Rozrywka

Meghan Markle „powinna kandydować do Białego Domu” mówi siostra prezydenta USA Joe Bidena

Valerie Biden Owens – siostra obecnego prezydenta USA Joe Bidena – dodała swój głos do tych, którzy mówią, że Meghan Markle byłaby świetnym prezydentem.

Omid Scobie, współautor książki Finding Freedom, powiedział, że „możliwe”, że księżna Sussex może pewnego dnia zostać prezydentem USA, ponieważ jest „ucieleśnieniem amerykańskiego snu”.

Były prezydent Donald Trump powiedział również, że ma nadzieję, że Meghan wystartuje w 2024 roku, ponieważ ułatwi to jego drugi bieg w Białym Domu.

A teraz siostra prezydenta dołączyła swój głos do tych, którzy wzywają Meghan do kandydowania na prezydenta.

Valerie Biden Owens (widoczna tutaj po prawej) z zadowoleniem przyjęła głębsze zaangażowanie Meghan w Partię Demokratyczną (Zdjęcie: AFP przez Getty Images) Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Przemawiając w Good Morning Britain, pani Biden Owens powiedziała, że ​​„oczywiście” Meghan byłaby dobrym prezydentem.

„Wspaniale jest mieć kobiety w polityce”, dodała, „im więcej mamy kobiet, tym lepiej będzie działał nasz system demokratyczny”.

Powiedziała, że ​​Meghan przyniesie „lepszy punkt widzenia, inny punkt widzenia i obejmujemy wszystkie kobiety i zapraszamy ją do wejścia i dołączenia do Partii Demokratycznej”.

Meghan była intensywnie zaangażowana w kampanię Partii Demokratycznej na rzecz wprowadzenia w USA programu płatnego urlopu rodzicielskiego, mówiąc Ellen DeGeneres: „Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby upewnić się, że możemy to wdrożyć dla ludzi”.

Tytuł Meghan może okazać się przeszkodą w osiągnięciu wysokiego urzędu w USA (Zdj .: PA) Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Meghan nigdy oficjalnie nie ogłosiła, że ​​chce zostać prezydentem, chociaż podobno kiedyś powiedziała Piersowi Morganowi „jako dziecko, chciałem być albo prezydentem, albo nadawcą wiadomości, tak jak ty”.

Dla 40-letniej księżnej może być przeszkoda w jakimkolwiek potencjalnym biegu do Białego Domu.

Poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych dotycząca tytułów szlacheckich z 1810 r. stanowi, że każdy, kto „akceptuje, twierdzi, otrzymuje lub zachowuje tytuł szlachecki nadany przez obce mocarstwo”, nie może sprawować urzędu federalnego.

Meghan niestrudzenie prowadziła kampanię na rzecz płatnego urlopu rodzicielskiego (Zdjęcie: Getty Images)

Reguła została wprowadzona po tym, jak młodszy brat Napoleona Bonaparte, Jérôme, przeprowadził się do USA, wzbudzając obawy przed przejęciem kraju przez Francję.

Ekspert konstytucyjny John Kowal, komentując działalność polityczną Meghan, powiedział Daily Telegraph: „Nie znam żadnego precedensu, w którym ktoś, kto jest publicznie znany i publicznie używa tytułu szlacheckiego z innego kraju, ubiegał się o urząd polityczny”.

Meghan oczywiście wycofała się z roli pracującej rodziny królewskiej, ale Kowal mówi: „Myślę, że byłoby to bardzo kontrowersyjne”.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button