Rozrywka

Mężczyzna spada na śmierć ze szczytu klifu, gdy przerażona żona nagrywa jego „nagrobny” skok

Ten wirusowy klip pokazuje moment, w którym 31-letni mężczyzna upadł na śmierć po skoku z wysokiego na 100 stóp klifu. Klip został nakręcony przez jego żonę z łodzi poniżej. Ten przerażający incydent miał miejsce na skale nad wybrzeżem Majorki w pobliżu Magaluf.

Mężczyzna planował wskoczyć bezpośrednio do morza, ale najpierw uderzył w nietypowo ukształtowaną skałę, po której nastąpił obrzydliwy chrzęst. Jego ciało następnie wpadło do wody jak szmaciana lalka. Obejrzyj wideo tutaj.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mama dwójki dzieci łamie sobie nogę po zeskoczeniu 30 stóp z wodospadu w ramach niebezpiecznego szaleństwa na grzebanie w grobowcach

Slim 400 udostępnił zdjęcie nagrobka ze swoim imieniem i „RIP” w ostatniej historii IG przed śmiercią

Ten holenderski turysta był widziany na klifie 12 maja w czwartek na wysepce na wyspach Malgrats. Kiedy wykonał skok, wydał z siebie potężny krzyk. Jednak nie było wystarczającego pędu, by mężczyzna omijał ostre jak brzytwa skały poniżej. Słychać było, jak jego żona z łodzi, która to kręciła, krzyczała: „O mój Boże”.

Podobno partner i syn 31-letniej ofiary otrzymali pomoc psychologiczną. Lokalne władze i urzędnicy próbowali zlokalizować ciało. Wykorzystali zasoby, takie jak łódź ratunkowa, helikopter i zespół nurków. Po długich godzinach poszukiwań w końcu znaleziono ciało. To powiedziawszy, nie jest jeszcze ustalone, czy władze lokalne będą kontynuować dalsze dochodzenie w sprawie tego incydentu.

Co to jest nagrobek?

Nagrobki, znane również jako skoki z klifów, to aktywność sportowa, w której ludzie skaczą w prostej, pionowej pozycji do morza lub oceanu lub innego akwenu wodnego, aby najpierw dotknąć wody stopami. Nazywa się to nagrobkiem ze względu na jego położenie, ponieważ przypomina nagrobek w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Nagrobki zazwyczaj polegają na skakaniu z wysokich platform, takich jak klify, mosty lub krawędzie portów. Podobno 83 osoby zostały ranne, a 20 zginęło podczas nagrobków w latach 2005-2015.

W latach 2004-2008 zgłoszono 139 incydentów, z których 20% doznało urazów kręgosłupa. Co więcej, mówi się, że „Jeśli skoczysz z 6 metrów nad wodą, uderzysz w wodę z prędkością 40 km/h – uderzenie jest wystarczająco silne, aby ścisnąć kręgosłup, złamać kości lub wstrząśnienie mózgu.” Doniesiono również, że „…jeśli dodasz trochę prędkości poziomej, prędkość uderzenia wzrośnie. …z tej samej wysokości”[A] nurek, który wystartuje z rozbiegu i rozwinie znaczną prędkość do przodu, uderzy w wodę z większą prędkością netto niż nurek, który nurkuje prosto w dół bez odpychania”.

Jeśli masz dla nas wiadomość lub interesującą historię, skontaktuj się z nami pod numerem (323) 421-7514

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button