Rozrywka

Manchester United na flopie Paul Pogba „wraca do Juventusu” na darmowym transferze

Manchester United na flopie Paul Pogba zgodził się dołączyć do Juventusu na darmowym transferze.

29-letni Francuz ma wrócić do swojego byłego klubu sześć lat po przejściu na Old Trafford. Umowa z Czerwonymi Diabłami Pogby spłynęła do punktu, w którym pozwolono mu odejść pod koniec sezonu jako wolny agent.

Oznacza to, że giganci Serie A dostaną w swoje ręce zwycięskiego rozgrywającego Pucharu Świata bez konieczności płacenia opłaty transferowej, sprzedając go za 89 milionów funtów latem 2016 roku.

CZYTAJ WIĘCEJ: Paul Pogba zatrzasnął Man Utd w gniewnym wezwaniu FaceTime za rozmowę z agentem zamiast z nim

Guru transferów, Fabrizio Romano, napisał na Twitterze w czwartek (23 czerwca) wieczorem: „Paul Pogba do Juventusu, potwierdzony i zaczynamy! Pełna umowa o darmowym transferze zakończona. Umowa do podpisania na początku lipca, sfinalizowana i przypieczętowana #Juve .

„Pogba będzie we Włoszech za dwa tygodnie. Juve sprzedało go za 100 milionów euro sześć lat temu – teraz wrócił za darmo.”

Czy uważasz, że kariera Paula Pogby w Man United była porażką? Daj nam znać w sekcji komentarzy.

Paul Pogba dołączył do Juventusu na bezpłatnym transferze z Manchesteru United w 2012 roku (Zdjęcie: Getty Images)

Pogba opuszcza United z fanami i krytykami, którzy czują się niezadowoleni z tego, jak rozegrała się jego kariera na Old Trafford. Francuz przybył z ogromną obietnicą popartą sporą opłatą za transfer, ale w dużej mierze nie spełnił oczekiwań.

Było to częściowo spowodowane niekonsekwencją Pogby na boisku, a także jego napiętymi relacjami z różnymi menedżerami United. Z drugiej strony klub nie zdołał zbudować zespołu wokół jego stylu gry i rzadko był w stanie walczyć o tytuły.

Opuszcza klub z tylko Ligą Europy i Pucharem EFL, a także 39 golami w 226 występach. Pogba będzie chciał dodać do swoich już imponujących czterech tytułów Serie A po powrocie do Turynu.

CZYTAJ DALEJ:

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button