Rozrywka

Michelle Yeoh powiedziała, że ​​Jackie Chan uratowała swoje życie podczas kręcenia „Supergliniarza”

Michelle Yeoh zbudowała swoją karierę na zapierających dech w piersiach występach akcji. Najlepsza praca aktorki pozostaje w pamięci głównie dzięki ruchowi baletowemu, który pokazuje w filmach takich jak Przyczajony tygrys ukryty smok, ale także ze względu na element niebezpieczeństwa, który wiąże się z robieniem tak zdumiewających wyczynów kaskaderskich.

Michelle Yeoh | Rich Fury/Getty Images

Ale czasami zdarzają się błędy i kontuzje. W jednym z jej pierwszych filmów Yeoh prawie umarła po tym, jak popełnił błąd i zostawił ją na środku aktywnej drogi. Jest wdzięczna za uratowanie jej legendarnej gwiazdy – nie żeby chciała mu o tym powiedzieć.

„Supercop” jest pełen ekscytujących wyczynów kaskaderskich, które wymagały dużego ryzyka ze strony gwiazd filmu

Supergliniarztrzeci w Jackie Chan’s Opowieść Policyjna franczyzy, jest uważany za jeden z najlepszych filmów akcji, jakie kiedykolwiek powstały. Film był przełomową rolą Yeoh po wycofaniu się z aktorstwa przez cztery lata po ślubie z jej pierwszym mężem. W filmie gra inspektor Jessica Yang, która współpracuje z bohaterem Chana, Kevinem Ka-Kui, aby zinfiltrować organizację przestępczą hongkońskiego barona narkotykowego Chaibata.

Supergliniarz jest pełen niesamowitych scenografii, które charakteryzują się intensywną fizycznością od Chana i Yeoh, którzy wykonali wszystkie swoje własne akrobacje. Jedna scena wyróżnia się dla Yeoh, ponieważ prawie poszła tak źle.

Strzał wymagał od niej, aby wskoczyła na furgonetkę, gdy została ostrzelana, zjechała z niej w środku ruchu i wylądowała na kabriolecie Chana, który jechał za nim. Przednia szyba miała pęknąć pod ciężarem Yeoh, umożliwiając jej płynne stoczenie się z przodu samochodu. Tak się nie stało.

„Więc wziąłem rolkę, [and] wszystko poszło źle. Szyba przednia nie pękła, rzeczy, które miały to zrobić [explode] nie zadziałało” – powiedziała w filmie GQ o swojej karierze. „Więc Jackie nie mógł się mną zająć”.

Bardziej improwizatorskie podejście prawie doprowadziło do strasznego wypadku

” src=”https://www.youtube.com/embed/rAu-0Ko7uBQ?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Obsada Supergliniarz nie ćwiczył wielu wyczynów kaskaderskich, ponieważ według słów Yeoh „jeśli masz zamiar to zrobić, równie dobrze możesz to strzelić”. To podejście prawie się odwróciło podczas sceny z furgonetką. Ponieważ przednia szyba nie pękła, Yeoh zaczął zsuwać się na bok samochodu, jadąc z nadjeżdżającymi pojazdami. Trzeba było interwencji Chana, by powstrzymać tragedię.

„Kiedy patrzysz na odloty, wdrapał się na przednią szybę i próbował się mnie trzymać. Na szczęście złapał kawałek mojej koszuli, kiedy zjeżdżałam z samochodu. Myślę, że uratował mi życie. Ale nie mów mu tego!”, zażartował Yeoh. „Kiedy stoczyłem się, gdyby nie dał mi tego dodatkowego szarpnięcia, najpierw wylądowałbym na głowie i byłaby to katastrofa w moim życiu”.

Pomimo swojego doświadczenia bliskiego śmierci, Yeoh szybko była gotowa na kolejną odsłonę sceny, która była znacznie bardziej udana.

Nad czym jeszcze pracowali razem Yeoh i Chan?

” src=”https://www.youtube.com/embed/kOhgFeBzYbU?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Potencjał Yeoh jako gwiazdy kina akcji był tak wysoki, że jej talent wywołał pewne napięcie z Chanem.

„Kiedy robiłem ten szalony wyczyn motocyklowy, [and] kiedy zobaczył, jak robię ten wyczyn, powiedział: „O nie, jeśli zrobisz coś więcej, to skąd przyjdę?”. Dlatego wykonał wyczyn helikoptera” – ujawniła.

Oboje rozwiązali swoje problemy i zostali przyjaciółmi. Yeoh ma własne Opowieść Policyjna odkręcić, Superpolicjant 2, w którym Chan pojawia się epizodycznie, to był ostatni raz, kiedy pracowali razem.

Możliwość ponownego zjednoczenia na ekranie pojawiła się na wczesnych etapach castingu Wszystko wszędzie Wszystko na raz. Wczesny szkic skupiał się na Waymondzie, a nie na Evelyn, co uczyniło z Chana centralną postać opowieści. Ale Chan nie był dostępny, Yeoh została gwiazdą i zapewniła prawdopodobnie najlepszy występ w swojej karierze.

POWIĄZANE: Quentin Tarantino uratował Michelle Yeoh przed rzuceniem aktorstwa po „przerażającej kontuzji”

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button