-latka powiedziała, że ​​wstaje z noworodkiem od 1 w nocy do 23:00, podczas gdy jej 22-letni mąż pracuje.

„Może sypiam przez kilka godzin w ciągu dnia, ale to prawie nic” – czytamy w poście. „Mój mąż pracuje 37 godzin tygodniowo, a kiedy wraca z pracy do domu, oczekuje, że się nią zaopiekuję, ponieważ miał ciężki dzień w pracy”.

Pewnego dnia kobieta zdrzemnęła się, podczas gdy jej mąż wrócił do domu z pracy i grał w Fortnite przez około 20 minut, aż obudził ją, by powiedzieć jej, żeby nakarmiła płacz noworodka.

„Po prostu ją podniosłem, wręczyłem mężowi i powiedziałem, że nie idę spać” – czytamy w poście. „I dobrze położyłem się do łóżka. Mój mąż i jego przyjaciele / rodzina nazywają mnie dupkiem, bo to moja praca opiekować się dzieckiem, bo jestem mamą w domu. Jestem po prostu taka zmęczona :(„

W aktualizacji kobieta powiedziała, że ​​jej mąż nakarmił dziecko po tym, jak odmówiła, ale że mieli ustalony harmonogram karmienia i że „odmawia” jego przestrzegania.

„Kiedy próbuję z nim porozmawiać, mówi, że jest zbyt zmęczony pracą i wraca do swojej gry” – czytamy w poście. „Chciałbym poprosić rodzinę o pomoc, ale wszyscy się z nim zgadzają”.

W innej aktualizacji kobieta powiedziała, że ​​jej mąż zgodził się wziąć dzień wolny na „opiekę nad dzieckiem”, aby mogła nadrobić zaległości.

„Myślę, że go opuszczam” – czytamy w poście.

Ale w najnowszej aktualizacji kobieta powiedziała, że ​​wstała z łóżka i zobaczyła, że ​​jej mąż „chętnie” karmi swoje dziecko.

„Nie zmienię zdania na ten temat, po prostu nie wiedziałem, że ma to w sobie” – czytamy w aktualizacji.

Reakcje Redditora

Post skomentowało ponad 2300 użytkowników, z których wielu wspiera kobietę za to, że jej mąż nakarmił swoje dziecko.

„NTA nadal jest rodzicem, niezależnie od tego, czy zostajesz w domu, czy nie” – powiedział jeden z użytkowników.

„Twój mąż musi się podnieść” – powiedział inny. „Nie mogę pomóc, ale podejrzewam, że twój związek jest niezrównoważony również pod innymi względami. NTA”.

„Nigdy nie rozumiem, dlaczego niektórzy ludzie zakładają, że rodzice zostają w domu, myślą, że mają dyżur 24 godziny na dobę… potrzeba dwojga, aby mieć dziecko, a jeśli w związku – 2, aby wychować dziecko” – powiedział inny użytkownik. „Tak, mąż pracuje, powinnaś mieć dyżur w godzinach pracy – wszystko po tym czasie powinno być podzielone 50/50. NTA”.

„Jeśli jesteś zbyt zmęczony dla swojego dziecka, jesteś zbyt zmęczony, aby grać, proszę pana” – powiedział inny.

„WTF. To nie jest „opieka nad dzieckiem”, kiedy jest własnym dzieckiem. To się nazywa „rodzicielstwo” – powiedział inny.

Newsweek skontaktował się z u/Cantsleepnewborn w celu uzyskania komentarza.

Rodzicielstwo z pewnością wiąże się z szeregiem problemów, ale jednym z najczęstszych jest brak snu. A brak snu, według Better Health, jest prekursorem różnych dolegliwości, od zrzędliwości po choroby serca i cukrzycę.

W innym wirusowym poście na Reddicie kobieta została pochwalona za to, że opuściła swojego partnera, gdy zdecydował się spać zamiast opiekować się jej dziećmi.

Ojciec został zgwałcony w Internecie po tym, jak poszedł za plecami swojej żony i pozwolił swojej mamie poznać ich noworodka.

A inny mężczyzna został zaatakowany za to, że kazał swojej żonie spać na kanapie 11 tygodni po urodzeniu dziecka.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button