Rozrywka

Mercedes „zmiana warty”, jako George Russell postrzegany jako główny kierowca przed Lewisem Hamiltonem

Według Jacquesa Villeneuve, Mercedes był świadkiem „zmiany warty” w pierwszych pięciu wyścigach sezonu, a George Russell jest teraz kierowcą numer jeden przed kolegą z zespołu Lewisem Hamiltonem.

Russell utrzymywał rekord w zapewnieniu sobie miejsca w pierwszej piątce w każdym wyścigu w tym sezonie w ostatniej rundzie w Miami, korzystając z samochodu bezpieczeństwa, aby zapewnić bezpłatną wymianę opon, a następnie wykorzystać je do wyprzedzenia Hamiltona.

To sprawiło, że Russell finiszował wyżej niż siedmiokrotny mistrz świata po raz czwarty z rzędu i uplasował się o 23 punkty przed swoim kolegą z drużyny w Mistrzostwach Kierowców.

Mercedes napotkał wiele problemów w tym sezonie, a ośmiokrotni mistrzowie z rzędu zmagali się z „porpozowaniem”, ale Russellowi udało się być konsekwentnym, a Villenueve uważa, że ​​jest to oznaką znaczącej zmiany w zespole.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

„Myślę, że widzieliśmy ostateczną zmianę warty w Mercedesie. George Russell unosi się na fali, Lewis Hamilton stara się nie utonąć. Po wielu latach wygrywania bez rywalizacji trudno się obudzić i zdać sobie sprawę, że nie jest to takie łatwe, pisał w swoim felietonie dla Formule1.nl.

„Teraz musi jeździć tak, jak przez pierwsze dwa lata w Formule 1, co robi teraz Russell. W wyścigu Russell podjął decyzję: zostaw mnie, może przyjedzie samochód bezpieczeństwa – i to się opłaciło”. Wygląda na to, że szczęście mistrza Lewisa go opuściło, nie ma rozpędu i nic nie idzie po jego myśli.

„To będzie ciężka walka, ale Lewis jest zawodnikiem i mistrzem. Wie, co należy zrobić, i zobaczymy, czy wciąż ma energię, aby to zrobić. Ale myślę, że przegapienie tytułu mistrza świata w zeszłym roku jest był dla niego ciężkim ciężarem, który nosił ze sobą przez całą zimę. Był zgorzkniały i czuje, że został okradziony. Ale po sposobie, w jaki jeździ Max, możesz zobaczyć, że wcale nie ukradł tytułu i jest zasłużonym mistrzem.

WYPOWIEDZ SIĘ! Czy George Russell powinien być teraz uważany za kierowcę numer jeden Mercedesa? Komentarz poniżej.

Lewis Hamilton miał w tym sezonie problemy z Mercedesem i nie był w stanie walczyć o tytuł.

Najlepsze wykończenie Hamiltona w tym sezonie było trzecie w otwierającym sezon w Bahrajnie, ale od tego czasu nie był w stanie zbliżyć się do kolejnego miejsca na podium, nawet kończąc poza punktami całkowicie w Grand Prix Emilii Romagna.

Mercedes zamierza wykorzystać dalsze ulepszenia na następny wyścig w Barcelonie, początek pierwszego podwójnego wyścigu sezonu, a wkrótce potem Monako, co okaże się decydujące, gdy będą chcieli uratować swoją kampanię.

Hamilton wygrał każdy z ostatnich pięciu wyścigów w Barcelonie, ale jego szanse na zachowanie praw do przechwałek w Katalonii są wyjątkowo nikłe.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button