Rozrywka

Max Verstappen wyraża swoje największe zaniepokojenie Red Bullem w walce o tytuł z Charlesem Leclercem

Broniący tytułu mistrza Formuły 1 Max Verstappen wyraził zaniepokojenie niezawodnością swojego Red Bulla w tym sezonie, nazywając dotychczasową kampanię „trafieniem i chybieniem”.

Holenderski kierowca ma niezwykły rekord wygrywania każdego wyścigu, który ukończył w tym sezonie, trzykrotnie wygrywając i ponosząc dwa DNF, które miały miejsce w pierwszych trzech rundach sezonu, a Charles Leclerc z Ferrari otworzył wczesną 40-punktową przewagę .

Ten deficyt jest teraz znacznie mniejszy po kolejnych zwycięstwach Verstappena, który ma teraz zaledwie 19 punktów za swoim rywalem, ale przyznał, że nadal nie jest do końca przekonany o samochodzie, który otrzymał od Red Bulla.

Zaangażowanie Verstappena w piątkowe sesje treningowe było ograniczone z powodu wycieku hydraulicznego, podczas gdy kolega z drużyny Sergio Perez miał problem w niedzielnym wyścigu, który spowodował utratę 30 koni mechanicznych i uniemożliwił mu zdobycie miejsca na podium.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

To wszystko pozostawia Verstappena w niewygodnej sytuacji, ponieważ wyjaśnił, że jest jeszcze wiele do zrobienia, stwierdzając: „Nadal mamy kilka problemów, które musimy rozwiązać. Jesteśmy szybcy, ale mój piątek był okropny, co nie jest wspaniałe, jeśli chcesz mieć dobry weekend, a także Checo miał kilka problemów w wyścigu, więc musimy być na topie. Ale wyraźnie jest duży potencjał, musimy tylko upewnić się, że jest niezawodny.

„Musimy po prostu wypracować naprawdę pozytywny weekend bez problemów. Myślę, oczywiście, Imola, mieliśmy to, ale wciąż jest to trochę trafienie i za dużo. Musimy więc tylko upewnić się, że jesteśmy bardziej wiarygodni i jeszcze więcej. Ale jak widać, samochód jest szybki. Bardzo się z tego cieszę, to znaczy, jeśli miałbyś być wolny i niezawodny, to prawdopodobnie też nie jest dobrze!”

Szef Red Bulla, Christian Horner, przyznał, że niezawodność będzie nadal problemem w tym sezonie, ale uważa, że ​​zespół jest na solidnej pozycji przed pierwszym weekendem wyścigu z dwoma główkami w tym sezonie, a zaraz za nią plasuje się Barcelona, ​​a za nią Monako.

WYPOWIEDZ SIĘ! Czy Max Verstappen z powodzeniem obroni swoją koronę w tym sezonie? Komentarz poniżej.

Zaangażowanie Maxa Verstappena w praktykę przed Grand Prix Miami było ograniczone ze względu na problemy z niezawodnością

„Widzieliśmy w Imoli, jak szybko wszystko może się zmienić i zbliża się kilka interesujących wyścigów, a samochód jeździ dobrze. Latem mamy pewne zmiany, które pomogą, musimy trochę zrzucić wagę, ale ogólnie myślę, że jesteśmy na dobrej trajektorii”.

Konsekwentne występy przez cały weekend wyścigowy mogą okazać się decydujące w nadchodzących imprezach w Barcelonie i Monako, gdzie wyprzedzanie jest niezwykle trudne, a zdobycie pole position może mieć kluczowe znaczenie dla wygrania wyścigu.

W Barcelonie zwycięzca wyścigu zdobył pole position 23 razy w 31 wyścigach, a Lewis Hamilton wygrywał w każdym z ostatnich pięciu sezonów.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button