Aktualności

Meadows „Rat Trump out” w DOJ 6 stycznia sonda, Glenn Kirschner przewiduje

Były prokurator federalny Glenn Kirschner przewidział w piątek, że były szef sztabu Donalda Trumpa, Mark Meadows, „wyrzuci” byłego prezydenta do śledczych z Departamentu Sprawiedliwości w ramach śledztwa do 6 stycznia 2021 r.

CNN podało w czwartek, że Trump został poinstruowany przez doradców, aby „zerwał kontakt” z Meadowsem, który jest postrzegany przez niektórych analityków prawnych jako potencjalny kluczowy świadek przeciwko byłemu prezydentowi. Organizacja informacyjna poinformowała również, że zespół prawny Trumpa „jest w bezpośredniej komunikacji z urzędnikami Departamentu Sprawiedliwości” w związku ze śledztwem z 6 stycznia.

Kirschner, który obecnie pracuje jako analityk prawny dla MSNBC i NBC News i wezwał do oskarżenia Trumpa, przytoczył ten raport CNN w filmie udostępniony na YouTube i Twitterze w piątek. Powiedział, że rozmowa prawników byłego prezydenta z Departamentem Sprawiedliwości była „ostatnią próbą”, aby zapobiec wniesieniu aktu oskarżenia. Biegły prawny wskazał również na raportowanie przez: Toczący Kamień powiedział, że zespół prawny Trumpa próbuje zrzucić winę za wszelkie domniemane zachowania przestępcze na „upadłych facetów”.

Mark Łąki


Były prokurator federalny Glenn Kirschner przewidział w piątek, że były szef sztabu Białego Domu Mark Meadows „wrzuci” na byłego prezydenta Donalda Trumpa, gdy dochodzenie Departamentu Sprawiedliwości z 6 stycznia będzie kontynuowane. Powyżej Trump przemawia, gdy Meadows słucha przed odlotem Marine One w Białym Domu 29 lipca 2020 r. W Waszyngtonie
Alex Wong/Getty Images

„Kto jest jednym z facetów z namiotu upadku?” – zapytał Kirschner. „Mark Meadows”.

„I naprawdę myślisz, że Mark Meadows po prostu będzie siedział cicho i padł ofiarą Donalda Trumpa? Może po prostu dobrowolnie zanurkuje pod autobusem? Nie” – dodał adwokat. „Zamierza zmniejszyć straty. Zamierza współpracować. Odwróci się. Odwróci zeznania stanu. Zamierza wydać Trumpa.

Newsweek skontaktował się z biurem prasowym Trumpa w celu uzyskania komentarza.

Były prezydent mówi, że 6 stycznia nie zrobił nic złego ani nie zrobił nic złego w celu obalenia zwycięstwa w wyborach prezydenta Joe Bidena. Trump nadal twierdzi również, że wybory zostały mu „sfałszowane” lub „skradzione”. Opisuje wszystkie śledztwa wymierzone w niego i jego sojuszników w ramach partyzanckiego „polowania na czarownice”.

Pomimo twierdzeń Trumpa, nie pojawiły się żadne dowody na to, że wybory w 2020 roku były sfałszowane. Wręcz przeciwnie, dziesiątki skarg prawnych wniesionych przez byłego prezydenta i jego sojuszników zawiodły w sądach stanowych i federalnych. Tymczasem audyty i rozliczenia konsekwentnie potwierdzały zwycięstwo Bidena.


Czołowi urzędnicy administracji Trumpa i prominentni republikanie wielokrotnie powtarzali, że nie ma dowodów na to, że wybory zostały skradzione. Były prokurator generalny William Barr, powszechnie uważany za jednego z najbardziej lojalnych członków gabinetu Trumpa, nazwał twierdzenia o powszechnym oszustwie wyborczym „bzdurą”.

Czy Trump stanie w obliczu aktu oskarżenia ze strony Departamentu Sprawiedliwości, dopiero się okaże. Prokurator generalny Merrick Garland publicznie milczał na temat śledztwa. Jednocześnie Garland powiedział, że nikt nie jest poza zasięgiem sondy.

„Żaden człowiek nie stoi ponad prawem w tym kraju. Nie mogę tego wyraźniej powiedzieć” – powiedział w lipcu. Jego uwaga była odpowiedzią na pytanie, czy Departament Sprawiedliwości hipotetycznie oskarży byłego prezydenta.

Oskarżenie byłego prezydenta byłoby bezprecedensowym krokiem w Stanach Zjednoczonych, ponieważ żadna była głowa państwa nigdy nie została oskarżona o przestępstwo. Podczas gdy niektórzy analitycy ostrzegali przed konsekwencjami takiego posunięcia, Kirschner ostrzegał wcześniej, że konsekwencje niepodjęcia tego będą gorsze.

„Czas na Departament Sprawiedliwości, nadszedł czas, aby nasz rząd federalny podjął pierwszą legalną podróż i pociągnął kryminalnego byłego prezydenta do odpowiedzialności za jego zbrodnie” – powiedział Kirschner.

Były prokurator federalny powiedział, że jeśli Trump nie zostanie oskarżony, będzie to tak, jakby dać byłemu prezydentowi „przepustkę”. Powiedział również, że będzie to przepustka „od wszystkiego, od utrudniania oficjalnego postępowania po i potencjalnie włącznie ze zdradą”.

„To wysyła niewątpliwy sygnał do wszystkich przyszłych kandydatów na prezydenta lub prezydentów, którzy chcą zachować władzę po przegranych wyborach, że mają pozwolenie Departamentu Sprawiedliwości na zrobienie wszystkiego, co zrobił Donald Trump, aby albo zdobyć władzę, albo ją utrzymać” – powiedział Kirschner. – I nie sądzę, żeby nasz naród, no wiesz, przeżył kolejny taki przypadek.

Barr w komentarzach do CBS News w piątek ocenił, że dowody „budują” przeciwko Trumpowi w dochodzeniu z 6 stycznia przez Departament Sprawiedliwości.

„Jestem pewien, że to, co robią, jest coraz głębsze” – powiedział były urzędnik administracji Trumpa. „Więc myślę, że Merrick Garland próbuje tutaj zrobić, próbując powiedzieć:„ Hej, patrzę na to ciężko, a jeśli znajdziemy jakieś przestępstwo, będziemy je ścigać”.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button