Aktualności

Meghan wzruszająco nosi ulubiony odcień lakieru do paznokci Queen na pogrzeb

Meghan Markle złożyła w poniedziałek wzruszający hołd swojej zmarłej babci, królowej Elżbiecie II, kiedy wzięła udział w państwowym pogrzebie monarchy w specjalnym odcieniu różowego lakieru do paznokci.

Księżna Sussex wzięła udział w pogrzebie wraz ze swoim mężem, księciem Harrym i królewskimi teściami. Wśród nich byli księżna Walii (z jej dwójką najstarszych dzieci, księciem Jerzym i księżniczką Charlotte) oraz król Karol III z żoną Camillą, królową małżonką.

Meghan była ubrana w tradycyjny królewski strój żałobny: czarną sukienkę zakrywającą ramiona i duży czarny kapelusz z szerokim rondem. Jej paznokcie były pomalowane na bladoróżowy odcień, który był znany jako ulubieniec zmarłej królowej.

Meghan Markle Queen pogrzebowy lakier do paznokci
Meghan Markle bierze udział w państwowym pogrzebie królowej Elżbiety II w poniedziałek. Księżna nosiła blady odcień lakieru do paznokci, preferowany przez zmarłego monarchę.
OLI SCARFF / POOL / AFP przez Getty Images / GEOFF PUGH / POOL / AFP przez Getty Images

Monarcha, która zmarła 8 września w wieku 96 lat, była znana z tego, że preferowała odcień polerowania znany jako „baletni pantofelek” firmy kosmetycznej Essie, który nosiła konsekwentnie od lat 80. XX wieku.

Chociaż było to szeroko relacjonowane, Essie wydawała się potwierdzać pogłoski w 2017 roku. Rzecznik firmy powiedział: Dziś pokaż: „Ten zawsze elegancki lakier narodził się w 1982 roku i otrzymał królewskie błogosławieństwo od królowej Anglii, zaledwie siedem lat po jego narodzinach, kiedy fryzjer Elżbiety II wysłał [the brand’s founder] Essie Weingarten list z prośbą o dostarczenie cienia bezpośrednio do Pałacu Buckingham w Londynie.

Monarcha była znana z tego, że nie lubiła jaskrawych kolorów paznokci i utrzymywała paznokcie albo naturalne, albo po prostu zabarwione prawie nagim odcieniem różowego pantofla baletowego.

Wygląda na to, że Meghan podziela gust zmarłej królowej, ponieważ nosiła ten sam odcień preferowany przez monarchę w dniu ślubu w 2018 roku. Ze swoją prostą, jedwabną suknią z dekoltem w łódkę Givenchy i diamentową tiarą pożyczoną jej przez królową, panna młoda zdecydowała się na stonowany makijaż, który zawierał delikatne, bladoróżowe paznokcie.

Wybór lakieru nie był jedynym hołdem, jaki Meghan złożyła królowej podczas swojego wystąpienia w poniedziałek na państwowym pogrzebie.

Blady lakier do paznokci królowej Elżbiety II
Królowa Elżbieta II ściska dłoń Danieli Schadt, żony prezydenta Niemiec Joachima Gaucka, 13 listopada 2012 r. Królowa była znana z tego, że preferowała bladoróżowy lakier do paznokci.
John Stillwell — WPA Pool/Getty Images

Księżna nosiła również parę diamentowych i perłowych kolczyków, które były prezentem podarowanym jej przez królową w poranek ich pierwszego solowego zaręczyn. Wspomnienie dnia, w którym je otrzymała, zrobiło na księżnej takie wrażenie, że opowiedziała je Oprah Winfrey podczas ich przełomowego wywiadu w 2021 roku.

„[The queen] zawsze była dla mnie cudowna” – powiedziała Meghan podczas wywiadu, w którym omówiła również poczucie braku wsparcia ze strony rodziny królewskiej podczas pracy członka rodziny.

„Mieliśmy jedno z naszych pierwszych wspólnych zaręczyn. Poprosiła mnie, żebym do niej dołączył i… tego ranka zjedliśmy razem śniadanie, a ona dała mi piękny prezent i po prostu uwielbiałem przebywać w jej towarzystwie”.

Zapytana przez Winfrey o prezent, Meghan odpowiedziała: „Dała mi piękne kolczyki z pereł i pasujący do niej naszyjnik. Jechaliśmy samochodem między zaręczynami, a ona ma koc, który okrywa jej kolana, aby się ogrzać. I było chłodno. , a ona powiedziała „Meghan, chodź” i założyła to również na moje kolana”.

Kontynuowała: „To sprawiło, że pomyślałam o mojej babci, gdzie zawsze była ciepła, zachęcająca i naprawdę przyjazna”.

Oprócz lakieru i pereł, sam strój Meghan miał związek z królową. Sukienka średniej długości z peleryną w kolorze czarnym nawiązywała do granatowej wersji, która była noszona w londyńskim Royal Albert Hall w 2018 roku na koncercie z okazji 92. urodzin królowej.

Po nabożeństwie pogrzebowym w Opactwie Westminsterskim Meghan i Harry towarzyszyli członkom rodziny królewskiej z powrotem do zamku Windsor na bardziej intymną ceremonię, po której królowa zostanie pochowana w kaplicy św. Jerzego.

Meghan Markle i królowa Elżbieta II
Meghan Markle i królowa Elżbieta II biorą udział w solowym zaręczynach 14 czerwca 2018 r. Podczas imprezy księżna otrzymała parę perłowych kolczyków, które założyła na poniedziałkowy pogrzeb monarchy.
Max Mumby/Indygo/Getty Images

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button