Rozrywka

Marty Irby: Poznaj rodowitą Alabamę, która oddaje cześć królowej Elżbiecie w sposób, który absolutnie pokochała

MONTGOMERY, ALABAMA: Mieszkaniec Alabamy ujawnił swoją niezwykłą podróż walki z okrucieństwem wobec koni i ujawnia swój największy zaszczyt, jakim był nieżyjący już królowa Elżbieta II, który nagrodził go za obronę przeciwko okrucieństwu wobec koni. Marty Irby poprzysiągł teraz uczcić pamięć królowej, kontynuując pracę na rzecz ochrony koni i powstrzymania praktyk obraźliwych metod treningowych stosowanych na koniach.

REKLAMA

Marty Irby, który dorastał w branży chodzących koni, stwierdził, że bardzo wcześnie zaczął opowiadać się przeciwko okrucieństwu wobec koni, a konkretnie przeciwko obrażeniom, praktyce, w której, jak mówi, „końskie łapy są pokryte szkodliwymi chemikaliami, takimi jak olej napędowy. przedmioty są następnie umieszczane w ich kopytach, co zaostrza ból”. Irby, który skontaktował się z jeźdźcami królowej, aby dowiedzieć się więcej o koniach, mówi: „Oddanie koniom to pasja, którą królowa i on dzieli” – powiedział Irby w rozmowie z CBS42.

REKLAMA

CZYTAJ WIĘCEJ

„Ryder on the naprawa”: maltretowany NYC Carriage regenerujący się po upadku z zgłoszonym EPM na ulicy

Victor Quinteros: Człowiek ze Staten Island oskarżony o okrucieństwo wobec zwierząt za głodzenie i zaniedbywanie 24 psów husky

REKLAMA

(Zrzut ekranu wideo CBS42)
Prezydent Trump podpisuje z Martym Irbym pierwszą krajową ustawę antyokrucieństwa (zrzut ekranu/wideo CBS42)

„Królowa Elżbieta od dawna opiekowała się końmi, nawet jako dziecko powiedziała, że ​​​​chciała nim być, gdy dorośnie” – powiedział Irby. Irby połączył się z trenerem koni królowej Monty Robertsem i dostosował jego naturalne zasady treningu jeździeckiego, zwane teraz „Dołącz”. Join up to międzynarodowa fundacja zajmująca się bezpiecznym treningiem koni. Niedługo potem Irby przeniósł swoje poparcie do Waszyngtonu. Irby powiedział, że przyjechał do Waszyngtonu w 2013 roku, aby zeznawać przed kongresem na temat okrucieństwa wobec koni i nigdy nie wyjechał. – Nadal tu jestem – zauważył Irby. Obecnie jest dyrektorem wykonawczym w Animal Wellness Action w Waszyngtonie i mówi: „Najlepszą decyzją, jaką kiedykolwiek podjąłem, było opowiedzenie o tym”. Dodał, że trener koni królowej Monty Roberts powiadomił królową o swojej pracy. Irby następnie podzielił się swoją historią z królową w liście, który jej wysłał, aw 2020 r. Nadeszła po niego królewska poczta z zamku Windsor.

REKLAMA

(Zrzut ekranu wideo CBS42)
Królowa Elżbieta II wysłała list do Marty’ego Irby’ego za jego wysiłki w walce z okrucieństwem koni
(Zrzut ekranu/wideo CBS42)

Irby był zbulwersowany gestem królowej i powiedział: „Pomyślałem: 'Oh moje słowo. Co to jest?’ Nigdy nie wyobrażałam sobie, że w środku będzie to nagroda od królowej za moje niezwykłe wysiłki, aby pomóc w tym okrucieństwie na całym świecie. Niestety, Irby i królowa nie mogli spotkać się osobiście na ceremonii z powodu Covida, ale od tego czasu Irby obiecał kontynuować rozpowszechnianie zasad naturalnego jeźdźca, których nauczył go Robert i będzie walczyć na całym świecie, aby zakończyć przemoc wobec koni. „Wiesz, wyszło tak, jak się udało, ale będę pielęgnować jej pamięć do końca życia i nie wiem, czy kiedykolwiek będę miał większy zaszczyt w moim życiu, który będzie znaczył więcej niż to przyjście od kogokolwiek na tej planecie dzisiaj”, Irby nadal pracuje nad przekazaniem dziedzictwa królowej w obronie koni, ponieważ obecnie pracuje nad uchwaleniem Ustawy o bezpieczeństwie w celu zakończenia uboju koni w Ameryce oraz Ustawy o zapobieganiu wszelkim praktykom taktycznym.

REKLAMA

Marty Irby (zrzut ekranu CBS42)
Marty Irby (L) połączony z trenerem koni Queen Monty Roberts (R) w celu dostosowania jego umiejętności jeździeckich
(Zrzut ekranu/wideo CBS42)

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button