Rozrywka

MI5 ostrzega, że ​​do 50 rosyjskich szpiegów jest aktywnych na wszystkich poziomach brytyjskiego społeczeństwa

MI5 uważa, że ​​we wszystkich obszarach brytyjskiego społeczeństwa działa aż 50 szpiegów Kremla.

Źródła wywiadu twierdzą, że informatorzy Władimira Putina pracują w Izbie Gmin, służbie cywilnej i najlepszych szkołach publicznych, donosi The Mirror.

Zrozumiałe jest również, że Putin zażądał, aby wszyscy jego uśpieni agenci – działający pod głęboką osłoną – pozostali w pogotowiu, aby wkroczyć do akcji w odpowiedzi na wsparcie Wielkiej Brytanii dla Ukrainy w ich wojnie z Rosją.

Służba Bezpieczeństwa została już zaalarmowana potencjalnymi cyberatakami ze strony rosyjskich szpiegów w Wielkiej Brytanii.

Istnieją również obawy, że celem ataku na tajemnice wojskowe kraju, a także działaczy ukraińskich i rosyjskich dysydentów.

MI5 uważa, że ​​Władimir Putin umieścił swoich szpiegów z Wielkiej Brytanii w gotowości, aby czekać na instrukcje dotyczące planowanej reakcji na wsparcie kraju dla Ukrainy w wojnie z Rosją (Zdj .: Getty Images) Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Wysoki rangą informator wywiadu powiedział: „Musimy założyć, że Rosja jest teraz aktywna na wszystkich poziomach brytyjskiego społeczeństwa. Zbierają wszystkie formy informacji wywiadowczych i przekazują je z powrotem Kremlowi za pośrednictwem agentów.

„Może to być wszystko, od rodzaju broni wysyłanej na Ukrainę – i ile jej – po seksualne wybryki przywódców politycznych i wojskowych tego kraju”.

Ujawnienie następuje po tym, jak podejrzany rosyjski szpieg został zatrzymany w Gatwick w zeszłym tygodniu.

Mężczyzna po czterdziestce był przetrzymywany zgodnie z ustawą o oficjalnych tajemnicach i pozostaje w areszcie.

Podpułkownik Philip Ingram, były oficer wywiadu wojskowego, powiedział: „Nie da się dokładnie ocenić, ilu rosyjskich agentów jest w Wielkiej Brytanii. Oczywiście są różne typy – zadeklarowani oficerowie wywiadu znani jako część rosyjskich misji dyplomatycznych działający pod przykryciem, próbujący rekrutować agentów, a następnie uśpionych agentów we wszystkich aspektach społeczeństwa.

„Biorąc pod uwagę nasze wsparcie dla Ukrainy, rosyjski wywiad będzie w dużej mierze skoncentrowany na operacjach w Wielkiej Brytanii i może również obejmować rekrutację agentów w instytucjach politycznych, obronności i przemyśle”.

Uważa się, że uśpieni agenci Putina przeniknęli do wszystkich środowisk w Wielkiej Brytanii (Zdjęcie: Getty Images)

W zeszłym tygodniu okazało się, że nawet czterech rosyjskich szpiegów mogło przeniknąć do Izby Gmin.

Poseł Chris Bryant powiedział, że nie było ostatnio ostrzeżeń dla posłów o obecności rosyjskich agentów, ale powiedział, że prawdopodobnie w Parlamencie jest „garstka” rosyjskich pieprzyków.

„Jeśli wojna się przedłuży, to myślę, że zobaczymy, jak Rosja powróci do starych technik szpiegowskich w stylu zimnej wojny” – powiedział Bryant.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych powiedział: „W ostatnich latach poczyniliśmy ogromne postępy w przeciwdziałaniu zagrożeniu ze strony państwa rosyjskiego i zwiększeniu odporności naszej i naszych sojuszników na rosyjską działalność złośliwą”.

Aby być na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi wiadomościami, zapisz się do jednego z naszych biuletynów tutaj.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button