Rozrywka

Michael Keaton walczył z producentem „Batmana” o casting Michelle Pfieffer

Film z 1989 roku Ordynans był przebojem, który można teraz postrzegać jako kamień milowy dla bohatera Gotham City. Mroczne spojrzenie Tima Burtona na kultowego superbohatera urzekło publiczność po premierze i zdominowało kasę, a wiele z tego sukcesu można było przypisać człowiekowi za maską, Michaelowi Keatonowi. Jego poważniejsze podejście do Batmana różniło się od tego, czego widzowie spodziewali się po obejrzeniu postaci na ekranie. Dlaczego więc nie chciał Michelle Pfieffer w pierwszej? Ordynans film?

Kogo Michelle Pfeiffer prawie zagrała w „Batmanie”?

Michelle Pfeiffer i Michael Keaton w „Powrót Batmana” | Warner Bros. Pictures / Sunset Boulevard / Corbis za pośrednictwem Getty Images

Michael Keaton w 1989 roku wcielił się w miliardera Bruce’a Wayne’a i jego walczącego z przestępczością alter ego Batmana Ordynans film i jego kontynuacja z 1992 roku, Powrót Batmana. Chociaż występ Keatona w tej roli był niesamowicie udany, jego obsada była wówczas zaskakująco kontrowersyjna. Według The Hollywood Reporter fani Batmana wysłali tysiące listów, aby skrytykować decyzję, gdy ujawniono, że Keaton dostał tę rolę. Keaton był znany z aktorstwa komediowego, a niektórzy wierzyli, że będzie to sprzeczne z ciemniejszym tonem Ordynans.

Producenci chcieli, aby Michelle Pfeiffer zagrała w filmie jako dziennikarka Vicki Vale. Jednak Keaton zaprotestował przeciwko tej decyzji, a zamiast tego rola przypadła Kim Basinger. Ten wybór obsady ostatecznie okazał się skuteczny, ponieważ rola Basinger jako Vicki Vale była wysoko ceniona za wizję, którą wniosła do postaci.

Co ciekawe, Pfeiffer nie był nawet pierwszym wyborem do tej roli, ponieważ pierwotnie tę rolę miał Sean Young. Jednak Young doznał kontuzji podczas jazdy konnej, a studio musiało obsadzić kogoś innego, według Den of Geek. To wtedy Pfeiffer został wzięty pod uwagę do roli.

Skomplikowana przeszłość Michaela Keatona i Michelle Pfeiffer przed „Powrotem Batmana”

Pomysł aktora aktywnie protestującego przeciwko takiemu wyborowi obsady może wydawać się dziwny, ale wynikał z osobistej historii Michaela Keatona i Michelle Pfeiffer. Jakiś czas wcześniej Ordynans, Pfeiffer i Keaton dnia. Chociaż szczegóły ich wspólnej przeszłości są niejasne, nie wydaje się, żeby Keaton chciał, aby wycofała się z roli po prostu z powodu złej krwi w związku.

Zamiast tego Keaton był wtedy w skomplikowanej sytuacji. Przechodził rozwód, ale chciał znów być ze swoją byłą żoną. Gdyby Pfeiffer dostała rolę Vicki Vale, byłaby ukochaną osobą na ekranie Keatona, co prawdopodobnie przysporzyłoby mu kłopotów.

Pfeiffer był ostatecznie w filmie „Batman”

Chociaż Michelle Pfeiffer nie grała Vicki Vale w filmie z 1989 roku, pojawiła się w sequelu. Jednak została obsadzona jako inna postać i podobnie jak w przypadku obsadzenia Vicki Vale, została wybrana z powodu konfliktu z pierwotnym wyborem. Pfeiffer wcielił się w rolę Kobiety-Kota w Powrót Batmana ponieważ Annette Bening zaszła w ciążę.

Powrót Batmana ukazał się w 1992 roku i wydaje się, że do czasu rozpoczęcia produkcji napięcie między Keatonem i Pfeifferem opadło. Według The Hollywood Reporter, Michael Keaton pochwalił rolę Pfeiffer jako Kobiety-Kota.

Ani Michael Keaton, ani Michelle Pfeiffer nie powtórzyliby swoich ról w kolejnych filmach. Jednak w ostatnich latach pojawiło się wiele spekulacji na temat ponownego założenia peleryny przez Keatona, a teraz potwierdzono, że widzowie zobaczą oryginalny film Batman. USA Today stwierdza, że ​​Batman Keatona będzie odgrywał rolę w nadchodzącym 2023 roku Błysk film. Nie będzie to jedyny występ Keatona jako Batmana, ponieważ Insider donosi, że pojawi się również w nowym filmie Batgirl. Jeśli chodzi o Michelle Pfeiffer, nie było ani słowa, czy kiedykolwiek pojawi się jako Kobieta-Kot.

POWIĄZANE: Michael Keaton przyznał, dlaczego „Batman Returns” był tak „dziwny”

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button